Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Wątek: Tam i z powrotem

  1. #1
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Tam i z powrotem

    Ten weekend miał być szczytem jesiennych kolorów, o połoninach strach nawet było myśleć bo więcej będzie pod nimi blablacarów niż przez resztę jesieni łącznie. Przez głowę przewinął się Beskid Niski ("dawno nie byłeś w Jaśliskach, może by tak..."), Pogórze Przemyskie ("a gdybyś tak poszedł z Kuźminy tam, gdzie jeszcze nie szedłeś?") ale ostatecznie wygrały jednak Bieszczady. Nie, nie połoniny - tłumów się boję a wizja kilometrowych korków już przed Cisną (tak było rok temu) skutecznie do Wysokich Bieszczadów zniechęcała.

    I znów przez głowę przewinęły się po kolei chyba wszystkie znane mi miejscowości. Od Komańczy aż po Bystre i Michniowiec... Akurat miałem pod ręką mapę wydawnictwa Compass i tak długo ją przewracałem z jednej strony na drugą aż postanowiłem wybrać to co jest na środku. Na połączeniu arkusza W z arkuszem E. Wybrałem Terkę.

    A dalej już poszło łatwo, trzeba było dopasować tylko jakąś drogę "tam i z powrotem", tak akurat na dwa dni. Plan urodził się w momencie, ale nie będę go Wam szczegółowo opisywał, bo jak to z planami bywa realizowałem go na odwrót i niekoniecznie dokładnie. Palny pozwalają wybrać kierunek, w którym wyjeżdżam z domu, a zasadnicza marszruta rodzi się w głowie w drodze w Bieszczady, po to tylko aby móc ją już podczas wędrówki zmieniać wedle uznania.

    W sobotę kilka minut przed 9oo przejechałem przed drewniany most i zameldowałem się na parkingu pod kościołem w Terce. I poszedłem dokładnie w przeciwnym kierunku niż planowałem

  2. #2
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Tam i z powrotem

    Jak ja to lubię plany są po to, aby je zmieniać
    Państwo dość silne, by Ci wszystko dać jest dość silne, by Ci wszystko odebrać

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Tam i z powrotem

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Ten weekend miał być szczytem jesiennych kolorów, o połoninach strach nawet było myśleć bo więcej będzie pod nimi blablacarów niż przez resztę jesieni łącznie.
    Dokładnie 2 tygodnie temu trasa Rozsypaniec-Halicz-Tarnica, przeżywała zmasowany najazd ludzi spragnionych jesiennego widoku Bieszczadów. O godz. 16:00, Wołosate zaparkowane było do granic możliwości, zarówno na parkingach jak i na poboczach. Limit "dzień dobry" wyczerpałem na najbliższe 10 lat . Nieprzyzwyczajony do takich tłumów, czułem się jak na procesji. Pomimo tego, dzięki pogodzie i wspaniałym widokom, które przez 11 lat uległy pewnemu rozmyciu, satysfakcja i wrażenia wspaniałe.

    Tłumy1.jpg Tłumy2.jpg Tłumy3.jpg

  4. #4
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Tam i z powrotem

    I poszedłem dokładnie w przeciwnym kierunku niż planowałem
    W dokładnie przeciwnym, czyli zamiast iść przed siebie od razu zawróciłem. Znów, tym razem na piechotę, pokonałem drewniany most i idąc wzdłuż Solinki czekałem na okazję aby wbić się w górę. Udało się dość szybko, wydrapałem się na grzbiecik i obejrzałem się za siebie.

    Jeżeli ktoś z Was nie widział Terki z tej perspektywy niech żałuje



    Mnie martwiło tylko to, że zamiast być pod Berdycią zmieniłem jeszcze przy aucie kierunek i byłem po dokładnie przeciwnej stronie. Cóż, sam sobie zgotowałem taki los. Plany są po to, aby je zmieniać

    Popatrzyłem dookoła



    i wyciągnąłem z plecaka kurtkę. Zaczęło bowiem padać i nie przestało aż do wieczora. Chwilami lało, chwilami siąpiło, ale mokro było już do końca wędrówki. Dalekich widoków nie można się było spodziewać, bez żalu więc zatopiłem się w lesie.


  5. #5
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Tam i z powrotem

    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta
    satysfakcja i wrażenia wspaniałe
    Każdemu według potrzeb

    Tymczasem ja
    zatopiłem się w lesie
    i cieszyłem się ciszą i spokojem. Jedyne rozterki związane były z tym czy ubłocić się w lewej czy w prawej kałuży:


    Po pewnym czasie nawet i to przestało mieć znaczenie, kolejne kałuże i błoto nie wprowadzały już widocznych zmian do mojego kamuflarzu Było cicho i spokojnie. Siąpił deszczyk a wraz ze zdobywaniem wysokości (umiarkowanej, w 1200 m npm tego dnia nie celowałem) pojawiła się delikatna mgiełka:

  6. #6
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Tam i z powrotem

    Już się cieszę na panoramkę zrobioną z wysokości kilku szczebli powyżej szczytu!
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  7. #7
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Tam i z powrotem

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    (...)
    Jeżeli ktoś z Was nie widział Terki z tej perspektywy niech żałuje
    (...)
    Już żałuję

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Tam i z powrotem

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    Już się cieszę na panoramkę zrobioną z wysokości kilku szczebli powyżej szczytu!
    Ta pojawiająca się mgiełka, nic dobrego nie wróży. Kiedyś czułem się tam tak, jakbym był w mleczarni .

  9. #9
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Tam i z powrotem

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    Już się cieszę na panoramkę zrobioną z wysokości kilku szczebli powyżej szczytu!
    Z kilku nie robiłem, może być z kilkunastu?

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Już żałuję
    Skoro Bazyl Cię zaprowadzi na dzikie śliwki to ja pokażę Ci Terkę z góry

    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta
    Ta pojawiająca się mgiełka, nic dobrego nie wróży.
    Coś się rozmijamy w poglądach w tej relacji, bo ja mgiełki lubię i uważam, że wróżą dobrze

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Tam i z powrotem

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Coś się rozmijamy w poglądach w tej relacji, bo ja mgiełki lubię i uważam, że wróżą dobrze
    Nic tak nie dodaje uroku i tajemniczości, jak mgiełki. A szczególnie, gdy jeszcze promienie słońca próbują się przebić przez otuloną we mgle okolicę. Uwielbiam miłe zaskoczenia i również czekam na panoramkę.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Rowerem na Słowację i z powrotem przez zieloną granicę.
    Przez Wojtek Pysz w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25-04-2022, 22:54
  2. Takie tam wędrowanie
    Przez Henek w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 260
    Ostatni post / autor: 18-09-2017, 21:42
  3. Na Słowację i z powrotem...?
    Przez krysp w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-08-2007, 18:55
  4. Byłem tam n*raz
    Przez marekm w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-07-2003, 19:45
  5. co tam budują?
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-04-2001, 16:35

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •