Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: w Bieszczady we wrzesniu - propozycja tras

  1. #1

    Domyślnie w Bieszczady we wrzesniu - propozycja tras

    Witam. Mam zamiar wybrać się w Bieszczady w pierwszej połowie września. Mam taki plan:
    1 dzień dojazd z okolic Gdańska do Komańczy i nocleg w schronisku, realne to jest, sprawdzałem, ale jak stop się znajdzie, to też będzie dobrze
    2 dzień Komańcza, Prełuki, Duszatyn, Chryszczata, Jaworne, Jabłonki schronisko. Podług mapy około 8 godzin, myślę, że damy radę.
    3 dzień Jabłonki, Łopieninka, Łopiennik, Łopienka z cerkwią, przejście nad Sine Wiry, Zawój, ług i nocleg w Jaworcu - tu nie wiem ile czasowo to może zejść, z mapy nie wynika. Czy warto tak iść?
    4 dzień Jaworzec, Krysowa, Wysokie Bardo, zahaczyć o Smerek, następnie Połonina Wetlińską dojść do Chatki Puchatka i zakończyć dzień w Małej Rawce - około 9 godzin
    5 dzień Mała Rawka, Krzemieniec, powrót na Połoninę Caryńską i dojście do Ustrzyk Górnych schronisko - 7 godzin
    6 dzień UG, Wołosate, Rozsypaniec, Halicz, Tarnica, Bukowe Berdo, Widełki i powrót czymś (stop lub pks) do UG. Około 10 godzin, trochę dużo, ale ogólnie jak pogoda dopisze, to myślę, ze będzie OK.
    7 dzień do domu
    Plan wykonalny? Chodzić lubię dużo, raz byłem w Bieszczadach, kilka razy w Tatrach, oby pogoda dopisała. Może jakieś korekty tras od bywalców forum, co warto zobaczyć, a co pominąć.

  2. #2
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: w Bieszczady we wrzesniu - propozycja tras

    Wygląda na to , że chcesz zobaczyć wszystko na raz.
    Plan jest wykonalny (pod warunkiem sprzyjającej aury) , ale bardzo napięty, rzekłbym naciągnięty niczym gumka od ...>>>
    Przykładem tego jest dzień 5, gdzie gonisz na Kremenaros tylko po to aby wrócić na Carycę.
    Aby poczuć klimat tych górek, trzeba mieć czas na to, aby usiąść i posłuchać wiatru.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: w Bieszczady we wrzesniu - propozycja tras

    Wszystko jest wykonalne...ale trochę na siłę..
    dzień trzeci warto!
    szóstego dnia z UG do Wołosatego podjedź sobie stopem lub busem bo to niepotrzebna godzina na asfalcie...jak lubisz asfalt to dalej z Wołosatego do przełęczy Bukowskiej będziesz go miał.
    Powodzenia

  4. #4

    Domyślnie Odp: w Bieszczady we wrzesniu - propozycja tras

    Właśnie o to chodzi, że czasu mało, a do zobaczenia dużo. Może jakieś propozycje ciekawych miejsc do obejrzenia, co zmienić w planie. Noclegi maja być w schroniskach, myślę, ze we wrześniu z tym problemu nie będzie Kilka lat temu byłem w Bieszczadach, ale bardzo krótko, mało było czasu na chodzenie. Wtedy była to jak gdyby wycieczka objazdowa. Przeszedłem tylko Połoninę Caryńską, dlatego teraz chciałbym zobaczyć coś więcej. Z domu mam kawałek drogi, więc nie wiem kiedy nadarzy się powtórna okazja.
    Ostatnio edytowane przez pablo 19705 ; 31-07-2015 o 15:26

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: w Bieszczady we wrzesniu - propozycja tras

    Nie będziemy Ci nic zmieniać. Wszystko co widokowe ogarniesz, a na kontemplacje przyjedziesz za rok...a może i szybciej. Powodzenia. Odezwij się po powrocie
    .

  6. #6
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: w Bieszczady we wrzesniu - propozycja tras

    a propos. Przypomniała mi się obowiązująca na studiach (w pewnych kręgach) zasada 3Z

  7. #7
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: w Bieszczady we wrzesniu - propozycja tras

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    a propos. Przypomniała mi się obowiązująca na studiach (w pewnych kręgach) zasada 3Z
    ... no coś w tym jest...

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Kurdybanek
    Na forum od
    05.2015
    Rodem z
    Inowrocław
    Postów
    64

    Domyślnie Odp: w Bieszczady we wrzesniu - propozycja tras

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    a propos. Przypomniała mi się obowiązująca na studiach (w pewnych kręgach) zasada 3Z
    Czyli tutaj było by, jak dobrze mniemam: Zajechać (w Bieszczady), Zobaczyć, Zapomnieć

    Eee.... chyba tak nie będzie... Ja dopiero po drugim wypadzie w Bieszczady uzależniłem się od tego miejsca

  9. #9

    Domyślnie Odp: w Bieszczady we wrzesniu - propozycja tras

    Cytat Zamieszczone przez pablo 19705 Zobacz posta
    Witam. Mam zamiar wybrać się w Bieszczady w pierwszej połowie września. Mam taki plan:
    1 dzień dojazd z okolic Gdańska do Komańczy i nocleg w schronisku, realne to jest, sprawdzałem, ale jak stop się znajdzie, to też będzie dobrze
    2 dzień Komańcza, Prełuki, Duszatyn, Chryszczata, Jaworne, Jabłonki schronisko. Podług mapy około 8 godzin, myślę, że damy radę.
    3 dzień Jabłonki, Łopieninka, Łopiennik, Łopienka z cerkwią, przejście nad Sine Wiry, Zawój, ług i nocleg w Jaworcu - tu nie wiem ile czasowo to może zejść, z mapy nie wynika. Czy warto tak iść?
    4 dzień Jaworzec, Krysowa, Wysokie Bardo, zahaczyć o Smerek, następnie Połonina Wetlińską dojść do Chatki Puchatka i zakończyć dzień w Małej Rawce - około 9 godzin
    5 dzień Mała Rawka, Krzemieniec, powrót na Połoninę Caryńską i dojście do Ustrzyk Górnych schronisko - 7 godzin
    6 dzień UG, Wołosate, Rozsypaniec, Halicz, Tarnica, Bukowe Berdo, Widełki i powrót czymś (stop lub pks) do UG. Około 10 godzin, trochę dużo, ale ogólnie jak pogoda dopisze, to myślę, ze będzie OK.
    7 dzień do domu
    Plan wykonalny? Chodzić lubię dużo, raz byłem w Bieszczadach, kilka razy w Tatrach, oby pogoda dopisała. Może jakieś korekty tras od bywalców forum, co warto zobaczyć, a co pominąć.
    Plan ciekawy, tylko chyba trudno załozyć 5-6 dni dobrej pogody pod rząd we wrześniu. Możliwe, że tak będzie ale pewnie wpadnie 1-2 dni deszczowe albo np. z gradem jak znam życie i moje wyjazdy o tej porze , więc warto abyś to wziął pod uwagę. A ja planuję następującą trasę na wrzesień:
    1 dzien przyjazd do Nowego Łupkowa / tamże nocleg
    2 dzień NowyŁupków->Balnica
    3 dzień Balnica -> Roztoki Górne
    4 dzień Roztoki Górne -> Jaworzec
    5 dzień Jaworzec -> przez połoniny -> schornisko pod Rawkami
    6 dzien przez Rawki, Kremenaros, Rabią Skałę do Wetliny
    7 dzień i 8 dzień w Wetlinie, stacjonarne wycieczki albo jeden dzień lenistwa nad piwem

    do zobaczenia na szlakach!
    Adam

  10. #10

    Domyślnie Odp: w Bieszczady we wrzesniu - propozycja tras

    Witam !
    Jestem nowy i przepraszam, jeżeli piszę w złym miejscu albo temat jest wyczerpany w innym wątku ale:
    Jedziemy z grupą kliku ponad40-o latków w końcu września.
    Od piątku 15.00 do poniedziałku 17.00 chcemy przejść trasę biegu rzeźnika = 78km czerwonym szlakiem od Komańczy do Ustrzyk Górnych
    Nasz Plan: ze względu na rozkład wysiłku w czasie, najlepsze noclegi dla nas to 1) Przełęcz Żebrak, 2) koło szczytu Jasło, 3) Chatka Puchatka lub nawet Berechy Górne
    Pytania:
    czy ludzi ambitni ale zza biórka dadzą radę ?
    czy ze względu na trudność odcinków powyższy podział jest ok czy należałoby zmienić noclegi ?
    czy są tam (w naszych noclegach, jeżeli są ok lub nowych noclegach) miejscówki do spania bez karimat i śpiworów ?
    czy na trasie jest dostęp do wody pitnej na każdym odcinku (czy zapas 2l / głowę / dzień będzie ok)?

    Bardzo proszę o pomoc
    PS telefon +48 502 472 893 do Puchatka milczy jak grób od 2 dni - wiecie czemu ? jest inny sposób komunikacji ?

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczady we wrzesniu.
    Przez Sobie w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-09-2013, 21:12
  2. Pierwszy raz w Bieszczadach - weryfikacja tras
    Przez Płotka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 19-08-2011, 20:28
  3. Czarnohora we wrzesniu
    Przez Wookasch w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-09-2010, 20:51
  4. Bieszczady + transport we wrzesniu
    Przez Luc w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2010, 09:25
  5. Schematy tras turystycznych?
    Przez uni w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-07-2005, 11:16

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •