Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Bieszczady Wschodnie - weryfikacja trasy

  1. #1

    Domyślnie Bieszczady Wschodnie - weryfikacja trasy

    Dzień dobry!
    W weekend majowy wybieramy się w Bieszczady Wschodnie - będziemy mieć 5 dni. Plan (w fazie dość początkowej ) jest następujący:
    Dzień 1: Wyjazd rano z Przemyśla, potem przejście Medyka - Szeginie, dalej marszrutką do Sambora, stamtąd pociąg do Sianek (a docelowo do Wołosianki). Sama podróż będzie największą atrakcją tego dnia. Z Wołosianki chciałabym wyruszyć w stronę Użoka, potem przez szczyt Jasy dojść na główny grzbiet w okolicach Kruhły. W zależności od szczęścia do transportu gdzieś po drodze nocleg
    Dzień 2: Niespodzianki nie będzie - chciałabym pójść grzbietem w kierunku Pikuja.
    Na tym na razie kończy się moja trasa - zastanawiam się, co dalej, tzn. gdzie najlepiej zejść i gdzie się udać przez najbliższe 3 dni. Mam kilka pomysłów:
    a) zejść na zachód, potem wejść na Ostrą Horę i dalej dolinami do linii kolejowej
    b) zejść na wschód i złapać coś w stronę Beskidu Skolskiego (a potem wejść na Paraszkę lub zobaczyć skały/wodospady), a potem do Lwowa
    c) wrócić np. na przeł. Ruski Put i zejść w stronę Libuchory, a potem przez Hnyłę do Sianek
    W Bieszczadach Wschodnich nigdy nie byłam, więc proszę bardziej doświadczonych turystów o rady :)
    Mam mapy Użański PN Compassa i Bieszczady Wschodnie W. Krukara. Chodziłam dużo po Pogórzu Przemyskim i Beskidzie Niskim, więc nie powinno być większych problemów z orientacją w terenie, niemniej jednak wolałabym wędrować jak najwięcej się da połoniną ).
    Na koniec jeszcze kilka praktycznych pytań:
    1. Czy w w/w miejscach nie ma problemu z rozbiciem namiotu?
    2. Czy należy spodziewać się tłumów? (mam wolne od 28.04 do 2.05)

    To chyba tyle. Bardzo dziękuję za podpowiedzi, obiecuję pochwalić się relacją po powrocie

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2010
    Postów
    134

    Domyślnie Odp: Bieszczady Wschodnie - weryfikacja trasy

    [QUOTE obiecuję pochwalić się relacją po powrocie [/QUOTE]
    No to czekamy na relację. 5 dni na Pikuj to jest niewiele.Można też i cerkiewki zobaczyć w okolicy i wsie np. Libuchora wiec to jest mało czasu.
    Tłumów nie powinno być :) z rozbiciem namiotów też nie ma problemów. Tylko żeby pogoda dopisała

  3. #3
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Bieszczady Wschodnie - weryfikacja trasy

    Bardzo ładny plan.
    Uwagi i spostrzeżenia : miejsce planowanego pierwszego noclegu (Kruhla) nie ma łatwego dostępu do wody, trzeba ją wziąć
    2. przejście całego pasma aż do Szerbowca (Biłasdowic) w jeden dzień jest możliwe, ale wyczerpujące i pozbawione rezerwy. Pogoda może wymusić dodatkowy nocleg np. pod schroniskiem
    3. Tłumy można spotkać na samym szczycie Pikuja, bo np wejdzie ukraińska wycieczka, ale można też nikogo nie spotkać.
    4. co do dalszej trasy ja bym wybrał wersję przez Ostrą Horę do Luty , a jakby został czas to przez Prełukę na Holicę i zejście do Luty.
    W chwilach wolnych polecam lekturę relacji z tych terenów zamieszczonych na tym forum

  4. #4

    Domyślnie Odp: Bieszczady Wschodnie - weryfikacja trasy

    Dzięki za odpowiedzi i rady :) Co do wariantu to jeszcze będziemy myśleć.
    Z relacjami na forum już się zapoznałam, część z nich była inspiracją w czasie tworzenia trasy.
    Trzymajcie kciuki za pogodę!

  5. #5
    Botak Roku 2018

    Na forum od
    01.2009
    Postów
    547

    Domyślnie Odp: Bieszczady Wschodnie - weryfikacja trasy

    Może kilka pomocnych informacji:

    1. Marszrutka z Szegini do Sambora odjeżdża o godz. 6.50 lub 7.15
    a elektriczka z Sambora do sianek odjeżdża o 8.58 (w siankach o 11.22) - połączenie prawie na styk
    Jest jeszcze elektriczka o 11.27 z Sambora - w siankach o 13.45
    Nie znam aktualnych odjazdów z sianek na użgorod ale z 2 lata temu był super przeskok na Sianki o godz. 13.54 w wołosiance 14.33 (z 5 minut wcześniej jes stacja Użok)
    Może tak zostało, bo tam się nie wiele zmienia.
    lub
    2.Marszrutka z Szegini do Sambora odjeżdża o godz. 11.00 lub 11.15
    elektriczka z Sambora do sianek odjeżdża o 14.46 (w siankach o 17.03) - trochę czasu w samborze na zwiedzanie/zakupy
    ALE TU trzeba uważać bo może być mina w siankach - brak połączenia na użgorod po godz 16.11 (tak było z 2 lata temu a tam się niewiele zmienia)
    i wtedy coś łapać na drodze (ale tam niewiele jeździ, np. autobusy ze 2 na dzień) albo iść prosto z sianek na perjebe i dalej na główny grzbiet.

    3. Podane połączenia szegini - sambor i sambor -sianki są aktualne (marzec 2016)

    4. przed wołosanką jest stacja użok - będzie bliżej na jasy i kruhle.

    5. wariant podany przez don Enriko jest moim zdaniem najlepszy , a jak by było mało czasu na ljutańską holicę to można "śmignąć" z ljuty przez Krasiję (Kraszyn) do Kostryny - tam już elektriczka i droga.

    6. sooory za trochę chaotyczne podanie informacji, ale mam nadzieje że się przydadzą i życzę pogody i udanej ucieczki.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Bieszczady Wschodnie - weryfikacja trasy

    Jojo - bardzo dziękuję za szczegółowe informacje dotyczące połączeń! Bardzo się przydadzą :) Mam jedno pytanie - czy podane przez Ciebie czasy są na czas polski czy ukraiński?

  7. #7
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Bieszczady Wschodnie - weryfikacja trasy

    Cytat Zamieszczone przez jojo Zobacz posta
    Nie znam aktualnych odjazdów z sianek na użgorod
    Klik.

  8. #8
    Botak Roku 2018

    Na forum od
    01.2009
    Postów
    547

    Domyślnie Odp: Bieszczady Wschodnie - weryfikacja trasy

    Cytat Zamieszczone przez Izabela Zobacz posta
    Jojo - bardzo dziękuję za szczegółowe informacje dotyczące połączeń! Bardzo się przydadzą :) Mam jedno pytanie - czy podane przez Ciebie czasy są na czas polski czy ukraiński?
    Wszystkie podane godziny odjazdów są podane wg czasu miejscowego ("ukraińskiego")
    Miłej wycieczki życzę jeszcze raz !

  9. #9

    Domyślnie Odp: Bieszczady Wschodnie - weryfikacja trasy

    Dzień dobry, czy możecie mi poradzić, która trasa waszym zdaniem jest "przyjemniejsza": będę atakować Pikuja i pierwotnie planowałem wariant klasyczny, czyli z Sianek na Perejbe i Kruhle, ale po przeczytaniu tego wątku zastanawiam się czy nie podjechać do Użoka i stamtąd ruszyć przez Jasy na Kruhle (jak autorka wątku planowała). Czy możecie powiedzieć jak te dwie trasy się różnią? Podobno ruszając z Sianek, najpierw trzeba się przebić kilka ładnych km przez lasy, ja będę w Siankach późnym popołudniem i wolałbym rozbijać bazę gdzieś już ponad lasem, dlatego preferowałbym pokonać ten lesisty odcinek jak najszybciej.

    Odmiennie niż autorka wątku, po zejściu do Biłasovicy planuję ruszyć na Wołowiec a stamtąd elektriczką do Mukaczewa. Planuję zwiedzić Mukaczewo, Berehowe i być może Wynohradiw. Czy w tych okolicach warto odwiedzić coś jeszcze? Następnie udaje się do Użgorodu, a stamtąd już powrót elektryczką na Sianki oraz Sambor.

    Na całość mam zaplanowane 7 dni. Myślę, że się wyrobię w jednym z wątków przeczytałem o remoncie dworca w Siankach czy to prawda? Z tego co widzę rozkład i kursowanie się nie zmieniły.
    Ostatnio edytowane przez jeronimo ; 20-07-2018 o 19:36

  10. #10
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Bieszczady Wschodnie - weryfikacja trasy

    która trasa waszym zdaniem jest "przyjemniejsza"
    według mnie to ta z Użoka , ale trzeba mieć świadomość że jest sporo pod górkę. Polecam nocleg przy źródłach Użu
    Cytat Zamieszczone przez jeronimo Zobacz posta
    (...) w jednym z wątków przeczytałem o remoncie dworca w Siankach czy to prawda? Z tego co widzę rozkład i kursowanie się nie zmieniły.
    Czemu wątpisz w to co napisał forumowicz z dużym stażem ?
    Jak napisał to znaczy tak jest (albo było) , bo jeśli nie znasz co to jest "informacja po ukraińsku" to możesz się rozmydlić.
    Wyjaśnię: to że w danym dniu pociąg nie dojeżdża do Sianek, nie oznacza że jutro dojedzie . Nikt Ci pewnej informacji nie udzieli i nie licz że na tą okoliczność zmienią w necie rozkład jazdy.
    Pytaj jakby co.
    p.s. nie liczyłbym że w Samborze znajdziesz poszukiwane mapy.
    p.s. na granicy ichnich województw (ołasti) jest stały posterunek przygraniczny, straż leśna nic nie ma do rzeczy,( czy w ogóle taka jest ?)
    Ostatnio edytowane przez don Enrico ; 20-07-2018 o 21:56

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. 4-14.08. bieszczady wschodnie- zdjecia
    Przez buba w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-04-2015, 11:55
  2. Weryfikacja trasy
    Przez szopen w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-09-2011, 12:42
  3. Bieszczady wschodnie
    Przez marou35 w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-09-2007, 19:40
  4. Bieszczady wschodnie
    Przez buba w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-09-2006, 21:00
  5. Bieszczady wschodnie
    Przez noemi w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-07-2005, 21:59

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •