Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Wątek: Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

  1. #21
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez slawek71 Zobacz posta
    Po dosyć przyjemnej wędrówce grzbietem docieram do doliny o której Jimi pisała że to jedna z piękniejszych, [....]
    Widzę, że obrałeś styl opisów, skrywający tajemnicę
    I widzę, że też lubisz chodzić po górkach niekoniecznie wysokich, z dolinkami, potoczkami, polankami i pipantami

  2. #22
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta
    Piękna trasa. Czytając Twoją relację, powracają wspomnienia, a przed oczami, przesuwają się pełne ciszy urocze zakątki i widoki. Moklik i jego okolice mają ich dość dużo, a szczególnie przy dobrej widoczności. Jeżeli trafisz tam jeszcze raz, gdy "mleczność" ustąpi przejrzystości powietrza, to na pewno nie pożałujesz .
    Zgadza się Zbyszku to bardzo ładne tereny , co do widoków to tak jak piszesz następnym razem.
    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    Widzę, że obrałeś styl opisów, skrywający tajemnicę
    I widzę, że też lubisz chodzić po górkach niekoniecznie wysokich, z dolinkami, potoczkami, polankami i pipantami
    Ten styl to raczej jednorazowo a co do dolinek to każdy kiedyś musi zejść z górki

  3. #23
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

    Do tej relacji także by poniekąd pasował tytuł "Żelazne ścieżki przeszłości" , a to dlatego że słów na wiatr nie rzucam (choć tego dnia akurat było odwrotnie) , gęba nie cholewa itd. czyli niedzielna wycieczka bieszczadzkim pindolino zwanym "Żaczek".Co by nie było że "małpuje" kolegę Bartolomeo to trasę trochę zmodyfikowałem , nie tą kolejową ale tą chodzoną bo z tamtą raczej byłby problem.Do Sanoka przemieściłem się własnym transportem , zaparkowałem pod dworcem i na peron , a tam pustki. Przed samym odjazdem pojawiło się kilka osób ale tłumu nie było , pociąg przyjechał zupełnie pusty nie licząc maszynisty i konduktora a nas wsiadło całe siedem osób. Podróż zleciała bardzo szybko , ładne widoczki , ładna słoneczna pogoda a w Rzepedzi maszynista z konduktorem znowu zostali sami , po trasie nikt się nie dosiadł także szału z frekwencją nie ma. Po wysiadce obieram kierunek przeciwny do kierunku Bartolomeo czyli wschodni i z tego tytuł wycieczka kwalifikuje się pod bieszczadzką. Po przekroczeniu drewnianego mostu wita mnie tablica z nazwą Turzańsk i krzyż po prawej stronie drogi , kolejnym celem jest oczywiście niezwykłej urody cerkiew przy której chwilę marudzę.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  4. #24
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

    Nie nie, cerkiew to nie koniec wycieczki, chwilowo obieram kierunek północny i zostawiając cerkiew za plecami powolutku wspinam się na przełączkę na której krzyż w miejscu cmentarzyka z I wś a następnie grzbietem w kierunku Suliły. Wietrzyk sobie tego dnia dosyć mocno swawolił , czasami trzeba było się troszkę zapierać i to właśnie tam tak mimowolnie parę słów mi z nim uleciało. Z grzbietu nad Turzańskiem i polany pod Suliłą ładne widoki na Żurawinke ,Kuty , Rzepedke i na lewo Wahalowski czyli wielka kupa trawy jak to pisał Bartolomeo. Na skraju polany znalazłem sobie takie fajne zaciszne miejsce gdzie przerwa na kanapki i gorącą herbatkę , no ale komu w drogę temu na przełęcz pod Suliłą , z polany przy szlaku na przełęcz genialne widoki na Wysoki Dział , Łopiennik z Łopieninką , Durną a bliżej pod nogami grzbiecik nad Kamionkami. Z przełęczy spacer przez Turzańsk gdzie po drodze zabytkowe krzyże i jeszcze raz wizyta w cerkwi która tym razem otwarta , ale zdjęć z wnętrza nie będzie bo nie wolno robić a naprawdę jest co oglądać, i to chyba tyle z tej wycieczki , no oczywiście jeszcze powrót pociągiem do Sanoka w którym teraz trochę więcej luda , tak na oko ze dwadzieścia osób , same szkolniki i powrót do domku , koniec.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  5. #25
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

    Prawie zapomniałem że jeszcze bileciki do kontroli i może dorzucę jeszcze kilka zdjęć.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  6. #26
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

    Piękna wycieczka, byłem tam całkiem niedawno i tylko dlatego z Żaczka poszedłem na zachód, na Wahalowski. Zgodnie z obietnicą płyta jest już Twoja!

  7. #27
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

    Sławek - patrząc na zdjęcia wygląda, jakby już zbliżała się wiosna. A "połoninki" tam są piękne

  8. #28
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Sławek - patrząc na zdjęcia wygląda, jakby już zbliżała się wiosna. A "połoninki" tam są piękne
    Oj piękne , piękne, tylko trochę za ciepło jak na luty ale myślę że zima jeszcze pokurzy. Pozdrawiam!

  9. #29
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

    Tym razem będzie to niedługa wycieczka doliną Rabskiego Potoku do której zawsze chętnie wracam i trochę grzbietem Wysokiego Działu. Pojazd zostawiam na parkingu przy Drobnym skąd ścieżką maszeruję w kierunku kruszarek , po drodze mijam Gołoborze i kładkę do Kapliczki Synarewo , przy kruszarkach częściej skręcałem w prawo ale tym razem idę na wprost , celem jest oczywiście miejscowość Rabe. Po wiosce zostało bardzo niewiele , krzyż upamiętniający śmierć pewnej rodziny w pożarze domu (wskutek napadu) , zarysy podmurówek budynków a na cmentarzu jeden nagrobek . Część cmentarza chyba jest zniwelowana tak jak i miejsce po cerkwi za potokiem które również jest "skutecznie" splantowane , pozostała tylko część drewnianego krzyża oparta o drzewo i jakieś resztki blachy . Następnie udaję się do Bazy Rabe coby zobaczyć ten nowy przybytek , na bazie krótka rozmowa z dwoma osobami które tam akurat pomieszkują (bardzo sobie chwalą to lokum) a potem powolutku gramolę się żółtą ścieżką na grzbiet Działu. Na grzbiecie sporo krzyży w miejscach żołnierskich mogił z I wś , schron na Chryszczatej przystosowany do warunków zimowych , przysiadam w nim na kanapki z herbatą i okazuje się że nie tylko ja mam ochotę coś chrupnąć.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  10. #30
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez slawek71 Zobacz posta
    ... Na grzbiecie sporo krzyży w miejscach żołnierskich mogił z I wś , ...
    Zdaje się, że Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne " Galicja " miało w tym swój udział.
    Kto ma FB - https://www.facebook.com/media/set/?...2646678&type=3

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-08-2010, 02:37
  2. o zawracaniu i nie tylko...
    Przez asia999 w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 23-06-2010, 10:56
  3. Do studentow i nie tylko;)))
    Przez colett w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 24-03-2009, 21:23
  4. Rower i nie tylko :)
    Przez Mariusz z Lublina w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-06-2008, 20:23
  5. Xantis 2 i nie tylko
    Przez Barszczyk w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 28-07-2004, 01:05

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •