Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Ten pierwszy raz;)

  1. #1

    Domyślnie Ten pierwszy raz;)

    Witam wszystkich! Jestem tu nowy i przyszedlem po rade do bardziej doswiadczonych:)
    Poczatkiem lipca wybieram sie na tydzien w Bieszczady. Najbardziej lubie chodzenie z miejsca na miejsce z dala od ludzi. Nie potrzebuje zadnych luksusow, spac moge gdziekolwiek. Chodzi o spedzenie tygodnia na lonie natury z dala od udogodnien naszej cywilizacji. Pasjonuje sie fotografia wiec nie ukrywam ze chce zrobic kilka dobrych zdjec:) W zwiazku z tym mam kilka pytan:
    1- Gdzie najlepiej zaczac i skonczyc zeby w miare latwo dostac sie z/na Slask transportem publicznym (pociagiem dojade bodajze do Sanoka)?
    2- Gdzie najlepiej isc zeby nie spotykac wielu (a najlepiej wcale) ludzi? Zdaje sobie sprawe ze moze byc ciezko bo to lipiec.
    3- Fajnie by bylo spedzic dzien nad jakims "ukrytym" jeziorkiem lub rzeka. Jest cos takiego?
    4- Gdzie najlepiej rozbic namiot zeby nie nawiedzil nas niedzwiedz w nocy? (Doliny, szczyty, przelecze)? W tym miejscu chcialbym dodac ze zdaje sobie sprawe ze spanie na dziko jest nielegalne. Robilem to juz w innych polskich gorach w sposob odpowiedzialny.
    Nigdy nie bylem w Bieszczadach choc inne polskie gory nie sa mi obce, wiec bede wdzieczny za propozycje trasy spelniajacej moje wymagania (jesli taka jest)
    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie Odp: Ten pierwszy raz;)

    Nie wiem jak edytowac orginalny post a przyszla mi jeszcze jedna rzecz do glowy:) Jest jakis szlak prowadzacy do miejsca w ktorym spotykaja sie 3 granice? Nie ma go na mapie ktora ogladalem.

  3. #3
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Ten pierwszy raz;)

    Cytat Zamieszczone przez ksiazeroman Zobacz posta
    Jest jakis szlak prowadzacy do miejsca w ktorym spotykaja sie 3 granice?
    Jest.

    Cytat Zamieszczone przez ksiazeroman Zobacz posta
    Nie ma go na mapie ktora ogladalem.
    Wyrzuć tę mapę i kup jedną z dwóch: 1, 2.

  4. #4
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Ten pierwszy raz;)

    Witaj.
    Ad.1 Rozkładu jazdy za Ciebie nikt sprawdzać nie będzie. A jeśli chodzi o stację końcową, to owszem, Sanok jest dobry, również Lesko i Ustrzyki Dolne.
    Ad.2. W lipcu czy sierpniu pusto jest nawet na połoninach. O ile wyruszysz o czwartej rano. Mniej ludzi spotkasz w Dolinie Sanu. I w Worku Bieszczadzkim, ale bez pojazdu ciężko tam się dostać. Jak szukasz dzikich zakątków, to najlepiej poczytaj relacje Sir Bazyla.
    Ad.3. Nie ma. Wszystkie widać.
    Ad.4. Niedźwiedzie w Bieszczadach są trochę demonizowane. Co prawda wszędzie mogę się znaleźć, ale naprawdę trudno jest je spotkać. Jak będziesz głośno chrapał, to niedźwiedź nie podejdzie. Ale najlepiej namiot rozbijaj w miejscach wyznaczonych. Może zamiast wędrować, poszukać stałej bazy i stamtąd wyruszać w różnych kierunkach?

  5. #5
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Ten pierwszy raz;)

    Cytat Zamieszczone przez ksiazeroman Zobacz posta
    3- Fajnie by bylo spedzic dzien nad jakims "ukrytym" jeziorkiem lub rzeka. Jest cos takiego?
    Jeśli jet coś ukrytego, a napiszemy o tym na forum, to od jutra nie będzie już ukryte. Pewnie każdy ma jakieś swoje "ukryte" miejsca. A ukryte mogą być nadal, jeśli nie będzie się o nich głośno kłapać dziobem. Jeśli gdzieś się spotkamy, o niektórych Ci chętnie opowiem;-)

    Cytat Zamieszczone przez ksiazeroman Zobacz posta
    4- Gdzie najlepiej rozbic namiot zeby nie nawiedzil nas niedzwiedz w nocy?
    Ja próbuję dopytać, gdzie najlepiej postawić namiot, żeby choć raz zobaczyć niedźwiedzia. Jak dotąd, bez odpowiedzi.

    Cytat Zamieszczone przez ksiazeroman Zobacz posta
    Nigdy nie bylem w Bieszczadach choc inne polskie gory nie sa mi obce, wiec bede wdzieczny za propozycje trasy spelniajacej moje wymagania (jesli taka jest)
    Najrozsądniejszą próbą dialogu będzie przedstawienie przez Ciebie swojej propozycji trasy, opracowanej na podstawie np. mapy i/lub przewodnika. Także relacje na forum mogą być przydatne. Wtedy na pewno otrzymasz wiele uwag, porad, komentarzy.

    P.S. Łatwiej się czyta polski tekst, jeśli jest on pisany po polsku; także z tymi ogonkami u dołu i kreseczkami u góry;-)

  6. #6
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Ten pierwszy raz;)

    3- Fajnie by bylo spedzic dzien nad jakims "ukrytym" jeziorkiem lub rzeka. Jest cos takiego?

    "Ad.3. Nie ma. Wszystkie widać."

    --> Myślę, że pytającemu można polecić zdecydowanie Jeziorka Duszatyńskie. Zalecam by przeszedł sobie na przeciwny brzeg, gdzie ludzie nie łążą. Powszechnie znane są dwa bo są największe ale jeziorek na terenie tego osuwiska jest więcej. O pięknym kolorze jest też jeziorko w Prełukach w lesie. Cieki te nie są zaznaczone na mapach i niezbyt łatwo je znaleźć. Myślę, że mimo wszystko najbardziej spodobałyby CI się nieuczęszczane wybrzeża zalewu Solińskiego. A jeśli chodzi o rzękę to Sine Wiry.

    "Niedźwiedzie w Bieszczadach są trochę demonizowane."

    --> Nie do końca się z tym zgadzam. Zależy gdzie rozkładamy namiot. Jeżeli w okolicy szlaków, miejsc odwiedzanych -nie ma problemu -nic nam nie grozi. Jeżeli na końcu świata na uboczu albo w samym środku lasu, gdzie daleko do szlaków turystycznych - może być różnie. Ja słyszałam kilka relacji odnośnie spotkania z niedźwiedziem -od zaufanych osób lubiących spać na dziko. Dobry kumpel rozłożył namiot w szczerym, dzikim bieszczadzkim lesie -nocą przyszedł do niego niedźwiedź, patrzyli tak na siebie oboje, niedźwiedź posapał i odszedł. Inny przypadek -facet mój spał w opuszczonym baraku (przy lesie, daleko od wsi) na noc nie schował żarcia- kiełbas, niedźwiedź najpierw kręcił się obok, później zaczął uderzać mocno łapą o barak -miał niemałego pietra. I w końcu mój przypadek -śpiąc na końcu świata (nie myląc z łupkowem) w środku nocy wyszłam z namiotu za potrzebą -mimo, że to było kilka lat temu -te przeraźliwe, długie, rozwścieczone ryki niedźwiedzia mam w głowie do dziś. Jaki z tego wniosek? Dla mnie mało odkrywczy. Niedźwiedzie to dzikie zwierzęta i występują w Bieszczadach. Prawdopodobieństwo niebezpiecznego spotkania w dzień jest znikome. Jeżeli dojdzie do spotkania -także nocą -w zdecydowanej większości niedźwiedź po prostu odejdzie, nic się nei stanie. Takie jest moje zdanie. Każdy może mieć swoje.

    Z wilkami jest podobnie -jeden może chodzić 20 lat po Bieszczadach i wilka nie spotkać a inny odwrotnie a wilków w Bieszczadach jets całkiem sporo. Miesiąc temu, w drodze na Kudriawiński 60 metrów za moimi plecami przebiegł wilk -jakaż byłam zła, że go nie widziałam! Facet patrzył w moim kierunku więc go za mną zobaczył. A poprzedni raz widział dwa ostatniej jesieni - też całkiem blisko - na Dziale.
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 11-05-2016 o 20:04
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pierwszy raz w Bieszczady
    Przez ktostam w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 23-09-2014, 18:59
  2. Bieszczady po raz pierwszy
    Przez medusa w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-10-2007, 16:10
  3. PO RAZ PIERWSZY
    Przez wojciech w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-05-2004, 21:55
  4. pierwszy raz!
    Przez trycja w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-07-2003, 17:40
  5. Pierwszy raz
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-09-2002, 16:37

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •