Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Kilka porad w sprawie tras dla świeżaka

  1. #1

    Domyślnie Kilka porad w sprawie tras dla świeżaka

    Witajcie,
    zwracam się z ogromną prośbą o kilka rad dla pary, która pierwszy raz będzie w Bieszczadach. Wyjazd nie jest długi, gdyż nocleg w Wetlinie mamy wykupiony na 3 pełne dni. Zaplanowałem następujące trasy, aby jak najefektywniej spędzić ten czas i zobaczyć piękno bieszczadzkich gór. Najbardziej zależy mi na opinii czy te trasy są do przejścia, spokojnym tempem w jeden dzień.

    1. Widełki - Bukowe Berdo - Tarnica - Szeroki Wierch - Ustrzyki Górne
    2. Przełęcz Wyżna (Brzegi Górne) - Połonina Wetlińska - Smerek - Przłęcz Orłowicza - Stare Sioło
    3. Brzegi Górne (Przełęcz Wyżniańska) - Połonina Caryńska - Ustrzyki Górne

    Jak to widzicie ? W nawiasach wpisałem alternatywne trasy, może któreś okażą się ciekawsze w widoki.

    Co myślicie o dojeździe do Ustrzyk samochodem, pozostawieniu go na parkingu i dostaniu się do Widełek jakimś busikiem. Wtedy po powrocie schodzę do auta. Czy można łatwo dostać się z Wetliny do Widełek busem, aby potem wrócić z Ustrzyk także busem ?
    Dziękuje za wszelkie cenne wskazówki i pozdrawiam serdecznie.

  2. #2
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Kilka porad w sprawie tras dla świeżaka

    Najdłuższa jest trasa pierwsza - długie leśne podejście - może lepiej zacząć od Mucznego? Pozostałe dwa dni normalka bez spiny

  3. #3

    Domyślnie Odp: Kilka porad w sprawie tras dla świeżaka

    Cytat Zamieszczone przez diabel-1410 Zobacz posta
    może lepiej zacząć od Mucznego?
    A jestem w stanie z Ustrzyk dostać się do Mucznego jakimś busem lub pks'em ? Bo z mapy wynika, że to po drugiej stronie góry. Chciałem wyruszyć z Widełek bo tam chyba łatwiej o dojazd.
    Czy mimo, że trasa długa jesteśmy ją w stanie zrobić powiedzmy od 8 do powiedzmy 17-18 ?
    Dziękuje Ci za odpowiedź.

  4. #4
    Debiutant Roku 2015 Awatar tolek banan
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    POZNAŃ
    Postów
    383

    Domyślnie Odp: Kilka porad w sprawie tras dla świeżaka

    marson
    szliśmy w 2012 roku w odwrotnym kierunku , a tempo wędrówki nadawał nam wtedy mój siedmioletni chrześniak - także dacie radę :)
    I może lepiej zacząć z Widełek , tak jak myślisz i wracać do bazy w Ustrzykach
    Z Wetliny do Widełek jest trochę trudno dojechać , chyba ,że znajdziesz chętnych aby zapełnić busa to busiarz pojedzie
    Ostatnio edytowane przez tolek banan ; 19-08-2015 o 20:29
    "pielgrzymem jestem i ochotnym po górach wędrownikiem."

  5. #5

    Domyślnie Odp: Kilka porad w sprawie tras dla świeżaka

    tolek banan, dziękuje Ci bardzo - każda odpowiedź jest dla mnie cenną wskazówką. Chciałem właśnie zostawić samochód w Ustrzykach(możliwość powrotu do niego) i dostać się do Widełek. Czytałem, że warto przejść przez Bukowe Berdo i stąd taki pomysł trasy. Jeśli daliście radę w jeden dzień to i my damy :)
    Nie orientujesz się może jak to w ogóle jest z transportem publicznym ? Trudno o niego ? Może nie trzeba by nawet auta do Widełek ruszać, a z Ustrzyk też jakoś wrócić :)

  6. #6
    Debiutant Roku 2015 Awatar tolek banan
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    POZNAŃ
    Postów
    383

    Domyślnie Odp: Kilka porad w sprawie tras dla świeżaka

    Między Ustrzykami i Wetliną raczej nie ma problemów komunikacyjnych w sezonie, Czasami na "dworcu" przy "abc" w Wetlinie warto zapytać czy nie ma chętnych na trasę np. do Widełek i zapełnić busa . lub dzień wcześniej umówić transport i np . już o 8-smej być w Widełkach

    Trochę Wam zazdroszczę , bo miałem być w sierpniu w Wetlinie , jednak życie pisze inne scenariusze
    "pielgrzymem jestem i ochotnym po górach wędrownikiem."

  7. #7

    Domyślnie Odp: Kilka porad w sprawie tras dla świeżaka

    Szkoda, miło byłoby się spotkać. W takim razie może pierwszy dzień pobytu zwiedzimy stacjonarnie na poł.wetlińskiej i zasięgniemy kilku informacji, żeby na kolejny dzień mieć zorganizowany transport do Widełek. Skoro mówisz, że o transport nie trudno to może uda się nawet wszędzie dostać, nie ruszając samochodu z kwatery.

  8. #8
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: Kilka porad w sprawie tras dla świeżaka

    Na trasie o którą pytasz kursuje komunikacja publiczna , wpisz w wyszukiwarce e-podróżnik , później trase Ustrzyki-Bereżki i datę i powinieneś coś znaleźć.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Kilka porad w sprawie tras dla świeżaka

    Już oglądałem tą stronę i tam autobus kursuje raz na 2,5h co mnie nie zadowala bo szkoda mi czasu. Można nawet dojechać z Wetliny do Widełek z czekaniem w Ustrzykach 35min.

  10. #10
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Kilka porad w sprawie tras dla świeżaka

    Nie doczytałem, w jakim miesiącu się wybieracie, ale jeśli w sezonie, z UG do Widełek szybko i sprawnie dojedziecie stopem, podobnie jak na większości innych tras, więc faktycznie lepiej zostawić samochód na kwaterze. Na Wielkiej Pętli w sezonie jest duży ruch samochodów i kierowcy chętnie zabierają autostopowiczów. Jeśli chodzicie we dwie osoby i nie macie dużego bagażu, ja bym się specjalnie nie przejmował transportem w tym rejonie

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. w Bieszczady we wrzesniu - propozycja tras
    Przez pablo 19705 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 04-10-2015, 20:01
  2. Dla zaostrzenia apetytu fotografii kilka
    Przez komisaRz von Ryba w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 20-01-2014, 01:42
  3. Pierwszy raz w Bieszczadach - weryfikacja tras
    Przez Płotka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 19-08-2011, 21:28
  4. Zakwaterowanie jak najbliżej Soliny i tras wypadowych:)
    Przez chudy17 w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-02-2008, 08:41
  5. Schematy tras turystycznych?
    Przez uni w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-07-2005, 12:16

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •