Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

  1. #1
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

    No i znowu coś mnie wyciągneło z domu w niedzielny ranek i kazało udać się w jedynie słusznym południowym kierunku czyli krótka relacja z listopadowej wycieczki w okolice Baligrodu. Spacer rozpoczynam w Cisowcu skąd powolutku drogą na grzbiet , mimo pochmurnego poranka niezłe widoki. Na polanie Choceń wdrapuje się na ambonę coby spokojnie zjeść śniadanie a to dlatego że nieopodal pasą się owieczki których pilnują między innymi pieski , dwa wielkości cielaka i jeden kundelek.Następnie schodzę w dolinę nieistniejącej wioski Choceń , teren oznaczony tablicami informacyjnymi i w miarę zadbany w czym zasługa chyba nadleśnictwa Baligród. Na cerkwisku nowy krzyż ale niestety nie obsadzony , nie znalazłem krzyża z kopuły cerkwi i kamiennej płyty z napisem , jeszcze się trochę kręcę po dolinie i wracam na grzbiet nad Cisowcem. Jako że godzina jeszcze młoda postanawiam odszukać kapliczkę w bukowym pniu co ku mojemu zadowoleniu poszło całkiem sprawnie. To jeszcze nie koniec spacerów tamtej niedzieli , po powrocie do Cisowca nastąpiła skromna jednoosobowa dyslokacja w inne bieszczadzkie doliny , cdn.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  2. #2
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez slawek71 Zobacz posta
    No i znowu coś mnie wyciągneło z domu w niedzielny ranek i kazało udać się w jedynie słusznym południowym kierunku czyli krótka relacja z listopadowej wycieczki w okolice Baligrodu.(..).
    To już kolejna relacja w ostatnich czasach, która zahacza o Balów-gród.
    Czyżby nowy kierunek poszukiwaczy górek na które nie prowadzą schody ?

  3. #3
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    To już kolejna relacja w ostatnich czasach, która zahacza o Balów-gród.
    Czyżby nowy kierunek poszukiwaczy górek na które nie prowadzą schody ?
    Sam nie wiem czemu ale lubię te rejony , schodów raczej chyba nie ma a i wybitnie widokowych górek też , połonin też nie ma ale są bardzo ładne doliny , urokliwe jeziorka , orzeźwiająca żabianka i jeszcze wiele ciekawostek , są też i spore zmiany w tzw. infrastrukturze turystycznej , mam tu na myśli Korbanie czy dolinę Rabego .

  4. #4
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez slawek71 Zobacz posta
    To jeszcze nie koniec spacerów tamtej niedzieli , po powrocie do Cisowca nastąpiła skromna jednoosobowa dyslokacja w inne bieszczadzkie doliny , cdn.
    Pierwszą z nich była dolina Tarnawki i miejscowość Sukowate , oczywiście głównym celem było miejsce po cerkwi i muszę się przyznać że nie było tak prosto. Najpierw trzeba było przeprawić się przez "rwący" nurt potoku a później dosyć bacznie się rozglądać bo jak się okazało niewiele z cerkwi i cmentarza zostało , raptem mało widoczny zarys podmurówki i jeden cokół nagrobka a całość nieźle zachaszczona. Skoro byłem już po tej stronie potoku wypadało jeszcze poszukać Kapliczki na Rozdilu na zboczu Berda. Śmiałym krokiem przemierzałem łąkę nad cerkwiskiem i zbliżając się do granicy lasu zamarłem na szczęście nie na wieki ale w bezruchu gdyż z głębi lasu usłyszałem jakieś dosyć głośne "trzaski", podszedłem bliżej i kogo zobaczyłem , oczywiście zwierza, był wielki brązowo-rudy i włochaty ale nie nie to nie był misio , było ich cztery sztuki , miały rogi i kopyta i nie był to niestety czteropak ale najprawdziwsze żuberki. Zanim odpaliłem aparat to one przesadziły dosyć głęboki jar w którym ja bym się gramolił pół godziny i zniknęły między drzewami . Poczłapałem dalej zboczem do góry i po kilkunastu minutach dojrzałem pośród drzew coś białego, jak się okazało była to właśnie owa kapliczka obok której cyrkało nieśpiesznie źródełko , miejsce bardzo urocze i dobre do odpoczynku , sądząc po zostawionych gdzieniegdzie plackach żubry też tu lubią odpoczywać. Powrót tą samą trasą do drogi w Sukowatem i kolejna dolina czyli potok Kamionka i miejscowość Kamionki. Najpierw po płytach , po drodze jakieś domki , pasieki i po prawej stronie ogrodzony cokół czy obelisk w miejscu w którym wilki pożarły gajowego , następnie szutrówką w głąb doliny gdzie po prawej stronie trudne do lokalizacji miejsce po cerkwi i cmentarzu , trudne bo poza wieńcem drzew praktycznie nic nie zostało. Powrót grzbietem nad doliną z pięknymi widokami na przełęcz i Suliłę , aż korciło coby zejść na drugą stronę ale pora wracać bo za chwilę będzie się ściemniać , następnym razem.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2015
    Postów
    44

    Domyślnie Odp: Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

    czesc dobry vecer...czitam co se mi podari i widze tam pisane przelecz sulila...turzansk ja juz byl duzo raz..kalnica baligrod..czi rabe zebrak tez...ale neudalo mi se znajsc drogu prelencz sulila do kalnici lub kamionki..nema ? neda sie? droga konczi w lese..
    tutaj mam sulilu fotky..sanatron negadyn ipsofon..
    http://pokec.azet.sk/cisna/fotoalbumy
    jak tak nemoze "skakac" do tematu staci napisac ..ja juz nebedzie .

  6. #6
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez LABOREC Zobacz posta
    czesc dobry vecer...czitam co se mi podari i widze tam pisane przelecz sulila...turzansk ja juz byl duzo raz..kalnica baligrod..czi rabe zebrak tez...ale neudalo mi se znajsc drogu prelencz sulila do kalnici lub kamionki..nema ? neda sie? droga konczi w lese...
    Droga z przełęczy jest , taka bardziej leśna czy polna , czasami przechodzi w ścieżkę ale jest , proponuję nabyć dobrą mapę , najlepiej wyd. Ruthenus albo Compass a najlepiej obie.

  7. #7
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez slawek71 Zobacz posta
    Droga z przełęczy jest , taka bardziej leśna czy polna , czasami przechodzi w ścieżkę ale jest , proponuję nabyć dobrą mapę , najlepiej wyd. Ruthenus albo Compass a najlepiej obie.
    Pokonywałem tą drogę rok temu i rowerem nie dało rady przejechać. Ciężko to było nawet nazwać drogą, raczej był to ślad po przejechaniu leśnego monstra.
    Słyszałem o planach cywilizowania tego traktu. Czy coś się dzieje tam obecnie ?

  8. #8
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Pokonywałem tą drogę rok temu i rowerem nie dało rady przejechać
    Co pan powiesz, a trzy lata temu dało radę;-)

    Ostatnio edytowane przez Wojtek Pysz ; 23-12-2015 o 21:03

  9. #9
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez slawek71 Zobacz posta
    Sam nie wiem czemu ale lubię te rejony , schodów raczej chyba nie ma a i wybitnie widokowych górek też , (...)
    Sławku, nie mogę się z Tobą zgodzić gdyż począwszy od najbliższych okolic Baligrodu, wokół którego gminne ścieżki prowadzą bardzo widokowymi wzgórzami, przez Cisowiec, po którym wędrowałeś, a w stronę przeciwną Lipowiec, czy też okolice Żernicy - wszędzie tam są wybitnie widokowe górki! A ileż fantastycznych, widokowych polanek (co prawda głównie poza szlakami) skrywa obszar zwany Grzebieniem Baligrodzkim!
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  10. #10
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: Ścieżkami przeszłości i nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez slawek71 Zobacz posta
    Droga z przełęczy jest , taka bardziej leśna czy polna , czasami przechodzi w ścieżkę ale jest , proponuję nabyć dobrą mapę , najlepiej wyd. Ruthenus albo Compass a najlepiej obie.
    Miałem na myśli drogę z Kamionek na przełęcz , z Kalnicy nie wiem.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-08-2010, 02:37
  2. o zawracaniu i nie tylko...
    Przez asia999 w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 23-06-2010, 10:56
  3. Do studentow i nie tylko;)))
    Przez colett w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 24-03-2009, 21:23
  4. Rower i nie tylko :)
    Przez Mariusz z Lublina w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-06-2008, 20:23
  5. Xantis 2 i nie tylko
    Przez Barszczyk w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 28-07-2004, 01:05

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •