Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: wyprawa na Tarnicę

  1. #1
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie wyprawa na Tarnicę

    Chciałbym się się wybrać na najwyższy szczyt górski w Bieszczadach ?
    Gdzie znajdę jakieś relację, aby wiedzieć co ? i jak ?

  2. #2
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: wyprawa na Tarnicę

    Skorzystaj z wyszukiwarki na forum, to takie białe okienko po prawej stronie u góry. Musisz się dowiedzieć, jak dotrzeć w Bieszczady z Rzeszowa, w jaki sprzęt turystyczny się zaopatrzyć, czy da radę wejść w klapkach i jak odnaleźć na mapie Ustrzyki Górne i Wołosate.

  3. #3
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: wyprawa na Tarnicę

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Chciałbym się się wybrać na najwyższy szczyt górski w Bieszczadach ?
    Może - tak dla treningu - wybierz się najpierw na jakiś szczyt niegórski. I odłóż na razie te cholerne prochy;-)

  4. #4
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: wyprawa na Tarnicę

    Dla treningu może to być np. szczyt niegórski jakiegoś wieżowca w Rzeszowie. Można potrenować na schodach niegórskich. Bo schody górskie to już kolejny stopień wtajemniczenia.

  5. #5
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: wyprawa na Tarnicę

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Chciałbym się się wybrać na najwyższy szczyt górski w Bieszczadach ?
    Gdzie znajdę jakieś relację, aby wiedzieć co ? i jak ?

    Objaśnię drogę najprostszą:
    Zapodajesz do Mucznego stopem lub jakoś inaczej. Z Mucznego idziesz w kierunku Tarnawy ok 800m i skręcasz w prawo na ścieżkę prowadzącą grzbietem. Jak droga zaniknie skręcasz na południe i dajesz na Grandysową Czubę. Z Grandysowej na południowy zachód przez siodełko na Obnogę, badasz resztki płotu wołowego i nie zmieniając kierunku wychodzisz na Bukowe Berdo. Teraz, niestety wśród tłumu, zapodajesz na siodło po Tarnicą, włazisz na najwyszy szczyt w kolejce, kontemplujesz osiągnięcie, a następnie schodzisz ścieżką wprost na południe, do drogi przeł. Bukowska-Wołosate, skręcasz na zachód i docierasz do Wołosatego. Z Wołosatego stopem lub jakoś tam wracasz z interioru do cywilizacji i się chwalisz wyniesieniem żywota

    PS Uważaj na szlak turystyczny! Podobno użytkownicy szlaków nie gryzą, ale nigdy nie wiadomo co tam może ci się przydarzyć, zachowaj czujność! Poza szlakiem jest ok - niedzwiedzie i wilki nie dybią na żywot ani na mienie Twoje
    Ostatnio edytowane przez Browar ; 03-09-2016 o 18:04
    Pozdrav

  6. #6
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: wyprawa na Tarnicę

    Ach, zapomniałem we wcześniejszym poście- witaj na forum!

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2014
    Rodem z
    Leżajsk/Jura
    Postów
    36

    Domyślnie Odp: wyprawa na Tarnicę

    Jako bardzo doświadczony forumowicz, z ogromnym dorobkiem postów dorzucę od siebie ... po co zaraz sugerować koledze treningi w Rzeszowie? Można gdziekolwiek, najpierw wspiąć się na szczyt znudzenia, by następnie skręcając w lewo wejść na szczyt dowcipności, zahaczając przy tym po drodze o wyżynę prowokacji Stamtąd już widać Tarnicę

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: wyprawa na Tarnicę

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Chciałbym się się wybrać na najwyższy szczyt górski w Bieszczadach ?
    Gdzie znajdę jakieś relację, aby wiedzieć co ? i jak ?
    don Enrico , ja bym Ci proponował "atak szczytowy" na Tarnicę( chyba ,że Ci chodzi o Pikuja) od strony Ukrainy. ile będziesz miał adrenaliny jak będą Cię ścigać służby graniczne Polskie (szczególnie) i Ukrainy , a jak Cię złapią to przynajmniej będziesz miał zapewnione noclegi Nie szukaj relacji , działaj spontanicznie. :)
    Ostatnio edytowane przez joorg ; 04-09-2016 o 15:08
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  9. #9
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: wyprawa na Tarnicę

    Wiem , że nic nie wiem (czyli głupi jestem)
    W społeczeństwie obrazkowym w jakim przyszło nam żyć , co rusz trafiają do mnie obrazki przedstawiające turystów na najwyższej górce w polskich Bieszczadach.
    Tych zdjęć jest sporo, bo i ludzi tam podąża sporo co zresztą widać na tych obrazkach)
    No więc jak to jest ??? - zadaję sobie pytanie .
    Jeśli tyle osób zadaje sobie trud aby pokonać ekstremalnie trudną ścieżkę schodową, to dlaczego tak trudno coś o tym znaleźć na naszym forum ?
    A może jest już tak , że coraz mniej Bieszczadów na bieszczadzkim forum ?
    .
    Cytat Zamieszczone przez Piskal Zobacz posta
    Skorzystaj z wyszukiwarki na forum, to takie białe okienko po prawej stronie u góry. Musisz się dowiedzieć, jak dotrzeć w Bieszczady z Rzeszowa, w jaki sprzęt turystyczny się zaopatrzyć, czy da radę wejść w klapkach i jak odnaleźć na mapie Ustrzyki Górne i Wołosate.
    Piskalu ! uwierz mi , że próbowałem wyszukać, ale ta forumowa wyszukiwarka jest do ...... niczego
    Dzięki Ci że wierzysz we mnie i w to, że podołam zdobyć te wszystkie niezbędne informacje, tylko te klapki ....jakiej firmy najlepiej zakupić ? a te Ustrzyki to jak ja odnajdę bez giepsa ?

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    Może - tak dla treningu - wybierz się najpierw na jakiś szczyt niegórski. I odłóż na razie te cholerne prochy;-)
    Wojtek od razu wyczuł , że z tym pomysłem wyskoczyłem niczym Filip z konopi, ale ja wiem, że Czywczyny czy inne Hnitessy to prościzna w porównaniu do zamiaru zdobycia Tarnicy. Na taki wyczyn się porywają tylko najarani albo rozdmuchani, czyli bez używek ani rusz...

    Cytat Zamieszczone przez asia999 Zobacz posta
    Dla treningu może to być np. szczyt niegórski jakiegoś wieżowca w Rzeszowie. Można potrenować na schodach niegórskich. Bo schody górskie to już kolejny stopień wtajemniczenia.
    Asiu ! Szczyty niegórskie to ja trenuję na codzień, np wypełniając deklaracje zusowskie przez internet a na dobitkę jeśli tylko chcę zaszczytować wystarczy że włączę telewizornię o 19.30 i mam tyle szczytów niegórskich że wycofuję się w połowie

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Objaśnię drogę najprostszą:
    Zapodajesz do Mucznego stopem lub jakoś inaczej. Z Mucznego idziesz w kierunku Tarnawy ok 800m i skręcasz w prawo na ścieżkę prowadzącą grzbietem. Jak droga zaniknie skręcasz na południe i dajesz na Grandysową Czubę. Z Grandysowej na południowy zachód przez siodełko na Obnogę, badasz resztki płotu wołowego i nie zmieniając kierunku wychodzisz na Bukowe Berdo. Teraz, niestety wśród tłumu, zapodajesz na siodło po Tarnicą, włazisz na najwyszy szczyt w kolejce, kontemplujesz osiągnięcie, a następnie schodzisz ścieżką wprost na południe, do drogi przeł. Bukowska-Wołosate, skręcasz na zachód i docierasz do Wołosatego. Z Wołosatego stopem lub jakoś tam wracasz z interioru do cywilizacji i się chwalisz wyniesieniem żywota

    PS Uważaj na szlak turystyczny! Podobno użytkownicy szlaków nie gryzą, ale nigdy nie wiadomo co tam może ci się przydarzyć, zachowaj czujność! Poza szlakiem jest ok - niedzwiedzie i wilki nie dybią na żywot ani na mienie Twoje
    Browar jak to Browar wypuszcza mnie w maliny , dokładnie w ścieżkę pełną złotych malin porastających między Grandysową a (.... ----- wycięte)
    a potem na dobitkę każe mi stać w kolejce wśród tłumu.
    Tu już przeceniłeś moje możliwości

    - - - Updated - - -

    Cytat Zamieszczone przez joorg Zobacz posta
    don Enrico , ja bym Ci proponował "atak szczytowy" na Tarnicę( chyba ,że Ci chodzi o Pikuja) od strony Ukrainy. ile będziesz miał adrenaliny jak będą Cię ścigać służby graniczne Polskie (szczególnie) i Ukrainy , a jak Cię złapią to przynajmniej będziesz miał zapewnione noclegi Nie szukaj relacji , działaj spontanicznie. :)
    Januszku ! Ja szukam relacji, ale nie chcę się skupić tylko na narzekaniu , że ich nie ma. Może nikt z forumowiczów nie był w tym roku na Tarnicy ?
    Ja mam zamiar zrealizować taką wyprawę i opisać ją (jeśli cenzura przepuści).
    Pomysł ataku od ukraińskiej strony jest ciekawy, ale zbyt prosty.
    Kiedyś już wychodziłem na Tarnicę od wschodniej strony (dokładnie od nieistniejącej stanicy konnej) za Wołosatem , ale to było zimą , a na śniegu zostają ślady.
    Ostatnio edytowane przez don Enrico ; 04-09-2016 o 19:57

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2011
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    231

    Domyślnie Odp: wyprawa na Tarnicę

    Wyczuwam pewną nutkę zawodu w wypowiedzi Don Enrica, że na forum bieszczadzkim jest więcej relacji z Ukrainy i Rumunii, niż z naszych własnych, polskich Bieszczadów - odwrotnie proporcjonalnie do liczby odwiedzających w/w strony turystów. Ale to przecież nie wina miłośników Karpat Wschodnich - tzn. ich części za naszą granicą, że o polskim fragmencie Karpat Wschodnich mało kto pisze... Na miejscu administratorów, modów i innych bieszczadzkich forumowiczów cieszył bym się, że to właśnie nasze forum, tj. "bieszczady.info.pl" jest największym obecnie w naszym kraju terenem wymiany myśli o ukraińskich i rumuńskich Karpatach - przecież nawet na forum specjalnie tej części karpackiego łuku dedykowanym ruch jest znacznie mniejszy...
    Ale, żeby nie było, że "Bieszczadnicy" nigdy w Bieszczadach nie bywają - specjalnie dla Dona - zdjęcie z interesującego go rejonu i to nawet aktualne (sierpień b.r.) - z Siodła pod Tarnicą.:


    Zdjęcie wykonane podczas wycieczki trasą Pszczeliny (Widełki) - Bukowe Berdo - Krzemień - Siodło pod Tarnicą - Szeroki Wierch - Ustrzyki Górne.
    Niestety Henrykowi chyba nie pomogę, bo na samą Tarnicę nie weszliśmy ;-) .
    Załączone obrazki Załączone obrazki

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Schody na Tarnicę
    Przez diabel-1410 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 05-05-2020, 21:24
  2. Nie będzie drogi krzyzowej na Tarnicę.
    Przez Hero w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 30-03-2013, 18:01
  3. Którędy na Tarnicę?
    Przez mariel46 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-10-2010, 19:02
  4. Wycieczka na Tarnicę 29.09.2007
    Przez zakapior w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2007, 12:08
  5. Zdjęcia z wypadu na Tarnicę 2004.11.12
    Przez ebik w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-11-2004, 02:17

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •