Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Jaskinie w Nasicznem

  1. #1

    Domyślnie Jaskinie w Nasicznem

    Witam wszystkich i zdrówka życzę (mój pierwszy wpis) :)

    Ostatnimi czasy postanowiłem pozwiedzać jaskinie. Udało mi się znaleźć, że są na wschodnim stoku góry, na wschód od miejscowości Nasiczne. Mam pytanie, czy ktoś z Was zwiedzał te jaskinie i ma jakieś praktyczne porady (jak znaleźć wejście, jakie zasady bezpieczeństwa zachować itp.)? Znalazłem, że są tam dwie jaskinie, jedna ok. 15 m długości, a druga 60 m.
    Oczywiście w planach mam wyjazd dopiero wiosną :D z pod śniegu ciężko chyba wejście odgrzebać. Jak je znajdę to będzie mój pierwszy kontakt z jaskiniami :)

  2. #2
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Jaskinie w Nasicznem

    Witaj Kamilu na forumie. Mamy tu też przywitalnię .
    (gdybyś chciał skorzystać ? ale na początku trudno to wszystko ogarnąć
    http://forum.bieszczady.info.pl/show...wnik-powitanie)
    - Co do jaskiń , to te w Nasicznem ponoć bardzo łatwo odnaleźć, znajdziesz nawet na drzewach takie nieformalne oznakowanie.
    Ja już dwukrotnie ich szukałem, ale bezskutecznie.
    Nie , co ja mówię, - bzdura , że bezskutecznie. Tak , nie znalazłem jaskiń , ale bardzo byłem zadowolony z tej traski poszukiwawczej od strony przełęczy. Te skałki są piękniejsze od jaskiń których nie widziałem.
    I tak patrz na bieszczadzką krainę, nie prze pryzmat kanonów, tylko przez własne doświadczenia.
    Jejku ! co jak tak długo pluje za uchem "nowemu"
    (może z nadzieją , że kiedyś dołączy do starych wyjadaczy)
    Ej, a na te kolorki bieszczadzkie, to wszyscy do tej pory patrzyli z perspektywy jesieni. Ot masz nowe spojrzenie.
    Ostatnio edytowane przez don Enrico ; 18-12-2015 o 20:53

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Jaskinie w Nasicznem

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    ...Te skałki są piękniejsze od jaskiń których nie widziałem.
    Najbardziej atrakcyjne, to jest ich szukanie. Jednak, żeby mieć jakieś wyrobione zdanie o nich, to trzeba je zobaczyć oraz całą okolicę, w realu. A tak na zachętę, to jedna z nich wyglądała kiedyś tak.

    Jaskinia.jpg

  4. #4

    Domyślnie Odp: Jaskinie w Nasicznem

    Dzięki za przywitankę, nie znalazł bym :)

    A co do jaskiń to postaram się szukać (a wiem jeszcze, że wejście ponoć jest nie tak w skałach tylko jakoś tak bardziej w ziemi, w dół trochę). No i zastanawiam się przede wszystkim jak tam w środku jest, czy bez sprzętu da radę tam wejść :)
    A i fotka z jaskini bardzo zachęcająca

    A co do kolorków to się starałem dostosować do pory roku :D moje zdjęcia z jesieni już bez liści to i mało kolorków już było

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Jaskinie w Nasicznem

    Cytat Zamieszczone przez kamil91 Zobacz posta
    ... No i zastanawiam się przede wszystkim jak tam w środku jest, czy bez sprzętu da radę tam wejść :)
    A i fotka z jaskini bardzo zachęcająca
    Sprzęt, to bym radził zostawić w domu, w tym przypadku, na pewno się nie przyda . Na zdjęciu nie ma punktu odniesienia, więc trudno określić wysokość tej jaskini. Na moje oko, to ona ma około 50 cm wysokości, na wejściu. Podczas szukania, należy bardziej potrzeć pod nogi, aniżeli rozglądać się na boki .

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Jaskinie w Nasicznem

    W jaskiniach byłem ze dwadzieścia lat temu.Wchodziłem do środka, konieczna latarka.
    Na pierwszy rzut oka niby nic szczególnego a jednak do dziś coś mnie nurtuje.

    Dojście z przełęczy było nieudane za to drugie od dołu, od obelisku czyjejś tam pamięci już się powiodło, trzeba patrzeć pod nogi.
    O jaskiniach krążą jakieś mity;
    - a to, że mają jeszcze inne wyjścia(wejścia)
    - ta co jest jak pokoik została zniszczona wybuchem a to co zostało to tylko czubek góry?!
    - że wojsko? badało ale szybciej uciekało niż wchodziło
    - podobno też śnieg nigdy ich nie zasypuje bo wydobywa się z nich ciepłe powietrze.

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Jaskinie w Nasicznem

    Dokładne namiary na położenie jaskiń.

    Jaskinie mapa.jpg

  8. #8

    Domyślnie Odp: Jaskinie w Nasicznem

    O super, dzięki Zbyszek za mapkę. A przez Ciebie, partyzant, z tym, że śnieg nie zasypuje (nawet jak to tylko pogłoski) to nie wiem czy do wiosny wytrzymam

  9. #9
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Jaskinie w Nasicznem

    Cytat Zamieszczone przez partyzant Zobacz posta
    - podobno też śnieg nigdy ich nie zasypuje bo wydobywa się z nich ciepłe powietrze.
    To są jaskinie szczelinowe, dynamiczne, tzn przepływa przez nie powietrze zasysane gdzieś niżej i ogrzewane przez górę. Góra wewnątrz ma temperaturę średnią roczną dla danego regionu, dla Nasicznego jest to pewnie ok 6-7 stopni, a więc zimą na pewno będzie topiło śnieg niezależnie od temperatury zewnętrznej. Tak się zresztą poszukuje jaskiń - szuka się wytopionych miejsc przez ciepłe powietrze z wnętrza ziemi
    Pozdrav

  10. #10
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Jaskinie w Nasicznem

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    To są jaskinie szczelinowe, dynamiczne, tzn przepływa przez nie powietrze zasysane gdzieś niżej i ogrzewane przez górę. Góra wewnątrz ma temperaturę średnią roczną dla danego regionu, dla Nasicznego jest to pewnie ok 6-7 stopni, a więc zimą na pewno będzie topiło śnieg niezależnie od temperatury zewnętrznej. Tak się zresztą poszukuje jaskiń - szuka się wytopionych miejsc przez ciepłe powietrze z wnętrza ziemi
    To już wiadomo, dlaczego wojsko szybciej uciekało niż wchodziło. Nie mieli gdzie wódki schłodzić.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Jaskinie
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 24-05-2022, 23:19
  2. Jaskinie Beskidu Niskiego
    Przez machoney w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-03-2012, 18:03
  3. Piwo w Nasicznem
    Przez Henek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 04-08-2009, 19:55
  4. jaskinie na jurze
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-03-2007, 16:27
  5. Jaskinie i najwyzsze szczytki bieszczad
    Przez amelka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-06-2005, 10:43

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •