Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Łemkowyna Ultra Trail czyli Beskid Niski w ciut więcej niż dobę :)

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Łemkowyna Ultra Trail czyli Beskid Niski w ciut więcej niż dobę :)

    Jak co lato siedzę sobie w Radocynie na bazie z córką, na spokojnie, "robię nic", ale nadchodzi czas jesienny w tym przypadku,
    urlopu mało, czasu mało, więc człowiek kombinuje jakby na szybko obskoczyć Beskid Niski :)

    Dobra, żartuje - wziąłem udział w biegu górskim Łemkowyna Ultra Trail, z Krynicy do Komańczy po GSB, ok 150km.

    Zapraszam do paru zdjęć z perspektywy marszotruchtu :)

    https://picasaweb.google.com/Piotrek...aUltraTrail150

    Piotrek
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  2. #2
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Łemkowyna Ultra Trail czyli Beskid Niski w ciut więcej niż dobę :)

    Gratuluję!
    bertrand236

  3. #3
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Łemkowyna Ultra Trail czyli Beskid Niski w ciut więcej niż dobę :)

    Piotrku, jestem pełna uznania dla tej formy turystyki i zwiedzania gór jaką jest masakryczna rzeź - Łemkowyna Ultra Trail :) Czy ten wątek nie był czasem wcześniej w dziale "turystyka nie-bieszczadzka"? Biegi górskie to jak najbardziej forma turystyki i bardzo się cieszę, że dzielisz się z nami foto-relacją z Beskidu Niskiego. W sumie to się powtórzę, bo już rozmawialiśmy na ten temat -zaskoczyło mnie Twoje dobiegnięcie do mety bo przecież mówiłeś mi przed wyjazdem, że jedziesz tylko na rekonesans, na próbę bez większego, specjalnego treningu. A meta miała być za rok :D Nie żebym nie wierzyła w Twoje możliwości, bo nie w tym rzecz. Określenie "miałem dzień konia" i tak jakoś wyszło -rozbraja wszystko na łopatki ;D Trzymałam kciuki. Oczywiście gratulacje.

    Moim zdaniem taka forma turystyki działa mobilizująco -a zwłaszcza zdjęcia jakimi się z nami dzielisz. Od kilku miesięcy chodzi mi po głowie pomysł wzięcia udziału w krótkim biegu górskim -pół maratonie, rzeźniczku lub coś w tym stylu. Zobaczymy za rok. A tymczasem idę teraz pobiegać

    ps. "Robienie nic" z wami w Radocynie było fajowe ;p
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Łemkowyna Ultra Trail czyli Beskid Niski w ciut więcej niż dobę :)

    Hej Jimi,

    dzieki za mile slowa, wolalbym szczerze mowiac miec tydzien na wloczenie sie po Niskim, niz 1,5doby na taka akcje, ale korpo wymaga jakims cudem zebym pracowal hehe.
    Coz - lubie takie wyzwania, ciesze sie ze dalem rade. A watek umiescilem w offtopie, bo... nie wiedzialem za bardzo gdzie to przyporzadkowac, do turystyki jakos mi srednio
    jednak pasowalo

    Pete
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  5. #5
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: Łemkowyna Ultra Trail czyli Beskid Niski w ciut więcej niż dobę :)

    Mam prośbę aby mi ktoś przetłumaczył z łemkowskiego na polski co to jest ten "ultra trail" ?

  6. #6
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Łemkowyna Ultra Trail czyli Beskid Niski w ciut więcej niż dobę :)

    "Łemkowyna Ultra Szlak" :P

    Jeśli chodzi o samą definicję słowa "ultra" -to tak określane są biegi o zdecydowanie podwyższonym poziomie (trudnościowym, dystansowym itp.). Dla przykładu mamy rodzaje biegów (odbywające się w różnych terminach) -"Rzeźnik" (ok 78 km) i "Rzeźnik Ultra" (ok. 134 km) a także... "Rzeźniczek" (27 km) i .... "Rzeźniczątko" (wedle kategorii wiekowej od 70m do 1600 m).

    Biegi "ultra" to najtrudniejsze biegi, "hard", zarzynacze. Najtrudniejszym polskim biegiem górskim jest Łemkowyna Ultra Trail -najdłuższy dystansowo i o największym przewyższeniu.
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Łemkowyna Ultra Trail czyli Beskid Niski w ciut więcej niż dobę :)

    Ultra i trail to jest takie slowo wytrych uzywane przy biegach ktore chca sie umiedzynarodawiac (stronka Lemkowyny jest w ok 7jezykach). Co do najtrudniejszych biegow imprez
    to LUT nie jest najdluzszy, sa co najmniej dwa inne rzeczy ktore dla mnie sa juz nie do ogarniecia umyslem. Beskidy Ultra Trail wersja cos ok 240 (Slaski,Zywiecki i okolice) oraz
    Bieg 7 Szczytow w Kotlinie Klodzkiej, tez jakis podobny dystans, juz nie pamietam.

    P
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2014
    Rodem z
    Leżajsk/Jura
    Postów
    36

    Domyślnie Odp: Łemkowyna Ultra Trail czyli Beskid Niski w ciut więcej niż dobę :)

    Rozumiem don Enrico, że Twoje pytanie ma charakter "lekkiej prowokacji"??? Pewnie znaczy dokładnie to samo, co z "alpejskiego" Ultra trail du Mont Blanc, bo tam też biegają po górach. A uczestnikowi biegu po Beskidzie gratuluję kondycji i samozaparcia

  9. #9
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Łemkowyna Ultra Trail czyli Beskid Niski w ciut więcej niż dobę :)

    Ooo faktycznie nie słyszałam o tym "Beskidy Ultra Trail" -260 km masakra :D "Bieg 7 szczytów" -240 km. Kurka te coraz to nowe biegi górskie pojawiają się tak, że nie nadążam. A słyszałam, że ma być bieg na cały GSB (ok 500 km) -ktoś chętny?? ;D Jak słabo wygląda przy tym ten "Bieg Rzeźnika" na 78 km, który kiedyś robił takie wrażenie.
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Łemkowyna Ultra Trail czyli Beskid Niski w ciut więcej niż dobę :)

    Cytat Zamieszczone przez Petefijalkowski Zobacz posta
    A watek umiescilem w offtopie, bo... nie wiedzialem za bardzo gdzie to przyporzadkowac, do turystyki jakos mi srednio
    jednak pasowalo
    Pete
    Biegu przez dwie noce i krótki obecnie dzień też bym nie nazwał turystyką, ale sam fakt przebiegnięcia takiego dystansu budzi ogromny podziw. Ja nie biegam więc dla mnie to jest kosmos, gratulacje.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczadzka Legenda, więcej niż jedzenie. Ustrzyki Górne:)
    Przez bieszczadzka legenda w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-05-2015, 09:09
  2. Szlakiem wiat, cerkwi i pylistych dróg czyli Beskid Niski objazdowo
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-07-2014, 15:07
  3. Kwietniowy Beskid Niski.
    Przez coshoo w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 22:36
  4. Beskid Niski -Wiatraki
    Przez joorg w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-08-2009, 10:41
  5. Bieszczady -> Beskid Niski -> Beskid Sądecki
    Przez Caamill w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-05-2009, 22:55

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •