Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5
Pokaż wyniki od 41 do 43 z 43

Wątek: Raport z krainy zakręconych torów, siana i rozliwnego piwa

  1. #41
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Raport z krainy zakręconych torów, siana i rozliwnego piwa

    Cytat Zamieszczone przez Piskal Zobacz posta
    Świetne określenie!
    Jak to z barami z reguły bywa, na bardziej niż fizyka działa metafizyka.
    Mam nadzieję Piskalu , że kiedyś będzie Ci dane zaznać tego stopnia szczęśliwości, gdy będąc zmęczony długą górską wędrówką zakończysz ją na stacji w Wołosiance.
    Czekając na pociąg , całkiem spokojnie usiądziesz na ławeczce w przydworcowym barze i sącząc złocisty płyn czekasz , aż pani kolejarka przyjdzie do Ciebie ze swoją kasą, aby sprzedać Ci bilet.
    .
    bar.jpg
    .
    Uwierz mi że ta metafizyka w takim miejscu i takim czasie jest niepowtarzalna.

  2. #42
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Raport z krainy zakręconych torów, siana i rozliwnego piwa

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Mam nadzieję Piskalu , że kiedyś będzie Ci dane zaznać tego stopnia szczęśliwości, gdy będąc zmęczony długą górską wędrówką zakończysz ją na stacji w Wołosiance.
    Czekając na pociąg , całkiem spokojnie usiądziesz na ławeczce w przydworcowym barze i sącząc złocisty płyn czekasz , aż pani kolejarka przyjdzie do Ciebie ze swoją kasą, aby sprzedać Ci bilet.
    .
    bar.jpg
    .
    Uwierz mi że ta metafizyka w takim miejscu i takim czasie jest niepowtarzalna.
    Oj, wierzę Heniu. Świetna rzecz. I żadna Unia niczego nie nakazuje/zakazuje. Po prostu metafizyka.

  3. #43

    Domyślnie Odp: Raport z krainy zakręconych torów, siana i rozliwnego piwa

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    "Zakręcone tory" w tytule nawiązują do przebiegu całości tej linii kolejowej miedzy Siankami a Wołosianką


    Ten tor i tunel zostały zbudowane w 1908 r. Za czasów ZSRR tunel był gruntownie przebudowany w 1963 r. Dolna część jest oryginalna, kamienna. Górna jest betonowa. Nie były podobno nigdy wykorzystywane. Informację taką uzyskaliśmy mieszkańców Szczerbina.
    Rok budowy 1908 nie został potwierdzony z innych źródeł. Kamienna obudowa dolnej części (potwierdzona zdjęciem), może sugerować powstanie tunelu w czasach przedradzieckich.



    Przebudowa jest datowana na części betonowej.



    Na mapce zaznaczone jest jasnozielonym kolorem położenie dodatkowego toru. Nie przebiega on szczególnie łagodniej, w porównaniu z odcinkiem używanym.
    Dzień dobry, witam wszystkich to mój pierwszy post :)

    Mam pytanie czy znane są Wam podobne przypadki z powiększaniem tunelu na innych liniach kolejowych na Ukrainie?
    Tych ze zdjęć akurat nie widziałem, chociaż przejeżdżaliśmy blisko rowerami w 2015 roku z Sianek przez Użok i dalej w stronę Roztoki i Swaławy.

    Olo

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Festiwal Dobrego Piwa
    Przez Capricornus w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-04-2012, 23:19
  2. Bagna, piach i dużo piwa- czyli majowy wypad na Polesie
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-06-2011, 00:48
  3. Zimnego piwa z pianką za trzy biesy, proszę...
    Przez davson w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-04-2008, 21:38

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •