Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: Raport z krainy zakręconych torów, siana i rozliwnego piwa

Mieszany widok

  1. #1
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Raport z krainy zakręconych torów, siana i rozliwnego piwa

    Choć to wątek trochę kolejowy, będzie trochę nie po kolei. Rozpoczynamy od ilustracji nawiązujących do tytułu.

    1. Zakręcone tory z tunelem pod stopami.


    2. Świeże siano z koleją na drugim planie.


    3. Właśnie się rozliwa.

  2. #2
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Raport z krainy zakręconych torów, siana i rozliwnego piwa

    Ołłłł ! , ale Was zniosło na południe ...
    Całkiem jakby za Opołonek

  3. #3
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Raport z krainy zakręconych torów, siana i rozliwnego piwa

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Ołłłł ! , ale Was zniosło na południe ...
    Całkiem jakby za Opołonek
    Ano zniosło. Byłeś tam cztery lata temu, więc pamiętasz coś tam Tak wtedy pisałeś:

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Napisałem wcześniej , że Szerbin to taka miejscowość , która niby jest a jej nie ma.
    Jedynie co znalazłem to to, że znajduje się tam pension o nazwie Usadba Szerbin ....
    Trafiliśmy więc do owego Szczerbina. Piszę "Szczerbina", a nie Szerbina, bo mi jakoś ładniej to brzmi. Szczerbin nie jest odrębną wsią, to nazwa przysiółka Wołosianki oraz nazwa stacji kolejowej. Na budynku stacyjnym i rozkładzie jady widnieje nazwa Щербин.
    Pamiętam ze szkoły, że nasza głoska SZ odpowiada literze Ш a głoska SZCZ to Щ. Czyli Szerbin=Шербин a Щербин=Szczerbin.
    Ludzie z okolicy używają nazwy, którą przy pomocy naszych liter zapisałbym "Śsierbin".

    Przy okazji - może się komuś aktualny rozkład jady przyda.



    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    .... Po przeglądnięciu cennika (poza sezonem 100 zł/ dzień) nie było chętnych wśród nas aby tam się zalogować.
    Gdyby ktoś jednak chciał zaznać tych "luksusów" podaję stronkę
    My doszliśmy do wniosku, że na biednych nie trafiło, i się tam "zalogowaliśmy". Wstępnie na dwa dni. Nocleg w "carskiej komnacie" kosztował na łącznie 500 hrywien na dwóch, czyli ok. 20 zł za dobę na jednego.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Raport z krainy zakręconych torów, siana i rozliwnego piwa

    Ceny, widzę, lecą na łeb, na szyję!!

  5. #5
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Raport z krainy zakręconych torów, siana i rozliwnego piwa

    Ociągam się z dalszym opowiadaniem, czekając, aż bartolomeo (bo było nas dwóch) zacznie pokazywać swoje zdjęcia.
    Jako, że może być nie po kolei, po drodze odwiedziliśmy dwa kościoły. Jeden, optymistyczny, w Rozłuczu. Bartolomeo dorzuci coś ładnego z wnętrza;-)



    Większe wrażenie zrobił na mnie kościół smutny, z Ilnika nad Stryjem. Jeszcze w tym roku stoi.







    Bartolomeo dorzuci jakiś ładny widok ogólny;-)

  6. #6
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Raport z krainy zakręconych torów, siana i rozliwnego piwa

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    po drodze odwiedziliśmy dwa kościoły. Jeden, optymistyczny, w Rozłuczu. Bartolomeo dorzuci coś ładnego z wnętrza;-)


    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    Większe wrażenie zrobił na mnie kościół smutny, z Ilnika nad Stryjem. Jeszcze w tym roku stoi. [...] Bartolomeo dorzuci jakiś ładny widok ogólny;-)
    Wrzuci, wrzuci... ale najpierw jeszcze raz wnętrze. Piękny strop (podobny do tego z Rozłucza) leży już na podłodze, więźba dachowa gnije i niedługo znów się ze stopem połączy. Na ziemi. A tak niewiele brakowało... Kaplica zimę przetrwała, zmarła prof. R. Cielątkowska



    Z zewnątrz bryła jeszcze się trzyma, ale wszystko wskazuje na to, że już niedługo.

    Czterech panów B.

  7. #7
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Raport z krainy zakręconych torów, siana i rozliwnego piwa

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    (...) Piszę "Szczerbina", a nie Szerbina, bo mi jakoś ładniej to brzmi. (...).
    A wiesz , że mnie też zdecydowanie bardziej podoba się to brzmienie.

  8. #8
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Raport z krainy zakręconych torów, siana i rozliwnego piwa

    Już jestem. Ale zanim pociągnę tematy zasygnalizowane przez Wojtka ważna informacja praktyczna: remonty. Droga od Krościenka do Jasienicy Zamkowej równa jak stół, kilka okazałych dziur jest tradycyjnie na mostach w okolicach Chyrowa, ale poza tym - luksus. Za Jasienicą Zamkową droga sfrezowana i wyraźnie przygotowana do remontu, ale nawet już teraz jedzie się po niej całkiem nieźle.

    Na bocznej drodze do Ilnika tradycja trzyma się mocno, prędkość podróżna niewiele przekracza 10km/h (samochodem!). A za Turką znów równo aż do połowy odległości do tego fikuśnego skrzyżowania ze zjazdem na Borynię - ale widoki są iście nieukraińskie:



    Przed Siankami droga wraca do swojego tradycyjnego wyglądu i prędkość podróży wyraźnie spada. Wszystko jednak wskazuje na to, że jeszcze w tym roku pojedziemy po gładkim co najmniej do Boryni. Zostaje niecałe 13km z Boryni do Sianek, na razie jedzie się tam paskudnie ale jest nadzieja, że na Zakarpacie już za chwilę łatwiej będzie się dostać przez Krościenko niż przez naszą ulubioną Ublę.

    Wiem, że niektórzy będą zrozpaczeni... Cóż, świat się zmienia. Ukraina także
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 19-07-2016 o 16:35 Powód: Poprawiłem kilometry
    Czterech panów B.

  9. #9
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Raport z krainy zakręconych torów, siana i rozliwnego piwa

    a ja już się zastanawiałam czy przypadkiem forumowicze nie porzucili Bieszczadów bo relacji jakoś tak niewiele...

  10. #10
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Raport z krainy zakręconych torów, siana i rozliwnego piwa

    O porzucaniu Bieszczadów mowy nie ma! Tylko czasu czasem brak na pisanie relacji... Ale na tę znajdziemy!

    Skoro skaczemy po miejscach i czasach to jeszcze piękna cerkiew w Użoku, ...



    ... pierwsza odwiedzona po wkroczeniu na Zakarpacie przez Przełęcz Użocką (tym razem była pilnowana, paszporty zostały przeliczone a szlaban szybko podniesiony). Czynny był także ulubiony przez sir Bazyla posterunek w Użoku, ale nas puszczono bez sprawdzania.

    A po długiej podróży, posterunkach, nowej i gładkiej drodze oraz tradycyjnych dziurach zaglądnęliśmy do polecanego przez lukiego_ pensjonatu LiAn na bogracz (pyszny) i barszcz ukraiński (podobno też niezły). To zupełnie inne miejsce niż miałem w pamięci sprzed lat. Luki_ - dziękuję, że mnie zachęciłeś aby tam zaglądnąć.

    A stamtąd prosto do Szczerbina. Rezerwacji nie mieliśmy ale сенная комната była wolna.
    Czterech panów B.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Festiwal Dobrego Piwa
    Przez Capricornus w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-04-2012, 23:19
  2. Bagna, piach i dużo piwa- czyli majowy wypad na Polesie
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-06-2011, 00:48
  3. Zimnego piwa z pianką za trzy biesy, proszę...
    Przez davson w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-04-2008, 21:38

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •