Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Wypoczynek z wędką

  1. #21

    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    3

    Domyślnie Wędkowanie na spławik w Bieszczadach

    A dlaczego nikt nie napisał o wędkowaniu na spławik na zalewacz Solina i Myczkowce to też Bieszczady i ndo tego sposobu wędkowania nadają sie znakomicie?

  2. #22

    Domyślnie

    na majowy weekend jadę do miejscowości Zawóz. Czy można tam połowić rybki?
    Proszę o jakieś rady lub wskazówki

  3. #23
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    z nad oslawy
    Postów
    95

    Domyślnie

    To juz bylo napisane.
    Cytat Zamieszczone przez friber
    Zawóz równiez dobry .Przy wjezdzie do zawozia zaraz za sklepem w prawo ok.700m dosyc rozlegla polana na przeciwko wypozyczalnia tam wiecej szczupaka od sandacza okonia tez duzo,trafiaja sie grube sumy,duze ilosci bialej ryby poczawszy od karpia skonczywszy na ploci dno lagodnie opadajace piaszczyste max 6-7m (w zatoce) w poszukiwaniu dorodnego szczupaka polecam lódz i okolo 2-3km skalistego brzegu w kierunku polanczyka.
    .
    Oczywiscie sandacz w maju odpada!!! Pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie Odp: Wypoczynek z wędką

    Witam. Wybieram się niedługo na ryby w Bieszczady. Miejsca opisane w tym temacie sporo mi pomogły w wyborze obszaru :) Mam tylko takie pytanie. Najprawdopodobniej będzie to Zawóz lub Jawor. I teraz pytanie. Czy żeby tam łowić potrzebna jest karta? W ogóle jakie warunki muszę spełnić, żeby móc bez stresu tam wędkować? Bardzo proszę o konkretną odpowiedź :) Będę baaaaaardzo wdzięczna :)

  5. #25
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Wypoczynek z wędką

    Cytat Zamieszczone przez xxxkinia1988xxx Zobacz posta
    Witam. Wybieram się niedługo na ryby w Bieszczady. Miejsca opisane w tym temacie sporo mi pomogły w wyborze obszaru :) Mam tylko takie pytanie. Najprawdopodobniej będzie to Zawóz lub Jawor. I teraz pytanie. Czy żeby tam łowić potrzebna jest karta? W ogóle jakie warunki muszę spełnić, żeby móc bez stresu tam wędkować? Bardzo proszę o konkretną odpowiedź :) Będę baaaaaardzo wdzięczna :)
    ... z tego co się orientuję (a jestem wędkarzem baaaardzo sezonowym) to jeśli na prywatnym łowisku, to wystarczy wymagana opłata u właściciela łowiska, a jeśli wody PZW, to trzeba oprócz karty uiścić jakąś tam opłatę w danym PZW... nie jest łatwo na legalu... w Bieszczadach kiedyś łowiłem, ale nikogo się nie pytaliśmy i na Wołosatce w ręce i na kije... ale to lata świetlne temu było... teraz trzeba mieć kartę, wnieść opłaty i to wody górskie, więc może jeszcze jakieś komplikacje...karta na wodach ... nazwijmy to nie prywatnych .... jest wymagana
    ps. ... no i znając życie to na terenie parku... chyba wcale nie połowisz.....
    Ostatnio edytowane przez Szkutawy ; 13-04-2015 o 20:21 Powód: dopisek

  6. #26
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Wypoczynek z wędką

    Na wędkowanie potrzebna jest karta wędkarska z opłaconą składką na wody Okręgu Krosnieńskiego PZW,na Połowy na Solinie opłata na wody nizinne ,na San oraz przyległe, na wody górskie,roczna kosztuje na zalew Soliński bodaj 140 zł,górskie kosztują zawsze trochę więcej,dla nie zrzeszonych w PZW można wykupić zezwolenie kilku dniowe,ale.....to się nie opłaca ,lepiej zapłacić za cały rok.Zezwolenie można kupić na przykład w Polańczyku w dwóch miejscach jedno koło promu drugie w sklepie w centrum.Państwowa Straż Rybacka działa w sezonie dosyć prężnie i lepiej mieć zezwolenie niż się kryć po krzakach.Solina to BARDZO rachityczna woda ale.... życzę połamania kija....
    Tak być nie może,bo tak być musi...

  7. #27
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Wypoczynek z wędką

    Choć nie wędkuję to kiedyś zauważyłem, że w Rajskiem, w ośrodku Nafta Gaz jak człowiek z pomostu na Sanie łowił spore ryby. Było tak: jak rzucał w jedną stronę to była woda górska a w drugą liczył się zalew. Łowił na wiśnię lub czereśnię? To były jakieś drapieżne i bardzo smaczne ryby, bo ten ktoś pózniej nas poczęstował. Nie jestem pewien czy maja tam pstrągownię. Ten pan, który wtedy łowił okazał się kopalnią wiedzy, opowiadał trochę o płk. Doskoczyńskim i wtedy wyjawił nam wstydliwy sekret watażki. Dzisiaj ten sekret to już nie sekret.

  8. #28
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Wypoczynek z wędką

    Jesli na wiśnie to to były klenie bo tylko one są amatorami tych owoców, ale nie nazwał bym ich smacznymi,chyba że facet poczęstował Was pstrągami to inny kaliber...pstrąg żyjący na dziko ma że tak powiem dużo bardziej subtelny smak niż taki z chodowli karmiony granulatem czy inną paszą...A Doskoczyński i jego legenda to temat na osobne ciekawe opowiadanie .....
    Tak być nie może,bo tak być musi...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. [Dwernik] Wypoczynek w Bieszczadach
    Przez Anonymous w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 16:01
  2. wypoczynek z psem
    Przez Ppx w dziale Noclegu szukam
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-06-2012, 08:24
  3. [Solina] Wypoczynek w Bieszczadach
    Przez renata w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-07-2001, 10:40
  4. Spokojny wypoczynek nad Soliną
    Przez iza w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-05-2001, 19:11

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •