Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Terka/Zatwarnica transport/samochod

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2016
    Postów
    25

    Domyślnie Terka/Zatwarnica transport/samochod

    Hej, jestem nowy na forum, wiec po pierwsze chciałem sie przywitać:).

    Poza tym, w przyszłym tygodniu wybieram sie w Bieszczady i chciałem przejść trasę Terka - Zatwarnica i mam wątpliwość jak najlepiej rozegrać temat transportu.
    Kwaterę mam w Mucznem, dysponuję samochodem. Z Mucznego do Terki lub Zatwarnicy pewnie bedzie cieżko dostać sie busem. W związku z tym myśle zeby gdzieś podjechać autem i je zostawić, a następnie po wycieczce wrócić po nie, pytanie tylko jaki punkt bedzie optymalny pod względem łatwości powrotu do niego. Czy dobrym pomysłem jest zostawienie auta w Bukowcu, dojście do Terki a później powrót busem do Bukowca z Zatwarnicy? Czy moze jakoś inaczej?

    Dziekuje za pomoc.

    pozdr.
    M.

  2. #2
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Terka/Zatwarnica transport/samochod

    Z Zatwarnicy dojedziesz PKS-em do skrzyżowania w Smolniku albo do Lutowisk, stamtąd do Górnych, stamtąd dopiero złapiesz busa. Ale możesz jeszcze przejść z Zatwarnicy przez przełęcz Orłowicza i już jesteś w Wetlinie. Poza tym w Zatwarnicy łatwiej o nocleg. Bukowiec więc na pozostawienie auta chyba będzie lepszy. Pamiętaj, że z Zatwarnicy niewiele autobusów wyjeżdża. To koniec świata. Zawsze można też liczyć na stopa.

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2016
    Postów
    25

    Domyślnie Odp: Terka/Zatwarnica transport/samochod

    Dzieki za odpowiedz. To moze lepiej zostawic auto w Wetlinie, dostac sie jakos do Terki, przejsc do Zatwarnicy a pozniej przez przelecz Orlowicza do auta w Wetlinie? Pytanie tylko jak dostac sie rano z Wetliny do Terki? Co do noclegow to zakladam ze musimy wrocic do Mucznego, bo nocleg juz oplacony:)

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Terka/Zatwarnica transport/samochod

    Cytat Zamieszczone przez Kondrah Zobacz posta
    ....chciałem przejść trasę Terka - Zatwarnica i mam wątpliwość jak najlepiej rozegrać temat transportu.
    Czy koniecznie musi być z Terki ?. Jeżeli nie, to można zrobić pętelkę (ok.25-30 km.) z okolic mostu na Sanie zwanego Stary Plac i dojść do Zatwarnicy na różne sposoby i powrócić do samochodu.

  5. #5
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Terka/Zatwarnica transport/samochod

    Myślisz Zbyszku o moście w Studennem? Nie słyszałem tej nazwy.
    To już lepiej zostawić autko w Zatwarnicy, lub przy moście w Sękowcu, jest tam parking, zrobić pętlę na Hulskie, Krywe, Tworylne i wrócić drugą stroną Sanu, lub w odwrotnym kierunku. Wtedy rzeczywiście bez Terki, ale w dzionek obrócisz. I trasa piękna. Albo od tego mostu na Dwernik Kamień i zejście do Zatwarnicy. Moja ulubiona trasa, którą robiłem z 10 razy. Szkoda,że nie przyjeżdżasz 3 tygodnie później.

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Terka/Zatwarnica transport/samochod

    Tak, dokładnie chodziło mi o Studenne. Compass również używa nazwy tego miejsca jako Stary Plac. Sugerując Studenne, miałem na myśli dojazd z Mucznego, chociaż jak się okazuje, odległość do Zatwarnicy jest podobna, jak również końcowe odcinki dla samochodu nie są komfortowe . Jak wynika z Twojej sugestii, możliwych wariantów dla tej trasy jest wiele. Wystarczy spojrzeć na mapę i odrobinę pokombinować.
    Piskalu, rzeczywiście szkoda, że się mijamy z pobytem w Bieszczadach, ale staram się tam bywać "poza wysokim sezonem". A okres rykowiska, coraz bliżej .

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2016
    Postów
    25

    Domyślnie Odp: Terka/Zatwarnica transport/samochod

    Raz jeszcze dzięki za pomoc. Zostawię auto przy moście z Sekowcu i zrobię pętle, w jedna stronę z Zatwarnicy do Starego Placu niebieskim, a w druga wzdłuż Sanu przez Trywolne, Krywe. Czy moze macie inne sugestie? Czy przy Młynie w Hulskiem da sie przejść na druga stronę Hulskiego (nie mogę sie dopatrzeć na mapie).

    pozdr.
    M.

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Terka/Zatwarnica transport/samochod

    Cytat Zamieszczone przez Kondrah Zobacz posta
    Czy moze macie inne sugestie? Czy przy Młynie w Hulskiem da sie przejść na druga stronę Hulskiego (nie mogę sie dopatrzeć na mapie).
    W okolicach młyna, w zależności od której strony będziesz szedł, możesz spotkać tabliczkę z napisem "teren prywatny itd." Natomiast możliwość samego przejścia będzie zależało od poziomu wody w potoku. A tak będąc przy głosie to trochę Ci pomieszam w głowie . Idąc z Sękowca stokówką trafisz na fajny punkt widokowy, z którego można odbić w górę stokówką do okolic Kobylanki. Na skrzyżowaniu niebieskiej ścieżki z niebieskim szlakiem (jest wiata), można odbić w lewo, aby przejść grzbietem Otrytu, aż do mostu na Sanie i dalej na Tworylne i Krywe. O tyle ciekawe przejście, że masz bliski kontakt z przyrodą i bukowymi drzewami. Ekstra widoków to się raczej nie spodziewaj, a jedynie w końcowej fazie, w ograniczonym zakresie widok na Rajskie i jeszcze dalej. Natomiast idąc cały czas stokówką wzdłuż Sanu (trochę nudnie i monotonnie), trafisz na punkt widokowy na Tworylne z możliwością odpoczynku, oraz spotkania takich okazów.

    Wąż Eskulapa1.jpg Wąż Eskulapa2.jpg

    Wybór należy do Ciebie.

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2016
    Postów
    25

    Domyślnie Odp: Terka/Zatwarnica transport/samochod

    Zbyszek, dzięki za pomoc. Fajna trasa, tylko widzę ze do Starego Placu jedyna opcja to przejście wzdłuż drogi (monotonne). Myśle ze pójdziemy druga strona Sanu w jedna stronę, a moze powrót zrobimy w ten sposób z zachęceniem o Otryt (o ile bedzie czas i siła w nogach a co myślisz o przejściu ścieżka czerwona/zielona z Zatwarnicy do Starego Placu? (W druga stronę na przełaj

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Terka/Zatwarnica transport/samochod

    To jeszcze jeden krótszy wariant tej trasy, bez większych strat widokowych. Osobiście wolę, aby na początku trasa była bardziej wymagająca, a powrót był łatwiejszy. Jeżeli w pierwszej kolejności, zdecydujesz się na przejście stokówką od Sękowca do punktu widokowego, to po około 3 km dojdziesz do starego kamieniołomu. A od niego ok. 800 m po prawej stronie, masz "koński szlak" w górę, którym dotrzesz do równoległej stokówki. Widoczną ścieżką możesz dojść do punktu 831, aby odbić w lewo i przejść grzbietem Otrytu do mostu na Sanie. Dalej już w miarę po równym terenie i według znaków na drzewach, dotrzesz do punktu wyjścia.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Terka-Tworylne-Krywe-Zatwarnica
    Przez stasiuvino w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 28-08-2011, 19:25
  2. Terka - noclegi
    Przez sarmata w dziale Noclegu szukam
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-08-2010, 20:32
  3. Katalog: Mapy 1945 - 1989, Dział:Mapy krajoznawczo-samochod
    Przez marekm w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-10-2005, 23:13
  4. Transport Warszawa->Zatwarnica we wrześniu
    Przez PMK w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-09-2005, 17:30
  5. Zatwarnica - Krywe - Terka
    Przez smile2 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-04-2004, 19:48

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •