Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Bieszczady - pierwsze kroki!

  1. #1

    Domyślnie Bieszczady - pierwsze kroki!

    Dzień dobry,
    Wybieram się na tydzień w Bieszczady, będę mieszkała w miejscowości Smerek. Dotychczas jeździłam tylko do Chaty Socjologa na Otryt, ale były to pobyty stacjonarne. Teraz chcę pochodzić.
    Mam dylemat jak się za te moje Bieszczady zabrać. Chciałabym chodzić na całodniowe wycieczki, ale wracać do Smerka.
    Czy możecie polecić jakieś ciekawe i nie mega forsowne trasy, które początek by brały w okolicy?
    Albo stronę, dzięki której łatwo bym sobie takie wyprawy zaplanowała? Mam samochód, więc mogę też podjeżdżać w inne miejsca.
    A może moglibyście polecić też stronę z kompleksowymi poradami dla absolutnych żółtodziobów bieszczadzkich?

    Dziękuję!

  2. #2

    Domyślnie Odp: Bieszczady - pierwsze kroki!

    Pytanie, co rozumiesz pod pojęciem "nie mega forsowna trasa". Dla jednych to 3 godziny, dla innych 13. Ze Smereka masz fajne podejście na górę Smerek (tę z widocznym z dołu krzyżem) i dalej na Przełęcz Orłowicza, Połoninę Wetlińską aż do Chatki Puchatka. Potem w dół do starej Owczarni i niestety dalej asfaltem do Smereka. A mając auto masz nieskończone możliwości.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Bieszczady - pierwsze kroki!

    Dziękuję! Chodziłam trochę wcześniej po Tatrach, łażenie całodniowe, ale myślę, że 8-9 godzin będzie w sam raz..

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Wągrowiec
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Bieszczady - pierwsze kroki!

    Fajnie też wejść na Jasło i zejść do Cisnej i wrócić np na stopa do Smereka :)

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2015
    Postów
    30

    Domyślnie Odp: Bieszczady - pierwsze kroki!

    Mając auto , masz raczej problem Za kazdym razem , musisz wracac po auto . Również moja baza to Smerek, mozliwosci mnóstwo. Jednak wez pod uwage busy , nie bedzie problemu z eracaniem po samochód. Co prawda , jeszcze pewnie minie troche czasu , aby ceny za przejazd poszły w dół, bo póki co jest drogo . Owszem , krotkie odcinnki jeszcze nie odstraszają ceną , ale np. z Zatwarnicy czy Mucznego, lepiej zebrac większą ekipę bo koszt osobowy maleje . A jesli swoim autem , policz dojazd do miejsca wymarszu , powrot busem po auto , i znowu dojazd do Smereka .Sama wiec widzisz ze nie jest to takie proste

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Slav
    Na forum od
    10.2014
    Postów
    300

    Domyślnie Odp: Bieszczady - pierwsze kroki!

    Cytat Zamieszczone przez mucka38 Zobacz posta
    Mając auto , masz raczej problem ������Za kazdym razem , musisz wracac po auto
    Taki przykład: Wołosate - Halicz - Tarnica - Wołosate.

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2015
    Postów
    30

    Domyślnie Odp: Bieszczady - pierwsze kroki!

    Owszem jeden przyklad , drugi to moze Bukowiec - źródła Sanu - Bukowiec . Ale to raczej wyjątki , potwierdzają problem jaki opisalem. Moim zdaniem ustalanie marszruty , ze tak powiem "pod auto" , to spore ograniczenie . A jak zrobic np. Muczne -Bukowe -Tarnice -Szeroki -Wołosate ? I tych przykładow jest dużo, dużo wiecej :)
    Ostatnio edytowane przez mucka38 ; 26-07-2016 o 22:41

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Slav
    Na forum od
    10.2014
    Postów
    300

    Domyślnie Odp: Bieszczady - pierwsze kroki!

    Cytat Zamieszczone przez mucka38 Zobacz posta
    A jak zrobic np. Muczne -Bukowe -Tarnice -Szeroki -Wołosate ? I tych przykładow jest dużo, dużo wiecej :)
    To bardzo proste, wystarczy podzielić się na dwie grupy :)

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2015
    Postów
    30

    Domyślnie Odp: Bieszczady - pierwsze kroki!

    Joanna pisze w liczbie pojedynczej, zakładam ze jedzie sama . Podział wiec na grupy jest niemozliwy . Nawet jesli jedziemy w cztery osoby , tak jest w moim przypadku , to raczej nie po to aby sie dzielić. Wiesz ze mam rację :)

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Bieszczady - pierwsze kroki!

    Przez Szeroki Wierch to się schodzi raczej do UG a nie do Wołosatego...i problem z głowy. UG-Stuposiany bus lub stop, Stuposiany-Muczne 5 km z buta asfaltem (też wyjście choć mało interesujące).
    Albo zaczynać w Widełkach (tam zostawić auto), zejść w UG...i busem do Widełek.
    Pozdrawiam

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-09-2008, 19:54
  2. Gorgany. Pierwsze dotknięcie.
    Przez Henek w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 05-12-2006, 11:17
  3. Pierwsze grupy nocowały w Chacie!
    Przez *beata w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-12-2004, 14:48
  4. pierwsze wrazenia z chata...
    Przez Wojtek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-10-2002, 16:24

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •