Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

  1. #11
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Pokonywałem tą drogę rok temu i rowerem nie dało rady przejechać. Ciężko to było nawet nazwać drogą, raczej był to ślad po przejechaniu leśnego monstra.
    Słyszałem o planach cywilizowania tego traktu. Czy coś się dzieje tam obecnie ?
    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    Co Pan powiesz! A jeszcze trzy lata temu dało radę! I to niejaki Enrico mnie tam tam wypuścił;-)

    Było bacznie wertować forum, gdyż ostrzegałem:
    http://forum.bieszczady.info.pl/show...ll=1#post64758

    Droga powiatowa, więc jest szansa, że lasy jej nie zepsują asfaltem
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  2. #12
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    Sławku, nie mogę się z Tobą zgodzić gdyż począwszy od najbliższych okolic Baligrodu, wokół którego gminne ścieżki prowadzą bardzo widokowymi wzgórzami, przez Cisowiec, po którym wędrowałeś, a w stronę przeciwną Lipowiec, czy też okolice Żernicy - wszędzie tam są wybitnie widokowe górki! A ileż fantastycznych, widokowych polanek (co prawda głównie poza szlakami) skrywa obszar zwany Grzebieniem Baligrodzkim!
    Faktycznie , muszę koledze Bazylowi przyznać rację , jest tych górek sporo ,może mniej znane ale zgadzam się w stu procentach. Jeżeli chodzi o mnie to ja nie jestem chyba jeszcze ani w połowie drogi , mam jeszcze sporo do zobaczenia ale staram się jak mogę.

  3. #13
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

    Po obejrzeniu takiej reklamy kolega LABOREC śmignie drogą Turzańsk - Kalnica w pierwszej kolejności (zanim ją popsują jakimś durnym asfaltem)
    Toż to kwintesencja Bieszczadów.

  4. #14
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2015
    Postów
    44

    Domyślnie Odp: Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

    no piekna droga tam ..mapu mam kompass bieszczady skala 1:50000 zeby tam cosz chceli robic newiem o tym...szkoda..bylo by fajne..
    tutaj mam fotky ciekawa droga spred kulaszne wprawo do lesa..droga asfalt i wyjade nad kalnica pgr.. i powrot do lewa do gory..gminne wysypisko smieci ..to juz len droga lesna kamien bloto ale ubyta dobra przes las i nad kulaszne..serpentyny..
    http://pokec.azet.sk/polanczyk/fotoalbumy/tewa
    my u nas jezdime cosz podobne..przes cale czecho slowacije bloto brody deszc spis na dziko..wszicko musis zdobic sam bez pomoci..
    http://www.1000miles.cz/
    moze sie dakomu zalubi i dojade troche skusic..
    pozdrawiam.

  5. #15
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

    Drogę Turzańsk - Kamionki pokonywaliśmy z Pastorem raczej bezboleśnie, polecam A piwko z widokiem na Wieloryba - bezcenne...
    Pozdrav

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez LABOREC Zobacz posta
    my u nas jezdime cosz podobne..przes cale czecho slowacije bloto brody deszc spis na dziko..wszicko musis zdobic sam bez pomoci..
    http://www.1000miles.cz/
    moze sie dakomu zalubi i dojade troche skusic..
    pozdrawiam.
    Mam kolegów z Poznania i z Lubina, którzy to też przejechali. Jeden 1000 mil, drugi 500 mil.
    Ale oni są są hardcory

  7. #17
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2015
    Postów
    44

    Domyślnie Odp: Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

    hej viem ze byli i polaci..moja robota byla ich zlapac i davac pozor czi jezdza jak maju w tym roce bylo latwo..juz nebylo powinne ani przesz brody jezdzic..woda po pas..
    impreza dla wszickych jest tutaj..okolo domase..i zadarmo ..kazdy rok.
    http://www.okolodomase.sk/
    no nic..jade na rower..w tym roce jeszce potrebuje isc do brzozowa tam zobaczic dieci..charitativna impreza..u nas jezdzime kazdy rok...na bicykli detom..chorym na raka.
    http://nabicyklidetom.query.sk/
    .
    i tutaj mam cosz po leseco byl minule..jawornik rzepedz..droga w budowalnie czi jak se to powie..luky dolzyca..RLC mostik splitstator Qmeter..
    http://pokec.azet.sk/zawoja73/fotoalbumy/strana/2
    .

  8. #18
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

    Kolejna wycieczka , grudniowa wycieczka i tym razem są to okolice Polany. Ostatnio było trochę mowy o tym terenie to i ja pozazdrościłem i postanowiłem sobie pozwiedzać te strony.Start spod cerkwi w Polanie, następnie spacerkiem w kierunku Rosolina , przy zagrodzie z konikami odbijam w prawo za znakami ścieżki gminnej coby obejrzeć sobie grotę , miejsce w zakolu potoku , bardzo ładne ale niestety trochę zaśmiecone.Wracam w kierunku zagrody z końmi , po drodze na górce ładna kapliczka , drogą wzdłuż ogrodzenia docieram do cerkwiska , miejsce dosyć zachaszczone, trzy metalowe krzyże i kamienne fragmenty nagrobków. Po obejrzeniu cerkwiska kieruję się w stronę grzbietu celem zlokalizowania jak to o nim pisali koledzy Bazyl i Zbyszek pipanta. Widoki takie trochę mleczne co mnie trochę martwiło ale jak się później okazało niesłusznie , od pipanta obrałem kierunek zachodni i zanurzyłem się w mleczne objęcia. cdn.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  9. #19
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

    Po dosyć przyjemnej wędrówce grzbietem docieram do doliny o której Jimi pisała że to jedna z piękniejszych , muszę przyznać że i owszem bardzo ładna o takim łęgowym charakterze i dosyć rozległa.Główny cel to cerkwisko powyżej którego znajduje się jedyne w tej dolinie gospodarstwo , na cerkwisku dobrze widoczna podmurówka cerkwi ze schodami wejściowymi , sporo blachy z poszycia i chyba dwa stojące cokoły nagrobków. Chwilę się kręcę koło cerkwiska a następnie nieśpiesznie wędruję w dół doliny , dróżka wije się raz jedną , raz drugą stroną potoku teren naprawdę malowniczy , zapomniałem dodać że gdy doszedłem do cerkwiska to wyszło słoneczko i tak było już do końca dnia , ale co dobre to się szybko kończy i po niedługim czasie dotarłem do asfaltu którym powrót do Polany.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  10. #20
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

    Piękna trasa. Czytając Twoją relację, powracają wspomnienia, a przed oczami, przesuwają się pełne ciszy urocze zakątki i widoki. Moklik i jego okolice mają ich dość dużo, a szczególnie przy dobrej widoczności. Jeżeli trafisz tam jeszcze raz, gdy "mleczność" ustąpi przejrzystości powietrza, to na pewno nie pożałujesz .

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-08-2010, 02:37
  2. o zawracaniu i nie tylko...
    Przez asia999 w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 23-06-2010, 10:56
  3. Do studentow i nie tylko;)))
    Przez colett w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 24-03-2009, 21:23
  4. Rower i nie tylko :)
    Przez Mariusz z Lublina w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-06-2008, 20:23
  5. Xantis 2 i nie tylko
    Przez Barszczyk w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 28-07-2004, 01:05

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •