Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Zatwarnica - Otryt i okolice

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Lech06
    Na forum od
    06.2006
    Rodem z
    Świdnik
    Postów
    67

    Lightbulb Zatwarnica - Otryt i okolice

    Witam, wybieram się do Zatwarnicy. Nigdy nie byłem na Otrycie. Czy Zatwarnicy jest oznaczony szlak na Otryt, jakieś wskazówki, czas przejścia?

    Czy z Zatwarnicy można jednego dnia przejść Hulskie, Krywe, Tworylne i z powrotem do Zatwarnicy?

    Inne propozycje na piesze wycieczki z Zatwarnicy?
    Pozdrawiam. Lech

  2. #2
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,440

    Domyślnie Odp: Zatwarnica - Otryt i okolice

    Cytat Zamieszczone przez Lech06 Zobacz posta
    Czy Zatwarnicy jest oznaczony szlak na Otryt, jakieś wskazówki, czas przejścia?
    Do ubiegłego roku nie było. Ale tam się idzie tak, że nie da się zabłądzić: przechodzisz przez most na Sanie i to, co masz przed sobą, to Otryt!

    Cytat Zamieszczone przez Lech06 Zobacz posta
    Czy z Zatwarnicy można jednego dnia przejść Hulskie, Krywe, Tworylne i z powrotem do Zatwarnicy?
    Można.

    Cytat Zamieszczone przez Lech06 Zobacz posta
    Inne propozycje na piesze wycieczki z Zatwarnicy?
    Nie mam śmiałości dawać propozycji nieznajomym mężczyznom
    Pisałeś o Otrycie - to jest na północ. Pisałeś o Krywem, Tworylnem - to jest na zachód. Masz jeszcze południe - tam jest Połonina Wetlińska i masz wschód - tam (mniej-więcej) jest Dwernik-Kamień.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Lech06
    Na forum od
    06.2006
    Rodem z
    Świdnik
    Postów
    67

    Domyślnie Odp: Zatwarnica - Otryt i okolice

    Dzięki Wojtek ;-)
    Pozdrawiam. Lech

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Piotr Niedziela
    Na forum od
    06.2016
    Rodem z
    Jura/Warszawa
    Postów
    178

    Domyślnie Odp: Zatwarnica - Otryt i okolice

    Twoja trasa (Hulskie, Krywe, Tworylne i z powrotem do Zatwarnicy) jest do zrobienia w jeden dzień. Na Otryt z Zatwarnicy najlepiej pójść przez Sękowiec, potem na Kobylankę i niebieskim szlakiem do Chaty Socjologa. Dalej na Trochaniec, powrót do Chaty i zejście od Chaty do Chmiela ścieżką przyrodniczą i do Zatwarnicy. 11 czerwca przeszliśmy we dwóch ze Smolnika na Trochaniec, Chata, Kobylanka i do Polany. Zero ludzi, spotkany wilk i salamandra.

  5. #5
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,440

    Domyślnie Odp: Zatwarnica - Otryt i okolice

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Niedziela Zobacz posta
    Na Otryt z Zatwarnicy najlepiej pójść przez Sękowiec, potem na Kobylankę i niebieskim szlakiem do Chaty Socjologa. Dalej na Trochaniec, powrót do Chaty ...
    Podaję wariant konkurencyjny. Do Zatwarnicy dojeżdża autobus "Arriva". W czasie nauki szkolnej 6 razy dziennie, podczas wakacji tylko raz. Ale trzeba wcześnie wstać, bo z pętli odjeżdża o 6:10. Nie jeździ w soboty i niedziele oraz święta państwowe. 6:10 to latem świetna pora do rozpoczęcia wędrówki!
    Tym autobusem jedziesz do Chmiela lub do Dwernika i stamtąd masz szlaki znakowane do Chatki Socjologa. Jeśli chcesz iść na Trohaniec, jedziesz kawałek dalej, do Dwerniczka. Stamtąd wszystkie drogi, dróżki i ścieżki w kierunku północnym wychodzą na Trohaniec. Chyba, żeby któraś nie wychodziła
    A powrót już jest na nóżkach. Najpierw grzbietem na zachód. Popatrz na mapę, wersji zejścia jest wiele. Jeśli preferujesz znakowane, to z przełęczy między Kobylanką a Hulskiem drogą szutrową do Sękowca.
    Ostatnio edytowane przez Wojtek Pysz ; 22-06-2016 o 20:23

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2015
    Postów
    46

    Domyślnie Odp: Zatwarnica - Otryt i okolice

    Pozwolę się podłączyć ze swoim pytaniem ;-)

    Kolega pytał czy da radę zrobić w jeden dzień pętlę Zatwarnica - Hulsie - Krywe - Zatwarnica, ja zapytam: ile zajmie przejście Zatwarnica - Hulskie - Krywe - Jaworzec ?

    I drugie pytanie: czy warto iść szlakie Ustrzyki Dolne - Chrewt - Chata Socjologa? Mam zamiar dojechać do Dolnych i stamtąd zacząć dalszą drogę, nie wiem tylko czy iść taki kawał, czy może lepiej podjechać do polany albo lutowisk i dopiero stamtąd na chatę (bo chata będzie punktem obowiązkowym)? Kurde, bo będę po 14h podróży i mogę być zmęczony, ale przecież w Górach to akumulator sam się ładuje... ;>

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Piotr Niedziela
    Na forum od
    06.2016
    Rodem z
    Jura/Warszawa
    Postów
    178

    Domyślnie Odp: Zatwarnica - Otryt i okolice

    Nie szedłem tym szlakiem, ale jak znam Bieszczady, to jest do przejścia w jeden dzień. Jeżeli na Otryt to z Lutowisk zielonym
    , z Polany za dużo asfaltu.

  8. #8
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Zatwarnica - Otryt i okolice

    Cytat Zamieszczone przez kukuryk92 Zobacz posta
    Pozwolę się podłączyć ze swoim pytaniem ;-)

    Kolega pytał czy da radę zrobić w jeden dzień pętlę Zatwarnica - Hulsie - Krywe - Zatwarnica, ja zapytam: ile zajmie przejście Zatwarnica - Hulskie - Krywe - Jaworzec ? ;>
    Da się! Zrobiłem to dwa razy... pierwszy raz gdzieś około roku 1998 wyszedłem z Terki gdzieś o 9.30 i wróciłem po 12 godzinach z przerwą na obiad w w hotelu w Zatwarnicy - trasa Terka - Studenne - Tworylne - Krywe - Ryli - pozostałości młyna - Zatwarnica i powrót drugą stroną Sanu przez Sękowiec, ale już stokówką.

    Drugi raz 8 lat temu Zatwarnica BARR - Ryli - Krywe - Studenne - Sękowiec Zatwarnica BARR i to opisałem tutaj -> http://forum.bieszczady.info.pl/show...eszczady/page4

    Pierwszy raz wyszedłem w deszcz a później koło południa zrobiła się piękna słoneczna pogoda i była taka do końca dnia, drugi raz miałem potworny upał przez cały czas i ciężko było a może już lat przybyło wszak miało się piąty krzyżyk z kawałkiem na karku. Tak panie dziejku kochany, da się tylko czas trzeba kontrolować i patrzeć cały czas jak się idzie, ile idzie, ile zostało trasy i... kurde sił panie dziejku kochany!

    I drugie pytanie... też odpowiem... warto bo trasa mało uczęszczana i trochę taka dzika, dobra do rozmyślań, chociaż kiedyś w odcinkach była słabo oznakowana, ale może teraz lepij panie dziejku kochany :)

    Powodzenia!
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2015
    Postów
    46

    Domyślnie Odp: Zatwarnica - Otryt i okolice

    Cytat Zamieszczone przez Recon Zobacz posta
    I drugie pytanie... też odpowiem... warto bo trasa mało uczęszczana i trochę taka dzika, dobra do rozmyślań, chociaż kiedyś w odcinkach była słabo oznakowana, ale może teraz lepij panie dziejku kochany :)
    Właśnie, jak to z tym oznakowaniem na trasie Zatwarnica - Krywe - Jaworzec? Jak wyjdę koło 13 z Zatwarnicy, zdąże dotrzeć do Jaworzca do zmierzchu?

    I najważniejsze, czy na tej trasie czyhają jakieś włochate niebezpieczenstwa?

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2015
    Postów
    64

    Domyślnie Odp: Zatwarnica - Otryt i okolice

    Z Zatwarnicy do Krywego drogą fajowo się idzie ,ładne widoczki,czasem jakieś rogiObraz 1375.jpgZaczynasz od skrzyżowania przy kościele.Do Jaworca przez Suche rzeki,nie dochodzisz do przełeczy Orlowicza, w lewo i dalej do celuObraz 963.jpgmyślę że przejdziesz, choć sporo pod górę .Ale i tak zazdroszczę.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Z Chmiela też można na Otryt
    Przez Stały Bywalec w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 01-06-2011, 00:11
  2. Połoninami przez Chmiel na Otryt (25,26,27.09)
    Przez londonpeter w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-09-2009, 01:01
  3. Otryt
    Przez eweliana w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-07-2006, 21:33
  4. ścieżką od Prezesa na Otryt
    Przez dwit w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-05-2006, 11:22
  5. Otryt
    Przez Ajgor w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-01-2005, 11:38

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •