Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Z wizytą u pewnej pani

  1. #1
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Z wizytą u pewnej pani

    Nie wiem dlaczego ale zawsze podobały mi się kobiety wysokie.
    Ponieważ urlop mi się przedłużył wici wśród znajomych rozpuściłem i na odzew długo nie musiałem czekać.W piątek odpaliłem autko i obrałem kierunek na Pruszków coby znajomych zabrać.Już o 1 w nocy spotykamy się z kolejnym uczestnikiem wyjazdu i na dwa autka kierujemy się do Zawoi.
    Na miejscu jesteśmy po 4 rano wypijamy więc kawę,zjadamy śniadanie i odstawiamy jedno autko na przełęcz Krowiarki.Drugim podjeżdżamy do Markowych skąd rozpoczynamy podejście.Początkowo szeroka droga zmienia się w błotnistą drogę wzdłuż której częściowo biegnie pieszy szlak do Markowych Szczawin.Podejście zaczyna robić się strome a nieprzespana nocka daje znać o sobie więc pochłaniamy kolejne batoniki i pijemy sporo kawy.Po półtorej godzinie docieramy do schroniska.
    Markowe Szczawiny to nowe schronisko.Nowe w sensie budynku oczywiście.Na miejscu korzystamy z piwa i powolutku zmierzamy do góry.
    Wybraliśmy Perć Akademików.Szlak jest otwarty tylko w sezonie i jest szlakiem jednokierunkowym.Zaraz za schroniskiem jest płaska dróżka wręcz alejka z której skręca się na właściwy szlak.Od razu robi się stromo i stromo będzie z niewielkimi przerwami aż do biżuterii czyli łańcuchów i klamer.O ile z łańcuchów przy dobrej pogodzie korzystanie nie jest konieczne to klamry się przydają.Ostatnie kilka metrów to pionowe podejście.Dalej biegnie już kamienna ścieżka i już po kilku minutach widzimy szczyt który dla mnie wyglądał śmiesznie bo z traw i mchów wynurza się potężny kamienny kopiec.
    Na miejscu spędziliśmy około 30 minut i widząc nadciągające tłumy skierowaliśmy się na dół.Pierwsze kilkaset metrów idziemy grzbietem masywu a następnie zanurzamy się w kosówkę.Cały czas idziemy kamienną ścieżką i tylko tyczki znaczące szlak wystają ponad kosówkę na wysokość ok 3-4 metrów dają wyobrażenie o warunkach na jakie możemy trafić zimą.
    Zejście męczące i nudne bo co chwila mijamy ludzi zmierzających na szczyt ocierając się o gałęzie kosodrzewiny.
    Nie są przyjemne też stopnie prawie identyczne jak te z Tarnicy.
    Po około 1,5 godziny jesteśmy na parkingu.Potem już tylko obiad,żegnamy kolegę który spieszy się do domu a my w czwórkę udajemy się do naszego gospodarstwa gdzie mamy wynajęte pokoje.
    Babia Góra pozwoliła nam wejść i zejść bezpiecznie.To był udany wypad

  2. #2

    Domyślnie Odp: Z wizytą u pewnej pani

    Zawsze zachodzę w głowę jak to się dzieje, że w sezonie zimowym na Babiej tylu ludzi się gubi... Ale istotnie, na górze szlak wyznaczają w zasadzie tylko te wspomniane tyczki. Zalecam uwagę podczas wspinaczki żółtym (opisanym w powyższym wpisie) szlakiem. Na Babiej pogoda potrafi zmienić się bardzo szybko. Mi kilka lat temu zdarzyło się ewakuować w szybkim tempie ze szczytu właśnie do Markowych Szczawin. Podczas burzy jest to mało przyjemne... Nawiasem mówiąc, z kiedysiejszej magii Markowych Szczawin po przejęciu przez prywatną firmę i przebudowie niewiele zostało.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Zginęła Pani Antonina z Krywego
    Przez Gienia w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 02-11-2015, 20:00
  2. SIANKI - Pani Katarzyna
    Przez wtak w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 06-06-2013, 10:15
  3. O lisku chytrusku, czyli o zakupie pewnej kurtki
    Przez Krzysztof Gdula w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 12-05-2013, 11:34
  4. W poszukiwaniu wyjątkowego miejsca na pierwsza wizytę w Bieszczadach
    Przez seventy7 w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-09-2007, 11:50
  5. W sprawie pewnej wsi.
    Przez Marek M. w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2006, 11:35

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •