Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 47

Wątek: Robię wypad samotny w bieszczady, możecie coś polecić? [wydzielony]

  1. #31
    Debiutant Roku 2017

    Na forum od
    06.2016
    Postów
    107

    Domyślnie Odp: Robię wypad samotny w bieszczady, możecie coś polecić? [wydzielony]

    Cytat Zamieszczone przez shaq87 Zobacz posta
    Nie mam takiej pewności.. traktuj jak skażona nie znaczy nie tykaj jej.. przefultruj, zagotuj, są tabletki, filtry itp nawet ręcznik się przyda.
    A jak wędrujesz z namiotem to toaleta codzienna jak wobec tego u Ciebie wygląda? Też gotujesz...?

  2. #32

    Domyślnie Odp: Robię wypad samotny w bieszczady, możecie coś polecić? [wydzielony]

    Mi to się marzy tak na dziko wycieczka szlakiem starych cerkwi. Namiot, ciuchy trochę jedzenia i w drogę. Niestety dzieci (3 i 5 lat) same mnie nie puszczą :)

  3. #33
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Robię wypad samotny w bieszczady, możecie coś polecić? [wydzielony]

    Cytat Zamieszczone przez shaq87 Zobacz posta
    Wow toś nam wyjaśnił..
    A wiesz, że takie wyjaśnienie jest w zupełności wystarczające? Nie spinaj się tak, nie masz racji więc koledzy zwrócili na to uwagę nie czyniąc najmniejszych aluzji do Twojej osoby. Bo wodę ze strumieni się pije, niekoniecznie z tabletkami czy po gotowaniu, pije się i bezpośrednio. Trzeba tylko się upewnić, czy
    wcześniej nie przepływa przez wieś, teren intensywnego wypasu lub obszar zrywki drewna


    To się da sprawdzić, pijemy wodę z potoków od lat i będziemy pić przez wiele następnych, oby jak najdłużej.

    Cytat Zamieszczone przez shaq87 Zobacz posta
    traktuj jak skażona nie znaczy nie tykaj jej.. przefultruj, zagotuj, są tabletki, filtry itp
    Czasem trzeba filtrować, gotować, chemicznie odkażać... Ale lepiej znaleźć czysty potok lub źródło. Nie, nie trzeba wody badać. Wystarczy tylko się upewnić, czy... no wiesz
    Czterech panów B.

  4. #34
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Robię wypad samotny w bieszczady, możecie coś polecić? [wydzielony]

    Ja przeglądam wodę -właśnie z tych najczystszych strumieni górskich -czy nie pływa w nich czasem jakaś witka -tasiemca. Jeszcze nigdy się na szczęście nie natknęłam (chyba) ale może się zdarzyć i wtedy może być problem. Ale tasiemca da się zobaczyć gołym okiem.

    A dla wcześniejszego wyjaśnienia - jeżeli jesteśmy w lesie i jednocześnie potok spływa z góry to wiadomo że nie płynął przez wieś a w Bieszczadach wypasów w górach nie ma.
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 12-07-2016 o 19:39
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  5. #35
    Bieszczadnik Awatar Marcus
    Na forum od
    11.2012
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    95

    Domyślnie Odp: Robię wypad samotny w bieszczady, możecie coś polecić? [wydzielony]

    Ja wolę Muszyniankę

  6. #36
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,122

    Domyślnie Odp: Robię wypad samotny w bieszczady, możecie coś polecić? [wydzielony]

    Cytat Zamieszczone przez Marcus Zobacz posta
    Ja wolę Muszyniankę
    O ! ja tez lubię Muszyniankę
    Na spacerkach po parę godzin to jest dobre rozwiązanie
    ... tyle tylko , że jak idę po górkach przez kilka dni i nie schodzę do ludzkich siedzib , to bym musiał jej nieść z pięć/dziesięć/piętnaście litrów, co znacznie obciąża mój kręgosłup (nie wiem jak Twój)
    W takiej sytuacji źródełka dają możliwość przetrwania i nie jest to żaden nowy wymysł, tak miejscowa ludność używała ich od wieków

  7. #37
    Bieszczadnik Awatar tomasz8278
    Na forum od
    05.2014
    Rodem z
    Połaniec
    Postów
    51

    Domyślnie Odp: Robię wypad samotny w bieszczady, możecie coś polecić? [wydzielony]

    Ja natomiast noszę litr spirytusu i zawsze dolewam do tej skażonej nie butelkowanej wody co by ją rozcieńczyć ,smak wyśmienity ,spożywam natychmiast ,coby mi koncentrat nie wyparował,a niech się we wnętrzu przegryzie .Przepis polecam.

    A tak na temat to ja bardzo również polecam bieszczady na samotny wypad,a w którą stronę ,to naprawdę bez znaczenia ,gdzie nie pójdziesz jest pięknie i jak się uda w okresie wakacyjnym to znajdziesz swój kamień i posiedzisz sobie na nim.
    Ostatnio edytowane przez tomasz8278 ; 13-07-2016 o 08:07

  8. #38
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2016
    Postów
    22

    Domyślnie Odp: Robię wypad samotny w bieszczady, możecie coś polecić? [wydzielony]

    Nie spinam się ale sorki nie ufam, mój znajomy w Tatrach się kiedyś nieźle zalatwil, sral dalej niż widzial, gorączka.. noszenie wody nie jest przyjemne to fakt ale i tak ja nosze, jak się skończy spoko napije się ze źródełka ale uprzednio ja " przygotuje", i nie myślę o wypasach, wsiach i innych duperelach. Właśnie wracam z mojej nie długiej bo od soboty wycieczki w Bieszczady i stwierdzam że Wam zazdroszczę tym którzy mają to na co dzień, piękne tereny. Jedyne co rusza za serce to ta wycinka drzew (ale wiem gospodarka leśna itp), zresztą zgubiłem się przez nią w lesie Halema bo rozryli tak że nie było szans dojrzeć gdzie ta ścieżka szła. Poza tym kleszcze to kurde przesada. Ale oprócz tego żyć nie umierać :)

    - - - Updated - - -

    Cytat Zamieszczone przez Waldemar Zobacz posta
    A jak wędrujesz z namiotem to toaleta codzienna jak wobec tego u Ciebie wygląda? Też gotujesz...?
    No kurde do zamoczenia dydka nie potrzebuje przegotowanej wody :) czepiasz się każdy jakoś sobie radzi, po prostu boję się trochę pić nie sprawdzonej woddy. Kiedy się chce pić kusi ale jak się raz zatrujesz to wątpię zebys miał na nia ochotę. Zresztą nie chce wyjść tu na jakiegoś Pana anty źródełko po prostu uważam że trzeba uważać choć sam niejednokrotnie w zyciu lyklem i jakoś zyje.

  9. #39
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2015
    Postów
    46

    Domyślnie Odp: Robię wypad samotny w bieszczady, możecie coś polecić? [wydzielony]

    Cytat Zamieszczone przez shaq87 Zobacz posta
    Nie spinam się ale sorki nie ufam, mój znajomy w Tatrach się kiedyś nieźle zalatwil, sral dalej niż widzial, gorączka..
    W Tatrach zbieram wodę tylko z tych źródełek, które są możliwie powyżej szlaków i które się dopiero zaczynają. W Tatrach o takie nie trudno, często można znaleźć wodę która wypływa gdzieś spod ścianki kilka metrów od szlaku.
    Co innego duże strumienie, czy potoki, chociaż... kiedy byłem młodszy i dużo głupszy to i z takich pijałem :D i nic się nie stało.
    Ale dziś już bym tego zabiegu nie powtórzył :D

  10. #40
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2016
    Postów
    22

    Domyślnie Odp: Robię wypad samotny w bieszczady, możecie coś polecić? [wydzielony]

    Cytat Zamieszczone przez kukuryk92 Zobacz posta
    W Tatrach zbieram wodę tylko z tych źródełek, które są możliwie powyżej szlaków i które się dopiero zaczynają. W Tatrach o takie nie trudno, często można znaleźć wodę która wypływa gdzieś spod ścianki kilka metrów od szlaku.
    Co innego duże strumienie, czy potoki, chociaż... kiedy byłem młodszy i dużo głupszy to i z takich pijałem :D i nic się nie stało.
    Ale dziś już bym tego zabiegu nie powtórzył :D
    Wiadomo, że pewne zasady są ale tak jak powiedziales dziś już bym tego nie powtórzył :) a w ogole to w Bieszczadach z tego co widziałem rządzi Cisiowianka i bardzo mi smakowała :)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wypad w Bieszczady
    Przez leati78 w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-08-2013, 16:21
  2. Lipcowy wypad w Bieszczady
    Przez maciek_11 w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-06-2013, 16:47
  3. Pierwszy wypad w Bieszczady
    Przez marcych w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 30-07-2009, 19:30
  4. Wypad w Bieszczady :)
    Przez wujek_mp w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-07-2008, 19:10

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •