Strona 1 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 73

Wątek: Konie w Bieszczadach

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Szaszka
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    znad morza
    Postów
    463

    Domyślnie Konie w Bieszczadach

    <HTML>Czesc!
    Jak to milo trafic na strone, gdzie mozna sobie wspolnie potesknic za Bieszczadami...
    Ja zakochalam sie w jezdzeniu konno po Bieszczadach. Czy moze ktos jeszcze podziela ta pasje?
    Ach, te galopy po poloninach... przeprawy przez strumienie... mozolne wspinanie sie noga za noga... Siedzac w siodle czuje sie jak pierwszy odkrywca Bieszczadow.
    Znani mi koniarze lansuja w Bieszczadach styl kowbojski. Ale to nie Dziki Zachod, do cholery! Bieszczady maja swoj klimat, swoja historie.
    I dlatego ja jezdze w wojskowym mundurze. Z kabura i bagnetem u pasa. A moj chlopak przy szabli... :)
    Z tesknoty szukamy Bieszczadow w muzyce.. i suchamy lemkowskiej i ukrainskiej muzyki ludowej.
    Czy dla was Bieszczady to rowniez nie tylko podroz w przestrzeni, ale rowniez czasie? Przezycie mistyczne...
    Mam nadzieje, ze mnie zrozumiecie.
    pozdrawiam,
    Szaszka</HTML>
    я пиду в далекие горы на широкие полонины

  2. #2

    Domyślnie Re: konie w Bieszczadach

    <HTML>Polecam skorzystanie z tras rajdowych na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Organizuję rajdy już od maja.
    Krzysztof</HTML>

  3. #3

    Domyślnie Re: konie w Bieszczadach

    <HTML>czesc od dawna marze o bieszczadach a konie to moja od dawna przechowywana
    w srodku pasja.Mam maly problem nie umie jezdzic.
    Nie wiecie gdzie w bieszczadach organizuja kursy jezdzieckie polaczone z rajdami?

    colin.</HTML>

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Szaszka
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    znad morza
    Postów
    463

    Domyślnie Re: konie w Bieszczadach

    <HTML>Krzysiek, a mozesz powiedziec cos blizej na ten temat?
    Gdzie organizujesz, skad wyruszasz? Jakie masz konie, ile to kosztuje itp.
    dzieki,
    Szaszka</HTML>
    я пиду в далекие горы на широкие полонины

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Szaszka
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    znad morza
    Postów
    463

    Domyślnie Re: konie w Bieszczadach

    <HTML>Colin, jezeli nigdy nie jezdziles, to w rajd nikt cie nie zabierze. Rozejrzyj sie u siebie w okolicy, poszukaj jakiejs szkolki i przynajmniej z pol roku wczesniej zacznij ostro trenowac. Jazda konna to naprawde cholernie trudna sprawa, ale chciec to moc.
    Nie wiem, czy w Bieszczadach znajdziesz dostatecznie cierpliwego i fachowego instruktora dla poczatkujacych. Koniarze, ktorych tam znam, wola wskoczyc na siodlo i hajda na poloniny... Z tego tez maja pieniadze, a praca o wiele przyjemniejsza.
    Jedyne miejsce, jakie moge ci zaproponowac to stadnina hucolow BNP w Wolosatem. O ile pamietam, to mozna wykupic tam sobie i manez i lonze, jest kilku instruktorow. Za bardzo sie jednak nie przykladaja.I tak w tydzien czy dwa niczego sie nie nauczysz. Mozesz to potraktowac jako maly trening kondycyjny.
    Stwierdzisz ze zdziwieniem, ze masz w nogach miesnie, ktorych nigdy dotad nie uzywales. :)
    pozdrawiam,
    Szaszka</HTML>
    я пиду в далекие горы на широкие полонины

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar T.B.
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    wiadomo - z Pyrlandii !
    Postów
    501

    Domyślnie Re: konie w Bieszczadach

    <HTML>Jazda konna ma różne stopnie wtajemniczenia. Aby osiągnąć stopień umożliwiający podróżowanie na końskim grzbiecie - bez krzywdy dla siebie i konia - nie potrzeba wiele. Koniecznie spróbuj! Próbują dzieci i starsi (bardzo starsi), gieroje i normalni ludzie, zdrowi i niepełnosprawni (hipoterapia - jazda konna leczy). To naprawdę jest łatwe!
    Proponuję Ci bieszczadzki kontakt - zajrzyj:
    http://artcisna.bieszczady.info.pl/k...ski/konie.html
    Zapraszam też na moje, skromne strony:
    http://ait.com.pl/konie

    Pozdrawiam
    T.B.</HTML>

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar T.B.
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    wiadomo - z Pyrlandii !
    Postów
    501

    Domyślnie Re: konie w Bieszczadach

    <HTML>Mój wpis jest - oczywiście - adresowany do Colina.</HTML>

  8. #8

    Domyślnie Re: konie w Bieszczadach

    <HTML>Witam wielbicieli jazdy konnej i Bieszczad,

    bardzo chce sie wybrac w to cudowna miejsce. Powody sa dwa: odpoczac i pojezdzic konno. Jezdze juz przyzwoicie, od 3 lat. Czy ktos bedzie uprzejmy polecic mi jakies "fajne" miejsce do którego jest w miare przyzwoity dojazd komunikacją miejską? Wybieram sję tam w drugiej połowie marca bądź pierwszej połowie kwietnia. Z góry piękne dzięki za wskazówki i dobre rady. Pozdrawiam serdecznie.</HTML>

  9. #9

    Domyślnie Re: konie w Bieszczadach

    <HTML>Polecam stadninę w Wołosatym, kryta ujeżdżalnia umożliwia jazdy niezależnie od pogody, wyjazdy w teren pod opieką instruktora. Ponadto organizuję od maja rajdy 6-dniowe po Bieszczadach na koniach huculskich.
    W Wołosatym bar, sklep, kwatery prywatne. Dojazd autobusem PKS z Ustrzyk Dolnych.
    Na życzenie mogę przysłać przykładowy program rajdu.
    Krzysztof</HTML>

  10. #10

    Domyślnie Re: konie w Bieszczadach

    <HTML>Niestety nigdy nie jezdzilam konno po Biszczadach chociaz marze o tym od bardzo dawna mam nadzieje ze kiedys w końcu to zrobie.Kocham konie i góry a najbardziej w połączeniu.Jezdziłam tylko sporo po Beskidzie Niskim na hucułkach z Gładyszowa i byly to napewno najpiekniejsze chwile jakie spedzilam na konskim grzbiecie.Na rajdach pokonywalismy wiele kilometrów dziennie na ogół na oklep bylo naprawde cudownie.Pozdrawiam</HTML>

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Plaża, konie - dla dzieci
    Przez pyton w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-07-2007, 23:59
  2. Konie w Bieszczadach...
    Przez Chiquita w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-07-2006, 02:10
  3. konie w Tarnawie
    Przez ateo w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-06-2003, 23:48
  4. Konie w Chmielu
    Przez Anonymous w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-05-2002, 10:46
  5. Bieszczady+konie/rowery
    Przez Anonymous w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-09-2001, 19:07

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •