Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Ukraina a bezpieczeństwo

  1. #21
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Ukraina a bezpieczeństwo

    Tak w kwestii bezpieczeństwa przypomniała mi się historia sprzed wielu lat.
    Pewnego deszczowego listopadowego popołudnia wysiedliśmy z marszrutki na ostatnim przystanku w Libuchorze. Wszyscy szybko rozbiegli się po domach a my zaczepiliśmy ostatniego, bardzo zmęczonego podróżą pasażera z zapytaniem gdzie by tu można się przespać.
    - Jak to gdzie? Chodźcie do mnie!
    U gospodarza stara chałupa jakich wiele w Libuchorze, bida jak cholera. Na dokładny opis nie zasługuje stawianie długiego drąga z anteną, żebyśmy mogli pooglądać telewizję, słuchanie kaset z ukraińskimi przebojami, gotowanie obiadu, picie bimbru. Przyszedł wieczór i pora spać a gospodarz na to, że nie pójdziemy spać bo wesele we wsi. Idzie cała rodzina i my też pójdziemy. Długo się wzbranialiśmy (szczerze to chciałem, ale bałem się, że nam obiją mordy) zanim odpuścił. Wziął na przetrzymanie mój paszport i wszyscy poszli a my zostaliśmy sami w domu! Na drugi dzień paszport oddał i dziwił się, że my chcemy na Pikuj, bo przecież tam śnieg, nie obyło się bez kielicha na pożegnanie.

    Nie ma się co bać, jechać i tyle! Piękne góry i życzliwi ludzie. Innym razem też spaliśmy sami w chałupie, było wesoło...


  2. #22
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Ukraina a bezpieczeństwo

    Tak w kwestii bezpieczeństwa.
    Wczoraj spędziłem wieczór na długich rozmowach z Ivanem (z Ukrainy)
    Opowiadał , że w jego wsi więcej młodych chłopaków zeszło w ostatnim czasie z powodu spożywania niewłaściwych trunków niż w walkach w Donbasie
    To tak dla przemyślenia, gdy nas częstują .....

  3. #23
    Bieszczadnik Awatar wadera
    Na forum od
    03.2008
    Rodem z
    okolice Lublina duszą zawsze conajmniej 1000 m npm
    Postów
    259

    Domyślnie Odp: Ukraina a bezpieczeństwo

    Dla mnie największym zaskoczeniem było jak po kradzieży roweru po tygodniu dzwoni telefon i w słuchawce słyszę śpiewny polsko-ukraiński głos-"pani rower się znalazł,wszystko dobrze!" no cóż trochę szczęściu dopomogłam zostawiając to i ówdzie swój numer telefonu i obiecując nagrodę dla "znalazcy".
    „Life is brutal and full off zasadzkas”.

  4. #24
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Ukraina a bezpieczeństwo

    To co mówi don Enrico o podłych trunkach i przedwczesnych zejsciach dotyczy także Polski powiatowej.W ostatnich kilkunastu latach, w zasadzie za demokracji, zeszło z tego powodu tak wielu męszczyzn, że blady strach. Nikt nic z tym nie robi, po za najbliższymi nikt z władz i instytucji nie wylewa krokodylich łez, kościół milczy. To tak jakby panowała zgoda na alkoholową eutanazję. Z moich obserwacji wynika też, że jest dużo samobójstw. Mówię o swojej najbliższej okolicy. Jeszcze jedno, jest też zjawisko masowej ucieczki panien w szeroki świat. W żniwa, pod kołami kombajnu zginął najpracowitszy kawaler w okolicy, żadna panna nie brała go pod uwagę, za dużo hektarów i dobytku i roboty.

  5. #25
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Ukraina a bezpieczeństwo

    Cytat Zamieszczone przez partyzant Zobacz posta
    To co mówi don Enrico o podłych trunkach i przedwczesnych zejsciach dotyczy także Polski powiatowej.(...).
    Sorry Winetu ! to nie moje słowa
    ...tylko przytoczony cytat Ivana który jest Ukraińcem z urodzenia i takim się uważa.
    Znając jego "wyczyszczone" podejście do własnego kraju nie zauważam tu tendencji.

  6. #26
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Ukraina a bezpieczeństwo

    Sorry rycerzu! Ten temu a on onemu. Nie zmienia to faktu, że bagna wszędzie są podobne.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-09-2011, 18:03
  2. Bezpieczeństwo w nocnych pociągach
    Przez roGosia w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 24-07-2009, 20:14
  3. Niebezpieczeństwo
    Przez luszka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-07-2007, 00:36
  4. I jak to zatytułować? Po prostu szaleństwo!!!!
    Przez Barnaba w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-05-2006, 03:21

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •