Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Bieszczadzka część Głównego Szlaku Beskidzkiego -> Wołosate - Komańcza

  1. #1

    Domyślnie Bieszczadzka część Głównego Szlaku Beskidzkiego -> Wołosate - Komańcza

    Witam!
    po dobrych xx latach przerwy wracam w Bieszczady
    ruszam na kilka dni sam z plecakiem. Jakieś doświadczenia z pieszych wypraw mam.
    Start w Wołosatem i potem czerwonym szlakiem do Komańczy ( z odbiciem w Ustrzykach Górnych na Krzemieniec i powrót do czerwonego przez Małą Rawkę.
    na mapie turystycznej wychodzi ok 30 h - dam radę to zrobić w 4 dni? nie chcę jakoś szarżować, po pewnie wychodząc po wczesnym śniadaniu dałbym rade i w 3 dni (oczywiście zakładając, że nie będzie lało....non stop
    idę bez namiotu, jakieś podpowiedzi jak dobrze rozłożyć noclegi? (w wersji 3 dniowej planowałem schronisko Chatka Puchatka, Cisna i potem z Komańczy pks .
    przyjmując 4 dni i pierwszy dzień do Chatki z Wołosatego wg mapy turyst... wychodzi 12h - to chyba zbyt duża orka. czy też te czasy sa podane na wolniejsze tempo? jakieś doświadczenia? zostać w Ustrzykach ?
    piękne dzięki za sugestie!

    a może zupełnie inna propozycja na 4 dni?

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar tomasz8278
    Na forum od
    05.2014
    Rodem z
    Połaniec
    Postów
    51

    Domyślnie Odp: Bieszczadzka część Głównego Szlaku Beskidzkiego -> Wołosate - Komańcza

    Hej.A z Wołosatego pod szlak na rawki chcesz iść asfaltem ,z rawek na poł.wetlińską (czyt.chatka puchatka) nie mam przejscia ,chyba że zejdziesz z rawki koło schroniska wejdziesz na poł.caryńską ,zejdziesz i wejdziesz na wetlińską,prześpisz się pójdziesz aż na smerka ,później przez smerka na szlak do cisnej,tam zejdziesz prześpisz się wstaniesz i znów wdrapać się w górę i do komańczy,trochę za dużo schodzenia do cywilizacji i męczące.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Bieszczadzka część Głównego Szlaku Beskidzkiego -> Wołosate - Komańcza

    Dzieki.
    A jak proponujesz?
    Na razie wymyslilem:
    1. Wołosate- Rozsypaniec - Halicz - Tarnica - Ustrzyki G.
    2. Ustrzyki G.- Wielka Rawka - Krzemieniec -Wielja i Mała Rawka - Brzegi Górne - Chatka Puchatka.
    3. Chatka - Przełęcz M.Orłowicza Smerek - Okrąglik - Cisna.
    4. Cisna - Chryszczata- Duszatyn -Komańcza

    czyli w zasadzie nie wymyślałem, bo poza Krzemieńcem to GSB. Do cywilizacji i tak mi trza, bo nie mam namiotu i spać gdzieś muszę. Trasy moźe nie najkrotsze, ale chyba nie jakies mordercze, poza 4 dniem, bo prwnie wymarsz ok 4tej, bo po 14tej mam autobus z Komańczy ( to jest do zrobienia ? Czy asekurować sie jakos wczesniejsxym zerwaniem ze szlaku i kombinowaniem powrotu do Leska? (Bo tam jade z Komańczy tzn mam taki plan ☺

  4. #4

    Domyślnie Odp: Bieszczadzka część Głównego Szlaku Beskidzkiego -> Wołosate - Komańcza

    melduję wykonanie zadania
    dodam tylko, że mając lekki brzuszek, czwarty krzyżyk na karku, brak kondycji i ciężki plecak - do tras podawanych przejść można śmiało doliczyć po 25-30% (no, ale dzięki temu ma się szanse na dłuższe podziwianie widoków , tym bardziej, ze pogoda była łaskawa i tylko jednego dnia(z czterech) popadało, ale bez tragedii!
    w nast roku planuję czterema etapami dokończyć GSB - ale w Bieszczady , na jakieś krótkie 3-4 dniowe wypady na pewno będę wracał 2-3 razy w roku. przecież jest tam mnóstwo miejsc, gdzie mnie jeszcze nie było (i juz nie tak oczywistych/turystycznych jak ten odcinek, który przeszedłem w sierpniu tego roku)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wołosate-Tarnica-Halicz-Rozsypaniec-Wołosate
    Przez Munir w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-05-2013, 13:03
  2. Kwiecień, Komańcza - Wołosate, świeżak
    Przez staszek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-03-2011, 13:47
  3. Katowice-Komańcza
    Przez socrates w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2010, 22:18
  4. Komańcza-Wołosate
    Przez dch w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 19-01-2010, 13:48
  5. Czerwony szlak- Komańcza- Wołosate
    Przez dynka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-08-2008, 19:09

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •