Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Fauna w ukraińskich Karpatach - pytanie do traperów wschodnich rubieży

  1. #1

    Domyślnie Fauna w ukraińskich Karpatach - pytanie do traperów wschodnich rubieży

    Moje pytanie.
    Chodzicie po ukraińskich Karpatach,przepiękne fotki i opisy wstawiacie ,aż serce gotuje się do wędrówki ...
    Zdjęcia przecudne ale oprócz pięknych widoków i klimatycznych wsi bardzo mało fauny...jakieś pojedyncze jaszczurki,zaskrońce,krowy,konie,psy pasterskie...
    Moje pytanie czy jest tam dzika zwierzyna?? czy wszystko zjedzone?...bo mnie jako przyrodnika mniej jarają widoki ,a bardziej natura ożywiona....

  2. #2
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Pytanie do Traperów wschodnich rubierzy

    Cytat Zamieszczone przez żbik Zobacz posta
    Moje pytanie czy jest tam dzika zwierzyna??
    Nie stwierdzono.

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2016
    Postów
    58

    Domyślnie Odp: Pytanie do Traperów wschodnich rubierzy

    Zwierzyna jeszcze jest. Odnoszę wrażenie, że nie w takiej ilości jak u nas ale trzeba wziąć pod uwagę, że ukraińskie Karpaty to nie są mikroskopijne Biesy ale naprawdę rozległe tereny. No napewno w okolicach Werchowyny ubyło jednego kabana bo tydzień temu byłem częstowany. Smażony z cebulką...doskonały

  4. #4
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: Pytanie do Traperów wschodnich rubierzy

    Dzika zwierzyna w Karpatach ukraińskich ?
    Jak coś takiego spotkasz do daj znać do księgi G.
    W jednej z relacji z Gorganów Wojtek opisywał spotkanie z głuszcem i wpisał się do księgii.

  5. #5
    Kronikarz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2015
    Awatar coshoo
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    690

    Domyślnie Odp: Pytanie do Traperów wschodnich rubierzy

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    W jednej z relacji z Gorganów Wojtek opisywał spotkanie z głuszcem i wpisał się do księgii.
    O! Z dzikego zwierza też tylko głuszca dwa razy widziałem w Gorganach. Poza tym nie pamiętam żebym na Ukrainie choćby sarenkę widział, a wstaję zazwyczaj o świcie na wyjeździe.

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2016
    Postów
    58

    Domyślnie Odp: Fauna w ukraińskich Karpatach - pytanie do traperów wschodnich rubieży

    Nie to, żebym był jakimś wnikliwym obserwatorem fauny ale chociażby na ostatnich dwóch wyjazdach jakiegoś zwierza widziałem. W październiku leluń wielki jak stodoła zbiegł w dolinę Prełucznego. Do tego napotkaliśmy dwie duże grupy myśliwych. Z jednymi, chłopakami ze Lwowa, żeśmy się skutecznie zaprzyjaźnili w stai na połoninie Radul Wiem, że to nie jest zbyt miarodajne bo każdy pretekst aby się napić z kolegami jest dobry ale mówili, że zwierz jest. A grupa z Ukrainy ostrzegała nas przed miśkiem pod Czywczynem. Tydzień temu też na zwierza się napotkałem. Oprócz dzika na talerzu widziałem niemałe stadko kopytnych ( takie z białymi tyłkami) podchodząc na przełęcz Semenczuk, a i ślady kłusowania na Jarowicy były. A więc coś tam po lasach się kręci No i pamiętajmy, ze to są olbrzymie tereny, czasami z mocno niedostępnymi dolinami a Biesy jak się ktoś przecież uprze może w jeden dzień przejść wszerz i wzdłuż więc nie dziwne, że łatwiej zwierza napotkać.

  7. #7
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Fauna w ukraińskich Karpatach - pytanie do traperów wschodnich rubieży

    Ja widziałam na śniegu ślady kopytne w górach w środku lasu na Ukrainie -i zdaje się Heniek że to było gdyśmy szli na Lutańską. A jeżeli Heniek nie pamiętasz to znaczy że to było podczas innego wyjazdu w snieżne Karpaty Ukraińskie -ale wydaje mi się że jednak wtedy. Też się sama zaskoczyłam ale tropy jednak były - sarny lub coś w tym stylu -przebiegły w poprzed ścieżki i dalej znów w las.
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  8. #8
    Kronikarz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2015
    Awatar coshoo
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    690

    Domyślnie Odp: Fauna w ukraińskich Karpatach - pytanie do traperów wschodnich rubieży

    Cytat Zamieszczone przez qubutek71 Zobacz posta
    No i pamiętajmy, ze to są olbrzymie tereny, czasami z mocno niedostępnymi dolinami a Biesy jak się ktoś przecież uprze może w jeden dzień przejść wszerz i wzdłuż więc nie dziwne, że łatwiej zwierza napotkać.
    Wielkość terenu nie ma tu nic do rzeczy. Na większym terenie zwierzyny by było po prostu proporcjonalnie więcej. Jakieś tam zwierzaki żyją na pewno, w końcu trudno dostępnych miejsc sporo i lasów również. Porównując do naszych gór, to tam, można powiedzieć, że zwierzyny brak.

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2016
    Postów
    58

    Domyślnie Odp: Fauna w ukraińskich Karpatach - pytanie do traperów wschodnich rubieży

    No nie będę się kopał z koniem ...jak nie ma to nie ma...może mi się przywidziało, a może to wina samogonu z Szybenego ( 35 UAH za 1.5 l ) :)
    A pukawki to pewnie tylko dla lansu noszą
    SNV15917.jpg

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar mavo
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    375

    Domyślnie Odp: Fauna w ukraińskich Karpatach - pytanie do traperów wschodnich rubieży

    Arcyciekawa broń. Sztucer z tłumikiem.Sam poluje ale czegoś takiego nie wiedziałem.
    Brak zwierząt zrozumiały.
    http://naskrajuparku.pl/ Nowa strona
    Косово увек Српски

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odnawianie chatek w Karpatach Ukraińskich
    Przez Petefijalkowski w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-08-2018, 10:09
  2. W ukraińskich Karpatach Polak spadł w przepaść
    Przez Recon w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-07-2015, 00:06
  3. noclegi w ukraińskich Bieszczadach
    Przez DiabełPiszczałka w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21-05-2012, 12:18
  4. Dobre noclegi w ukraińskich Karpatach
    Przez Henek w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-04-2008, 20:06
  5. Wydalenie ukraińskich architektów
    Przez Stachu w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 31-01-2005, 20:26

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •