Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Prośba o praktyczne rady na samodzielny wyjazd do Ustrzyk Górnych.

  1. #1

    Question Prośba o praktyczne rady na samodzielny wyjazd do Ustrzyk Górnych.

    Witam. Planuję w najbliższym czasie (przełom czerwca i lipca) jechać sam samiuteńki w bieszczady i szukam mądrych głów, które z pewnością powiedzą mi co planuję źle i co mógłbym jeszcze zrobić.

    Plan wygląda nastepując:
    Pobyt ma trwać 5 dni z czego 3 przeznaczone są na łażenie po szlakach, a 2 na przyjazd i powrót.
    Nocleg przewidywany jedynie w Ustrzykach Górnych w domkach letniskowych miejscowego Domu Rekolekcyjnego - jeżeli ktoś o tych domkach potrafi coś powiedzieć, będe wdzięczny. Skusiła mnie cena, ale i dostępność. Wszystko inne w tym terminie było po prostu zajęte.

    Głównie potrzebuję rad odnośnie ekwipunku jaki powinienem zabierać ze sobą na całodniowe wyprawy. Co gdzie można zjeść i jak zadbać o siebie na wyjeździe. Najważniejsze jednak to zapytanie o atrakcje okolicznych miejsc dla tras które sobie wyznaczyłem.
    Trasa 1
    Trasa 2
    Trasa 3
    Czy gdzieś warto zboczyć z kursu? Coś obejść? Coś skrócić lub wydłużyć?
    Ogólnie myślałem o marszu od wczesnych godzin porannych (nawet od 4-5 rano) i powrocie przy zachodzie słońca. Dużo czasu, a trasy raczej krótkie. Chociaż wiadomo że w górach stosunek odległości do czasu liczy się inaczej. Dlatego też potrzebuję rady

    Moje doświadczenie jest takie ze ciągiem bez problemu robię kilkanaście kilometrów po mieście. Bez przystanków. Przy wyjeździe w góry planuję jednak wziąć kijki (z którymi jeszcze nie chodziłem), które ponoć bardzo odciążają w marszu. No i mam na to dużo więcej czasu niż na marsz po mieście, więc i odpozcynki długie.
    Jestem raczej żółtodziobem. Chodzę rekreacyjnie ale bardzo rzadko.

    Niedźwiedzie mnie nie zjedzą?
    Za wszelkie rady i pomoc serdecznie dziękuję z góry (hehe 'góry')

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Prośba o praktyczne rady na samodzielny wyjazd do Ustrzyk Górnych.

    trasa 1 spoko, z Wołosatego wracasz 1h asfaltem ale po płaskim (albo stopem)
    trasa 2 - zejdź z Przełęczy Orłowicza do Wetliny...łatwiej stamtąd zabrać się do UG
    trasa 3 - nie szedłbym asfaltem z Wetliny do Berehów ale wszedł szlakiem z Osady do Chatki Puchatka, zszedł GSB do Berehów a stamtąd łapał stopa.

  3. #3
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Prośba o praktyczne rady na samodzielny wyjazd do Ustrzyk Górnych.

    Witaj na Forum. O niedźwiedzie nie musisz się martwić, raczej omijają te tereny ze względu na brak spokoju. Zaopatrz się w plecak, dobre buty, mapę i odzież na różne warunki.
    Na szlak wychodź wcześnie, unikniesz wtedy tłumów, a w upalne pogody popołudniowej burzy. Bierz dużo picia, nawet więcej niż Ci się wydaje, że potrzebne.
    Co do jedzenia bądź spokojny, w tym okresie w Ustrzykach i okolicach wszystkie bary i inne punkty gastronomiczne będą otwarte, na pewno znajdziesz coś dla siebie.
    Po powrocie nie zapomnij podzielić się wrażeniami.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Prośba o praktyczne rady na samodzielny wyjazd do Ustrzyk Górnych.

    Cytat Zamieszczone przez creamcheese Zobacz posta
    trasa 1 spoko, z Wołosatego wracasz 1h asfaltem ale po płaskim (albo stopem)
    Myślałem o podejściu od strony Wołosatego. Żeby nie było nudno - od Ustrzyk do Wołosatego przejść się Salamandrą. Od której strony jest ładniejsze podejście? od Ustrzyk czy od Wołosatego? Ściezkę dydaktyczną zawszę mogę zrobić w odwrotnej kolejności Ile taka trasa rzeczywiście zajmie czasu?

    edit: a może wogóle minąć zejście do ustrzyk i pójść dalej?
    Ostatnio edytowane przez Kuba Pyrka ; 10-06-2016 o 17:08

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Prośba o praktyczne rady na samodzielny wyjazd do Ustrzyk Górnych.

    Jeżeli już bym zmieniał to wszedł z UG Szerokim Wierchem (tak jak chciałeś schodzić w I wersji) a zszedł Bukowym Berdem (jak w wersji II)...z Widełek łapiesz stopa do UG

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar tomasz8278
    Na forum od
    05.2014
    Rodem z
    Połaniec
    Postów
    51

    Domyślnie Odp: Prośba o praktyczne rady na samodzielny wyjazd do Ustrzyk Górnych.

    albo poszedł dalej i przenocował się w Kolibie.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Prośba o praktyczne rady na samodzielny wyjazd do Ustrzyk Górnych.

    ok mam jeszcze takie pomysły:
    Dzień 1 z Ustrzyk Szerokim Wierchem, Tarnica, Krzemień, Muczne i powrót drogą.
    Dzień 2 z Ustrzyk na obie Rawki i przejście na szlak zielony do Wetliny. Wejście na połoninę i zejście przez Chatkę Puchatka do Brzegów. Powrót stopem lub jakimś busem.
    Dzień 3 z Ustrzyk rozgrzewka przez połoninę do Brzegów. Przejazd do Wetliny i przejście do Krzemieńca i powrót granicą do Ustrzyk szlakiem niebieskim.
    Wziąłem pod uwagę rady @creamcheese. Na trasach ważna jest kolejność. W ogóle dzięki za rady i oczywiście nadal liczę na korekty nowych tras .

    Cytat Zamieszczone przez Hero Zobacz posta
    Witaj na Forum. O niedźwiedzie nie musisz się martwić, raczej omijają te tereny ze względu na brak spokoju. Zaopatrz się w plecak, dobre buty, mapę i odzież na różne warunki.
    Na szlak wychodź wcześnie, unikniesz wtedy tłumów, a w upalne pogody popołudniowej burzy. Bierz dużo picia, nawet więcej niż Ci się wydaje, że potrzebne.
    Co do jedzenia bądź spokojny, w tym okresie w Ustrzykach i okolicach wszystkie bary i inne punkty gastronomiczne będą otwarte, na pewno znajdziesz coś dla siebie.
    Po powrocie nie zapomnij podzielić się wrażeniami.
    Witaj i dzięki za rady :) Słyszałem ze mapę można kupić gdzieś na miejscu. Jakąś konkretną dla moich tras doradzisz? Nad ciuchami jeszcze pomyślę jak to rozegrać ale muszę pewnikiem zainwestować w jakiś kapelusik. Do jedzenia myślę wziąć mieszankę orzechów i jakiś jeden konkretniejszy posiłek. To w końcu całe dnie marszu. Dzięki za radę odnośnie wody. Butelka nałęczowianki to może być za mało. Z drugiej strony jednak nie mogę się przeciążać. W końcu im mniej tym dalej.
    Z pewnością zrobię jakąś obszerną fotorelację.
    Pozdrawiam i wyczekuję dalszych rad.

    edit: haha. Nie zauważyłem że odpisaliście. Już wprowadziłem zmianę w trasie #1. Chyba rzeczywiście Szeroki Wierch będzie lepszy. Dłuższy i mniej stromy niż podejście od strony Wołosatego

    Cytat Zamieszczone przez tomasz8278 Zobacz posta
    albo poszedł dalej i przenocował się w Kolibie.
    Raczej odpada. Mam już noclegi nagrane i raczej preferuję jedną bazę wypadową. Przynajmniej na ten wyjazd.
    Ostatnio edytowane przez Kuba Pyrka ; 11-06-2016 o 13:37

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Prośba o praktyczne informacje na temat Szlaku Granicznego.
    Przez wielkiebary w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-08-2012, 22:11
  2. Z Cisnej do Ustrzyk Górnych
    Przez Mojżesh w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 21:59
  3. Dojazd do Ustrzyk Górnych
    Przez pepek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-09-2007, 04:57
  4. Dobry nocleg w ok. Ustrzyk Górnych?
    Przez Melsted w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-06-2003, 09:15
  5. PIESZO z Przemyśla do Ustrzyk Górnych
    Przez w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-01-1970, 02:00

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •