Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: Nowy dział z ograniczonym dostępem

  1. #1
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Exclamation Nowy dział z ograniczonym dostępem

    W związku z tym, że znalazła się tylko jedna osoba, która nie chce na forum polityki (nieobecni nie mają racji), tytułem eksperymentu został utworzony na forum dział niedostępny dla niezarejestrowanych i początkujących użytkowników, w którym pozostawimy większą swobodę w sprawach związanych z polityką. Do tego działu trafi np. niedawno utworzony wątek już blisko Kremenaros....niepotrzebne to nam.

    Osoby ze statusem "Bieszczadnika" (staż na forum minimum 60 dni i jednocześnie minimum 35 postów) mogą sobie samodzielnie włączyć dostęp do nowego działu tutaj zapisując się do grupy o nazwie "Polityka". W tym samym miejscu zmęczeni dyskusjami politycznymi będą mogli się z tej grupy wypisać i nowy dział zniknie im z oczu. Domyślnie nikt nie jest zapisany do grupy "Polityka".

    W nowym dziale obowiązuje regulamin forum, w szczególności karane będą wszelkie ataki osobiste. Jedynym wyjątkiem jest większa tolerancja na tematy polityczne, bez zezwolenia jednak na nawiązywanie do bieżącej polityki polskiej.

    Za czas jakiś zastanowimy się wspólnie co robić z tym kiszonym śledziem, czy jeść go nadal czy też wyrzucić jak najdalej.

    A na koniec drobna uwaga: przygotowanie takiego działu, o dość pokręconych uprawnieniach, nie jest na silniku vBulletin sprawą trywialną. Uprzejmie proszę o zgłaszanie problemów technicznych tutaj, w tym wątku.

    EDIT:
    Jeżeli ktoś ma pomysł na nazwę dla nowego działu i związanej z nim grupy to proszę o informacje tutaj. Nazwa "Polityka" jest prowizoryczna.
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 01-08-2015 o 09:31 Powód: Dopisek

  2. #2
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Nowy dział z ograniczonym dostępem

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    EDIT: Jeżeli ktoś ma pomysł na nazwę dla nowego działu i związanej z nim grupy to proszę o informacje tutaj. Nazwa "Polityka" jest prowizoryczna.
    Idealną byłaby nazwa "Klika o polityce" bo słowo "klika" ładnie definiuje Wikipedia. Myślałem o "skansenie" bo i nazwa też jakaś adekwatna, ale protest by zapewne podnieśli piewcy kultury ludowej więc odpuszczam, przychodziła mi też na myśl nazwa zamkniętego terenu z okresu ostatniej wojny, ale dopiero byłby tutaj raban. Myślę, że słowo "klika" jest dobrym słowem do "polityki" na Forum a ma też podwójne znaczenie... dla jednych całkiem luźne dla innych hmmm może nawet nobilitujące!
    Jeśli nikt nie zgłosi innej nazwy to bartolomeo, jako naczelny mod od polityki, powinien w myśl swojej zasady, że jedna osoba potrafi wiele, zaakceptować nazwę.

    Wzorując się na prawie amerykańskim (ach te amerykańskie prawo!) do Regulaminu należy wprowadzić pierwszą poprawkę "Jedna osoba nie chce i otrzymuje". Drugą poprawkę też trzeba wprowadzić, bo na jakim prawie (czytaj Regulaminie) będzie się opierał "dział niedostępny dla niezarejestrowanych i początkujących użytkowników, w którym pozostawimy większą swobodę w sprawach związanych z polityką" i czy będzie będzie tam stosowana swoista abolicja Regulaminowa? A jak "jedna osoba" (no proszę mamy na Forum nowe pojęcie do prawa zwyczajowego) zechce trzeciej poprawki w myśl forumowego Common law?

    ps. tak z innej beczki... na górki gruntowe to teraz jest sezon zbiorów?
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  3. #3
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Nowy dział z ograniczonym dostępem

    ... jeśli mogę to też zgłoszę nazwę... "Gorzkie łyki starej i nowej polityki"

  4. #4
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Nowy dział z ograniczonym dostępem

    przemolla, że też musisz wyskoczyć... popsułeś argument "pierwszej poprawki"!
    Ale oki, jestem gotów pójść na daleko idące ustępstwa i leciutko zmienić Twoją propozycję na "Gorzkie kliki starej i nowej polityki" i swoją wycofać. Taka zmiana wyeliminuje podejrzenia złamania jakiegoś paragrafu z "Ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi" a Forumowiczom zapewne też oszczędzi głosowania, co na bank mod od polityki niechybnie by ogłosił.
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  5. #5
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Nowy dział z ograniczonym dostępem

    Nazwa przemolla mi się podoba, trzecia też.

    Recon, litości z tymi regulaminami -czy ich wytyczne spełniają normy odnoszące się do nowego działu lub czy nowy dział pasuje do dotychczasowego regulaminu -bleeeeeee. Zamiast zastanawiać się nad tym, czy w nowym dziale będzie stosowana "abolicja regulaminowa" napisz w nim coś sensownego po prostu.
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  6. #6
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Nowy dział z ograniczonym dostępem

    Jimi, dla mnie tworzenie tworu "zamkniętego" to jakiś bezsens więc i sensu ode mnie nie wymagaj w tym temacie. Odnośnie abolicji to wbrew pozorom nie jest to głupie pytanie, bo jak już wspomniał Kurdybanek w usuniętym poście (nie w tym temacie), stwarza podział Forum na "równych i równiejszych".
    Dla mnie osobiście, jeśli to Forum ma swój Regulamin i tak rozbudowany(sic!) aparat nadzoru to powinien bezwzględnie ten Regulamin egzekwować. Jest zakazana polityka tutaj, to tępić ją do korzeni, ale tępić tak jak każde inne wykroczenie. A wygląda to tak, że jak coś o polityce na Forum to mamy od razu mecz podwyższonego ryzyka i groźby zamykania stadionu, bo co jednemu się czknęło to od razu represje dla wszystkich? Komuś poniosły nerwy i robi wycieczki imienne to reagować a nie gapić się na dalszy rozwój wypadków i swoisty pingpong między adwersarzami.
    Bieszczady nie uciekną przed "polityką" bo ciąży nad nimi kilka czynników takich jak chore politycznie sąsiedztwo przez wschodnią granicę i póki nie zrobią u siebie "ludzkiej" tożsamości narodowej to będzie nam ciągle czkawką przypominało, Akcja Wisła też swoje robi, o UON UPA też nikt tutaj nie zapomni a i pokłosie Wołynia sięga aż do Bieszczad. Mamy pomijać milczeniem nazwy miejscowości i bandytów, którzy tam mordowali Polaków? Mamy udawać poprawność polityczną jak to robi obecny rząd i oby był to taki ostatni. My Polacy mamy to sami sobie robić w imię poprawności politycznej, bo sąsiedzi się pogniewają? Jeden bartolomeo "polegnie" w tej walce i szkoda takiego zaangażowanego moda na taką walkę, bo jak wspomniałem "temat" będzie wracał.
    Czy jak ktoś wspomni, że słupki graniczne bandytą oklejone to mamy politykę czy tylko anonse kulturalne ze wschodu?, czy jak wybuchnie strzelanina lub jakieś powstanie kilka/kilkanaście kilometrów na wschodnią granicą to czym to jest?, czy jak krzyknę by doszczętnie już rozwalić pomnik UPA pod Chryszczatą to będzie polityka, wandalizm a może ot takie samo forumowe wydarzenie jak cykliczne wejście na Łopiennik? Tabu stanie się Brenzberg, Terka, Baligród...
    Nie uciekniemy przed polityką przez spory czas jaki nasz jeszcze czeka. Co mamy obecnie? Ostatni przykład polityki na Forum... 25 km od naszej granicy "coś" pierdyknęło politycznie i pirotechnicznie też, napisano o tym, dyskusja poszła i zrobiła się "nuda" bo nastała cisza... polityczna cisza na Forum a tu larum, jakieś spec wątki, przepustki, wymyślanie nazwy, guziki na szyfr uruchamiające wejście, staże i glejty. Istny stan wojenny w sezonie ogórkowym, sześciu modów w tym 3 na czerwono i jeden specjalnie oddelegowany do polityki. Może lepiej pójść do babki o której wspomniał, nasz już świętej pamięci, kropek i spytać się czy kot przeleciał drogę i będzie źle, czy może będzie jednak dobrze?... oczywiście na Forum.
    I ten post to przez Jimi popełniłem a którą cholernie cenię i zgadzam się z nią. I tyle!
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  7. #7
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Nowy dział z ograniczonym dostępem

    Ja proponuję nazwę: Nowy dział z ograniczonym dostępem [zamknięty].
    Wtedy, jakże drogi Reconie, nie będę musiał obawiać się na forum równych i równiejszych. "Tabu (nie) stanie się Brenzberg, Terka, Baligród..."
    Nie lepsza "
    polityczna cisza na Forum", a nie "larum, jakieś spec wątki, przepustki, wymyślanie nazwy, guziki na szyfr uruchamiające wejście, staże i glejty. Istny stan wojenny w sezonie ogórkowym, sześciu modów w tym 3 na czerwono i jeden specjalnie oddelegowany do polityki"
    Nie lepiej "
    pójść do babki o której wspomniał, nasz już świętej pamięci, kropek(Kropek! a nie kropek) i spytać się czy kot przeleciał drogę i będzie źle, czy może będzie jednak dobrze?... oczywiście na Forum"

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Nowy dział z ograniczonym dostępem

    A ja nie będę chodził po Bieszczadach i jeno widoczki podziwiał i kwiatki. Ważne jest wszystko co się z nimi wiąże. Dlaczego Hnatowe Berdo jest jego łączką i jak to było z Tatarami.
    Kim byli Tołhaje i inni zbóje. Dlaczego Turski uciekał z Turki i czy moi sąsiedzi biorą nazwisko od niego? Co się stało, że tam tak opustoszało, czy to aby nie polityka. A wojna jedna i druga i dlaczego Ruś nie wojowała dawniej o Bieszczady, żeby nagle dla Ukraińca stało się, że Żyd, Polak to największy wróg. Jak tak to po co się znowu łączyć?
    No i polityka.

  9. #9
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Nowy dział z ograniczonym dostępem

    Cytat Zamieszczone przez partyzant Zobacz posta
    No i polityka.
    Nie, to o czym piszesz to historia, o której zawsze się na forum rozmawiało. Jest nawet specjalny wątek, o którym najwyraźniej zapomniałeś.

    Natomiast rozmowy o

    obecny rząd i oby był to taki ostatni
    i
    dziadu Donaldu
    to już polityka.

    Wiem, wiem - zaraz oberwę po głowie, że nie da się rozdzielić, że nie ma ostrej linii, że nie ma definicji i regulaminu. To prawda. Wystarczyłaby jednak odrobina dobrej woli, wszystko da się zrobić. Ale - pal licho, powstał dział, w którym można nawet i politykować, niestety wygląda na to, że nie idzie o możliwość politykowania. Na forum na być obowiązek politykowania. Czy faktycznie tego, drodzy forumowicze, chcecie?

    EDIT:

    I jeszcze drobiazg:

    tworzenie tworu "zamkniętego" to jakiś bezsens
    To jest ukłon w stronę tych, którzy o polityce czytać nie chcą. Forum nie ma mechanizmu pozwalającego na ignorowanie wątków i tylko w ten sposób można wybrać czy chce się widzieć wątki polityczne czy nie.
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 04-08-2015 o 08:52 Powód: Dopisek

  10. #10
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Nowy dział z ograniczonym dostępem

    Jak dla mnie utworzenie tego wątku i rzucenie przy tym hasłem o kiszonym śledziu to tak, jakby robienie komuś łaski a później się dziwienie -czemu nikt nie chce tu pisać, przecież byłem taki łaskawy i specjalnie wyodrębniłem im miejsce :) Ale zawsze to kolejny argument na to, że przecież forumowicze nie chcą polityki. Jeśli chodzi o mnie to polityka naszego kraju mnie średnio interesuje ale jeśli chodzi o politykę Ukrainy czyli kraju, w którym jest wojna i w którym są piękne góry, w które jeżdżę to z chęcią poczytam, bo to ma odbicie na moje górskie decyzje.
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-04-2013, 09:12
  2. Zalew Soliński - dostępne z wody miejsca biwakowe
    Przez gelorad w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 19:46
  3. Dostęp do szał-boksu - w pewnym stopniu sonda
    Przez dziabka1 w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-02-2010, 21:49
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2006, 02:49

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •