Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Bieszczady pierwszy raz, samochodem

  1. #1

    Domyślnie Bieszczady pierwszy raz, samochodem

    Zamierzam wraz ze znajomymi wybrać się pierwszy raz w Bieszczady na przełomie lipca i sierpnia, na kilka dni. Chcemy jechać samochodem.
    Generalnie jakiegoś konkretnego planu na wycieczkę nie mamy, raczej spontan, ale fajnie by było trochę się dowiedzieć co i jak. Interesuje nas jak najbardziej koniec świata, gwiazdy nocą i takie klimaty ( znajomy zaproponował Sianki ).

    Przede wszystkim nocleg. Chcemy jechać pod namioty , jest szansa na jakieś tanie i sensowne (czyli najlepiej nie zawalone namiotami jak pole na Woodstocku) pole namiotowe (Wołosate, gdzieś tam jakieś okolice? no i najlepiej tak jak wspomniałem z widokiem na gwiazdy )

    Co warto zwiedzić, zobaczyć, gdzie wejść? Jesteśmy grupą młodych ludzi i fotografów więc z nastawieniem na widoki, ale chcemy też jak najwięcej czerpać z Bieszczad skoro już tam będziemy Jakieś fajne jeziorko może? Szansa na odludne miejsce?

    Za wszelkie rady i propozycje byłby bardzo wdzięczny bo Bieszczady są mi kompletnie nieznane, no ale kiedyś trzeba to zmienić
    Nie chcę planu wycieczki tylko propozycje co gdzie i jak, ja już to sobie połączę sensownie... A i tak wycieczka nie wyjdzie według planu

  2. #2

    Domyślnie Odp: Bieszczady pierwszy raz, samochodem

    Rozumiem że nikt nie jest w stanie nic doradzić, pomóc?
    No cóż, poradzę sobie sam, dzięki za pomoc :D

  3. #3
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Bieszczady pierwszy raz, samochodem

    Wiem, że rady, które zaraz dam, powodują często oburzenie. Bywa że święte Uwierz mi jednak, że to jest najlepsza opcja: mapa "Bieszczady" firmy Ruthenus lub Compass oraz "Bieszczady. Przewodnik dla prawdziwego turysty" wydawnictwa Rewasz.

    Przeglądnij mapę, przekartkuj przewodnik a potem przeczytaj szczegółowo to co Cię zainteresuje. I wtedy pytaj o konkrety, bo na tak ogólnikowo postawione pytania trudno sensownie odpowiedzieć. Można strzelać ("idź na połoniny", "zobacz Jeziorka Duszatyńskie"), ale czy to będą strzały celne trudno powiedzieć.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Bieszczady pierwszy raz, samochodem

    Okeej, w przewodniki na pewno się zaopatrzę :)
    A coś na temat pól namiotowych da radę podpowiedzieć? :)

  5. #5
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Bieszczady pierwszy raz, samochodem

    Nie wiem, nie korzystam. Ale skoro gwiazdy Ci w głowie i tłoku nie lubisz to może Roztoki Górne? Tylko zadzwoń wcześniej bo gospodarz... nieodgadniony

  6. #6

    Domyślnie Odp: Bieszczady pierwszy raz, samochodem

    Szukam i szukam, te Roztoki Górne to całkiem fajne się wydają, tylko, że znajduje tam tylko "Cichą Dolinę". To o to chodzi?

  7. #7
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Bieszczady pierwszy raz, samochodem

    Właśnie tam można rozbić namiot.

  8. #8

    Domyślnie Odp: Bieszczady pierwszy raz, samochodem

    A jest szansa na coś tańszego? tam sobie 18 zł życzą

  9. #9
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Bieszczady pierwszy raz, samochodem

    Nie wiem jak sytuacja w Berehach i Bereżkach. W Dołżycy było fajne pole, ale od trzech lat jak przejeżdżam, to pustka... latem nie byłem. Co do rozbicia namiotu to łatwiej dogadać się z jakimś właścicielem gruntu na miejscu i po kłopocie. To tak, aby było legalnie. Tam gdzie są ośrodki...np Rajski. Jest też w ostateczności kemping w Ustrzykach Górnych, czy Wetlina. Można pogadać i obok Hoteliku w Tarnawie. Wydaje mi się, że nie ma się co przejmować. Przygotuj sobie kilka alternatyw i jak nie będzie się podobać, to zawsze można zmienić. Macie ułatwioną sprawę, bo jest samochód.

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Bieszczady pierwszy raz, samochodem

    Na przełomie lipca i sierpnia mogą, choć nie muszą, trafić się najgorętsze dni lata. W Bieszczadach raczej większość pól namiotowych ma dostęp do potoków ale tak wygodnego jak między Polankami a Bukiem ma mało które. W tamtej okolicy są ciekawe trasy spacerowe.
    W Cisnej jest Agroturystyka Tramp a w niej pole namiotowe z dostępem do Solinki. Tam musi być fajnie ale te hektary namiotów trochę mnie zastanawiają. Są tacy co to lubią, może to jest ta namiastka Woodstocku. Na Trampie i w ogóle w Cisnej latem jest dużo imprez. Dla zmotoryzowanych Cisna to naprawdę fajna miejscówka.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczady pierwszy raz
    Przez Igor82 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-08-2015, 03:05
  2. Pierwszy raz w Bieszczady
    Przez ktostam w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 23-09-2014, 18:59
  3. Bieszczady pierwszy raz
    Przez Tomekkks w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-08-2013, 00:44
  4. Pierwszy raz w Bieszczady
    Przez rygiel1974 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-04-2009, 18:06
  5. Bieszczady po raz pierwszy
    Przez medusa w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-10-2007, 16:10

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •