Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Terka/Zatwarnica transport/samochod

  1. #21
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2016
    Postów
    25

    Domyślnie Odp: Terka/Zatwarnica transport/samochod

    Poddałem się chorobie

    Zbyszku, faktycznie 20 km to sporo, a może masz jakieś sugestie co do trasy dziko/trochę widoków i 15 km max?:) bazę mamy w Wetlinie, ale jesteśmy zmotoryzowani. Cały czas mi chodzą po głowie okolice Zatwarnica, Krywe, ale nie wiem czy tam znajdę akurat taką trasę:) Będę wdzięczny za pomoc.

  2. #22
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Terka/Zatwarnica transport/samochod

    Cytat Zamieszczone przez Kondrah Zobacz posta
    ... a może masz jakieś sugestie co do trasy dziko/trochę widoków i 15 km max?:) bazę mamy w Wetlinie, ale jesteśmy zmotoryzowani. Cały czas mi chodzą po głowie okolice Zatwarnica, Krywe, ale nie wiem czy tam znajdę akurat taką trasę:)
    Bardzo proszę , trasa ok.15 km + mapa. Można ją jeszcze dowolnie zmodyfikować, a na dowód jej atrakcyjności, kilka zdjęć.

    Mapa.jpg

    Można zaparkować przy kościele w Zatwarnicy.

    Kościół w Zatwarnicy.jpg

    Przy stokówce znajduje się ruina cerkwi.

    Ruina cerkwi w Hulskiem.jpg

    Z Ryli widok na pasmo Otrytu.

    Otryt.jpg

    Z bliska zobaczyć ruinę cerkwi w Krywem.

    Ruina cerkwi w Krywem.jpg

    Przeprawić się przez San .

    Przeprawa przez San.jpg

    A pod koniec wycieczki, piękny widok z Sękowca.

    Widok z Sękowca.jpg

    Słonecznej pogody i udanej wycieczki - życzę.

  3. #23
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2016
    Postów
    25

    Domyślnie Odp: Terka/Zatwarnica transport/samochod

    Zbyszku wielkie dzięki!:) a masz może jeszcze jakąś inną trasę spełniającą ww kryteria, ponieważ pokrywa się w większości z trasą, którą przeszedłem podczas ostatniego pobytu:) Faktycznie piękna!:)

  4. #24
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Terka/Zatwarnica transport/samochod

    Przede wszystkim to ja nie mam zielonego pojęcia, gdzie byłeś i co widziałeś. A okolice Terki, Zatwarnicy i Krywego obfitują w różne możliwe modyfikacje wycieczek, wystarczy dokładnie popatrzeć na mapę i na pewno coś się dopasuje do swoich możliwości i potrzeb. Na forum pewnie są tysiące opisanych relacji z różnych wypraw, tylko jak się przez tą kopalnię wiedzy przekopać .

  5. #25
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2016
    Postów
    25

    Domyślnie Odp: Terka/Zatwarnica transport/samochod

    Próbowałem szukać w starych postach, ale jak sam piszesz, cieżko sie przez to przekopać. Oczywiście, z mapa w ręku widzę dużo możliwości i mam dużo pomysłów, ale są to trasy, o których nie mam danych czy są widokowo fajne, czy nie itp, a tym razem (wyjazd z Zona wolałbym nie "ryzykować" i wybrać jakaś super trasę stad moje pytania:)

    Byłem tylko tak jak pisałem wyżej, poza tym przy źródłach Sanu startując z Bukowca, przeszedłem z Wetliny przez Krzemieniec-Rawki-Dział-Wetlina oraz wszedłem z Wolosatego przez Halicz na Tarnice, plus Wetlinska i Carynska, wiec dużego doświadczenia nie mam:)

  6. #26
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Terka/Zatwarnica transport/samochod

    No dobrze, to kilka propozycji, które powinny Was zadowolić pod kątem widokowym z elementami chaszczowania + korzystania z mapy i busoli .
    Opisana wcześniej relacja na Dwernik Kamień z dwoma wariantami i wyjściem z parkingu w Nasicznem.
    http://forum.bieszczady.info.pl/show...czadach/page19

    oraz mniej wymagająca z możliwością zobaczenia cmentarza z I WŚ 9,3 km

    Dwernik Kamień 9,3 km.jpg

    Z Cisnej za mostem kolejki w kierunku Przysłupia, zaczyna się żółta ścieżka "Sztolnia Róża" i tu mała wskazówka. Po dojściu na szczyt Mochnaczki, trzeba udać się na wschód przez krzaki, aby trafić na platformę widokową 5,2 km

    Z Cisnej żółta ścieżka Sztolnia Róża 5,2 km.jpg

    Jeszcze dwie wycieczki w miłym towarzystwie zostały opisane http://forum.bieszczady.info.pl/show...czadach/page19
    Na Chryszczatą i Miarki. Aby niepotrzebnie nabijać kilometry, to trasę na Chryszczatą można rozpocząć od kruszarek, gdzie znajduje się parking. Jadąc od Cisnej tuż przed Baligrodem jest drogowskaz Rabe 3 km. W lewo przez mostek i ok 3 km dalej znajduje się wspomniany parking. Przejście do dawnej wsi Rabe i w prawo na lekko zarośnietą drogę w górę, pozwala na podziwiane okolicznych widoków. W tych moich relacjach znajdują się mapy z trasą, którą przeszedłem. Idąc z Hoczwi na Dziurdziów i dalej, można zaparkować przy kościele. Jeżeli będziesz miał bardziej konkretne pytania, to proszę pytaj.

  7. #27
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2016
    Postów
    25

    Domyślnie Odp: Terka/Zatwarnica transport/samochod

    Zbyszku, bardzo dziękuje za pomoc! :) ruszamy jutro!:))

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Terka-Tworylne-Krywe-Zatwarnica
    Przez stasiuvino w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 28-08-2011, 19:25
  2. Terka - noclegi
    Przez sarmata w dziale Noclegu szukam
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-08-2010, 20:32
  3. Katalog: Mapy 1945 - 1989, Dział:Mapy krajoznawczo-samochod
    Przez marekm w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-10-2005, 23:13
  4. Transport Warszawa->Zatwarnica we wrześniu
    Przez PMK w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-09-2005, 17:30
  5. Zatwarnica - Krywe - Terka
    Przez smile2 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-04-2004, 19:48

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •