Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: kompletny laik

  1. #1

    Domyślnie kompletny laik

    Witam serdecznie,

    chcę wybrać się w Bieszczady na weekend. Kompletnie nie wiem gdzie konkretnie warto pojechać. Proszę o pomoc. Chodzi mi o jakąś malowniczą miejscowość. Nie jesteśmy żadnymi wędrowcami. Chcielibyśmy z dziewczyną spędzić trochę czasu na łonie natury.

    Dziękuję za pomoc :)

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2013
    Postów
    66

    Domyślnie Odp: kompletny laik

    Jeżeli nie posiadacie doświadczenia górskiego to odradzam Bieszczady o tej porze roku. Brak w nich "malowniczych miejscowości" w stylu Zakopanego czy Sopotu. Spotkacie dziwnych ludzi, zamknięte sklepy i bary.

  3. #3

    Domyślnie Odp: kompletny laik

    Cytat Zamieszczone przez janusz194 Zobacz posta
    Jeżeli nie posiadacie doświadczenia górskiego to odradzam Bieszczady o tej porze roku. Brak w nich "malowniczych miejscowości" w stylu Zakopanego czy Sopotu. Spotkacie dziwnych ludzi, zamknięte sklepy i bary.
    Może w Solinie albo Polańczyku coś by znalazł (w większej ilości) otwartego Ale bardziej na południe to fakt, raczej ne należy się na to nastawiać. Malowniczych miejscowości brak.
    Ewentualnie (pod kątem łona natury) pobyt w schronisku (np. pod Małą Rawką - www.rawki.pl) - łono natury jak się patrzy, ale (1) proponuję sprawdzić czy mają jeszcze miejsca noclegowe, (2) nastawić się na kilkudziesięciominutowy (20-30) marsz od samochodu do schroniska. Lepiej zabrać łańcuchy, latarki i dobre buty. Na miejscu do głaskania koty (6 sztuk) i pies.

  4. #4

    Domyślnie Odp: kompletny laik

    uu. Czyli generalnie odradzacie wypad na weekend teraz?

    Jestem kompletnym Januszem wędrówek i tego typu rozrywek. Łancuchy, latarki i dobre buty - to chyba nie dla mnie.
    Ale szkoda bo zawsze chciałem zobaczyć Bieszczady jako takie

  5. #5

    Domyślnie Odp: kompletny laik

    Może tu -> www.wilczajama.pl
    A zobaczyć Bieszczady można, bo ja wiem, jadąc stamtąd do Cisnej i z powrotem. Być może w Cisnej jeździ kolejka -> kolejka.bieszczady.pl.

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Mamcia DwaChmiele
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    423

    Domyślnie Odp: kompletny laik

    Słuchaj, jeśli pierwszy raz wybierasz się w Bieszczady, to myślę, że warto pójść w klasykę:
    - Wetlina
    - Cisna
    - Ustrzyki Górne (np. Zajazd pod Caryńską)

    Ale rzeczywiście, jeśli zupełnie nie masz doświadczenia w łażeniu, nie masz nawet dobrych butów, to nie jest to najszczęśliwsza pora na weekendowy wyjazd w Bieszczady. O tej porze roku w góry bez dobrych butów raczej nie pójdziesz, a w tych miejscowościach w zasadzie nic nie ma... to nie Zakopane, tu nie ma Krupówek z różnorodnymi atrakcjami.

    A jeśli zdecydujesz się przełożyć wyjazd na późną wiosnę / lato, to polecam te szlaki:
    - Muczne - Bukowe Berdo
    - Wołosate - Halicz - Tarnica
    - Ustrzyki Górne - Krzemieniec - Rawki

    Albo klasykę - Połoninę Caryńską, Połoninę Wetlińską

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •