Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Wątek: Koleją! Koleją!

  1. #21
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: Koleją! Koleją!

    Hej ! jak to , Wanda zamknięta ?
    przecież to niedopuszczalne

    Cytat Zamieszczone przez przemolla Zobacz posta
    (...) tylko zostaje sklep GS-u i bar na krzyżówce... ten przy ulicy Po Zbóju. (...)
    Nie wiem o którym sklepie piszesz, bo główny i zawsze otwarty sklep to "Delikatesy Centrum" który odwiedzam z uporem maniaka.

  2. #22
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Koleją! Koleją!

    Cytat Zamieszczone przez przemolla Zobacz posta
    w Republice Komańczańskiej wszystko zakluczone po za latem... tylko zostaje sklep GS-u
    Sklep to obecnie nie GS a z tego co pamiętam sieć "Centrum". Tak jak Henio pisze:

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    główny i zawsze otwarty sklep to "Delikatesy Centrum" który odwiedzam z uporem maniaka.
    I druga uwaga:
    Cytat Zamieszczone przez przemolla Zobacz posta
    i bar na krzyżówce
    O "Wandzie" myślisz? Zamknięta.

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo
    ... rzuciło nas najpierw aż pod Birczę a potem od razu pod klasztor.
    To macie ładne przebiegi dzienne - ponad 150 km!
    Niejednemu psu Burek, niejednemu miejscu Bircza!

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Hej ! jak to , Wanda zamknięta ?
    przecież to niedopuszczalne
    No, idzie sobie człowiek o głodzie i chłodzie i już wybiera sobie w myślach stolik i specjałami go zapełnia, a tu takie rozczarowanie. Masz rację, to niedopuszczalne, żeby "Wanda" była zamknięta
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 23-01-2016 o 20:20 Powód: Wyciąłem dwie spacje

  3. #23
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Koleją! Koleją!

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Hej ! jak to , Wanda zamknięta ?
    przecież to niedopuszczalne
    Prawdopodobnie Bartek zbyt wcześnie zgłodniał!
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  4. #24
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Koleją! Koleją!

    Z całą pewnością było po 11oo!

  5. #25
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Koleją! Koleją!

    Czas chyba zmierzać do finału

    Szynobus już stał:



    i do środka wpuścił, mimo, że do odjazdu było ponad 25 minut. Ruszył punktualnie a w Rzepedzi podjął krośnieński PTTK. Przy tej okazji ponownie dziękuję Agnieszcze za poczęstunek z proziaków (Made by Robert) z masłem czosnkowym! W szynobusie jechali także miejscowi miłośnicy kolei i przedstawiciele lokalnych władz, zachęcali do korzystania z "Bieszczadzkiego żaczka" (tak nazywa się oficjalnie to połączenie, którym w niedzielę jeździłem) i rozdawali płytę "Rokofolkolędowanie" Bieszczadresów i Przyjaciół. Dostałem i ja

    Jechałem sobie wygodnie pociągiem, wcinałem proziaki (pyszne!), oglądałem widoki





    i słuchałem nieformalnych i nieoficjalnych wieści. A w Sanoku wysiadłem



    i do Rzeszowa wróciłem autobusem. Niektórzy zapytają: "Dlaczego, skoro Żaczek jechał do samego Rzeszowa?". Otóż pomimo tego, że na autobus czekałem w Sanoku prawie pół godziny, w Rzeszowie byłem i tak godzinę szybciej od Żaczka Do Rzeszowa Żaczek jedzie ok. 3 godziny, na szczęście w obie strony (i w góry i z powrotem) jest dobrze skomunikowany z autobusami, co skraca całą podróż o godzinę właśnie i pozwala dojechać w okolice Komańczy także w niedzielę (z Rzeszowa Żaczek jedzie wyłącznie w piątek po południu).

    A nieoficjalne wieści? Na wakacje być może Żaczek będzie jeździł do Łupkowa. Są prowadzone rozmowy ze Słowakami na temat dalszej opcji, ale co z tego wyjdzie nie wiadomo. No i o wąskotorówce krążyły jakieś plotki, że nie do Rzepedzi (to raczej nierealne) ale do Nowego Łupkowa dojedzie. Lubię koleje i jak tylko Żaczek dojedzie do Łupkowa to pojadę nim i ja, a ewentualna przesiadka na wąskotorówkę to byłoby już coś fantastycznego! A i obecną wersję, do Komańczy, jeszcze wykorzystam.

    Na zachętę dla ewentualnych wahających się: płyta "Rokofolkolędowanie" (jeszcze w folii) trafi w ręce autora pierwszej relacji z wyjazdu w góry "Bieszczadzkim Żaczkiem". Warunki: udokumentowany skanem biletu przejazd Żaczkiem ma mieć co najmniej jeden przystanek Od frekwencji zależy istnienie tego połączenia, więc koleją bieszczadnicy. Koleją!


  6. #26
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Koleją! Koleją!

    Dzięki za jak zwykle fajną relację. Żaczek na pewno zostanie wykorzystany i to niejednokrotnie (tylko żeby przez moją absencję nie padło ostatnie pekaesowe połączenie niedzielne w Bieszczady, do Bukowca!). Już przesuwam mapę na najbliższy czas na lewo i opracowuję warianty niedzielnych wycieczek :)
    Ostatnio edytowane przez sir Bazyl ; 24-01-2016 o 11:24
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  7. #27
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Koleją! Koleją!

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    tylko żeby przez moją absencję nie padło ostatnie pekaesowe połączenie niedzielne w Bieszczady, do Bukowca!
    W niedzielę z Sanoka ten autobus wyjechał pusty. No, kierowca był Obawiam się, że to połączenie niestety zniknie. Ale jak długo jeździ możesz nim dojeżdżać do Żaczka, to właśnie ten autobus w niedzielę najlepiej łączy się z szynobusem w Sanoku.

  8. #28
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: Koleją! Koleją!

    Bardzo fajny pomysł na wycieczkę i super relacja , narobił mi kolega Bartolomeo apetytu także może i ja coś wykombinuję w tym temacie , wysiadając w Komańczy jest coś chyba około pięciu godz. czasu do powrotu to można sporo pochodzić po okolicy.

  9. #29
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: Koleją! Koleją!

    I ja się przyłączam do podziękowań, bo już wiem, jak będę zdobywać Rzepedkę. Koleją, proszę Państwa, koleją!
    Czeka na mnie ta górka i czeka, aż musieli pociąg do Komańczy wypuścić;-)

  10. #30
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Koleją! Koleją!

    Tylu chętnych, a ja mam tylko jedną płytę To może zainteresuje Was informacja, że z biletem na Żaczka można tu i ówdzie dostać ulgę na to i owo?

    EDIT: i jeszcze pełny rozkład jazdy Żaczka:
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 24-01-2016 o 17:55

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Koleją w Alpy Rodniańskie
    Przez Derty w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 10:00

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •