Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Wyprawa solowa

  1. #1

    Domyślnie Wyprawa solowa

    Witam wszystkich!

    Jestem absolutnie zakochany w naszych polskich górach i po kilkuletnim pobycie za granicą chciałem wrócić w Bieszczady. Mam doświadczenie z jednoosobowymi wyprawami, ale niestety nie na terenie Polski i mam masę pytań i wątpliwości (przygotować się przecież trzeba!). Mam około miesiąca do urlopu i chciałbym już zacząć te wątpliwości rozwiewać. Mianowicie:

    - Jak w tej chwili wygląda natężenie turystów w Bieszczadach? Mogą też być inne polskie góry, ale koniecznie z niewielką liczebnością populacji z gatunku turysta.

    - Gdzie spać jeśli nie chce się spać w schroniskach - wiaty, chatki, runo leśne, pola nam, łąki, szałasy? Jak z legalnością takiego spania? Może się zdarzyć, że będzie trzeba się zatrzymać gdzieś "na dziko". Co wtedy? Czy spotkania ze strażnikami często się zdarzają? I jak to wygląda?

    - Czy ktoś ma doświadczenia w spotkaniach z niedźwiedziami w trakcie noclegów w co bardziej dzikiej okolicy? Jak często to się zdarza itd.

    - Czy używanie maszynki gazowej jest traktowane tak samo, jak rozpalanie ognisk?

    Będę super wdzięczny za każde informacje. Sugestie co do innych miejsc niż Bieszczady również bardzo mile widziane. Chcę, żeby to był wyjazd budżetowy, około tygodniowy. Cały dobytek niosę.

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Wyprawa solowa

    Jeśli nie będziesz chodził po "sztandarowych" szlakach (Połoniny, Halicz, Rawki) to nawet w "wysokim sezonie" nie będziesz miał towarzystwa. Jak chcesz pustki to uderzaj w Beskid Niski.
    Spanie w wiatach, poza parkiem narodowym jest legalne a nawet wskazane.
    Niedźwiedzia spotkać jest niełatwo więc jak już to będziesz szczęściarzem...
    ...tyle na początek

  3. #3

    Domyślnie Odp: Wyprawa solowa

    Hej,

    1. Latem zawsze jest dużo masy, jednak 90% zadeptuje połoniny jak pisał kolega wyżej. Poza tymi rejonami jest luźniej.
    2. Bierzesz płachtę biwakową, śpiworek i śpisz w krzakach. Jest ciepło. Nie musisz spać na samym szlaku, tak samo możesz wyjść poza granicę parku, wtedy kompletny luz. Parkowców dużo nie ma, ale przy granicy z UA jest dość sporo patroli SG na motocyklach. Spotkasz ich na 90%. Ale chłopaki znają klimat, nigdy nie miałem z nimi problemów - a nawet nocowałem na parkingu przy źródłach Sanu. Można się od nich sporo dowiedzieć, bo znają teren jak mało kto, czasem chętnie opowiadają ciekawe historie z życia "watahy" :) Nocowałem kiedyś niecałe 300m od Sanu - wcześniejszy telefon do SG załatwił sprawę.
    3. Małe prawdopodobieństwo. Nie dotyczy Krywego i okolic, choć spotkałem tylko świeże ślady.
    4. Przede wszystkim zdrowy rozsądek. Jak odpalisz kuchenkę na stole w wiacie a nie np. na środku pola z sianem - myślę, że nikt normalny nie będzie Ci tego miał za złe...

    powodzenia!

  4. #4
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,122

    Domyślnie Odp: Wyprawa solowa

    Cytat Zamieszczone przez Mblaze Zobacz posta
    (...). Chcę, żeby to był wyjazd budżetowy, około tygodniowy. Cały dobytek niosę.
    Zaciekawiło mnie to , bo nie wiem co do końca autor miał na myśli.
    Będąc szczenięciem jeden z pierwszych wyjazdów realizowałem mimo totalnego braku kasy.
    ale do rzeczy, jak nie miałem kasy , to wsiadłem na rower i pojechałem w Bieszczadki, bazując głównie na tym co przywiozłem do jedzenia
    ...ale, ale przecież ćwierć wieku minęło i to jest przeszłość ......a jak to teraz jest?
    Z rzadka pojawiają się na forum całkiem młodzi ludzie, ale może coś starsi wiedzą.
    Ile współcześnie trzeba mieć złotówek aby pobyć przez tydzień w Bieszczadach ?
    Ten zalogowany człowiek napisał że wyjazd jest planowany budżetowy, czyli sugeruje że ponad statystyczną kwotę
    Z przeprowadzonych na początku roku badań GUS wynika, że pensje wypłacane z budżetu wcale nie są niższe od tych, które dostają pracownicy sektora prywatnego. Wprost przeciwnie. Ogółem pensje na państwowych posadach są o 13 proc. wyższe niż prywatnych firmach.


  5. #5
    Kronikarz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2015
    Awatar coshoo
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    690

    Domyślnie Odp: Wyprawa solowa

    Czepiasz się Enrico
    Budżetowy to tani, sam używam takiego zwrotu.

  6. #6
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,122

    Domyślnie Odp: Wyprawa solowa

    Cytat Zamieszczone przez coshoo Zobacz posta
    Czepiasz się Enrico
    Budżetowy to tani, sam używam takiego zwrotu.
    Pewnie masz rację że się czepiam.
    Może to było przejęzyczenie i chodziło o nisko-budżetowy ?

  7. #7
    sturnus
    Guest

    Domyślnie Odp: Wyprawa solowa

    Cytat Zamieszczone przez coshoo Zobacz posta
    Czepiasz się Enrico
    Budżetowy to tani, sam używam takiego zwrotu.
    Zaraz się czepia. Na miano Forumowicza roku trzeba zapracować!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wyprawa
    Przez marfew w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2011, 19:56
  2. Pierwsza wyprawa
    Przez PhTx3 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-08-2011, 19:41
  3. Wyprawa na Tokarnię
    Przez asiczka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-03-2003, 00:32
  4. Wyprawa !!!
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-09-2001, 12:41
  5. Wyprawa
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-07-2001, 11:55

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •