Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Pod koniec września idę pierwszy raz sam z plecakiem - proszę o wszelkie rady!!!

  1. #21

    Domyślnie Odp: Pod koniec września idę pierwszy raz sam z plecakiem - proszę o wszelkie rady!!!

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Nie bardzo Cię rozumiem. Chcesz nocować jedną noc i iść dalej ?
    To jaką masz alternatywę ? jaką masz pewność że w danym miejscu będzie zgrana ekipa ?
    Jedną noc to z jeżami w betoniarce ..... jak mawiali rezerwiści
    To ja nie bardzo wiem o co Tobie chodzi… O jakiej zgranej ekipie mówisz??
    Jak bym chciał iść ze zgraną ekipą to bym umawiał się w kilku kumpli. Ja chcę iść sam, sam nocować i iść dalej. Może co któryś czas zostać dłużej, żeby odpocząć, przeprać itd.

  2. #22

    Domyślnie Odp: Pod koniec września idę pierwszy raz sam z plecakiem - proszę o wszelkie rady!!!

    Cubic! To dobrze, że wyjazd mi się trochę przesunął. Jadę na samym początku października :)

  3. #23
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Pod koniec września idę pierwszy raz sam z plecakiem - proszę o wszelkie rady!!!

    To przyleź 7-9 na Czartgranie do UG...ale wtedy noclegu ni hu-hu.

  4. #24
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2016
    Postów
    58

    Domyślnie Odp: Pod koniec września idę pierwszy raz sam z plecakiem - proszę o wszelkie rady!!!

    No właśnie zdałem sobie sprawę, że "starym dziadem" się robię i stać mnie już tylko na narzekanie Jeżeli ktoś decyduje się na samotną wędrówkę, pierwszy raz z plecakiem i ma zamiar z buta przejść jakieś 150 km a do tego zadaje ( za przeproszeniem ) takie z du...y wzięte pytania to znaczy, że nie ma żadnego doświadczenia w tym względzie A skoro nie ma, to żadne internetowe porady mu nie pomogą...szkoda pisania. Niech idzie, niech sam się przekona co jest niezbędne a następnym razem będzie mądrzejszy! Powodzenia i wytrwałości w nauce!!!

  5. #25
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Pod koniec września idę pierwszy raz sam z plecakiem - proszę o wszelkie rady!!!

    Qubutek -święta racja dziadu :) Ja też dziad - dopiero co przeszłam ponad 180 km po Karpatach -dzikszych niż Bieszczady. Noclegi pod dachem uważałam za zbędne, korzystanie z pralki nawet mi do głowy nie przyszło. Byłam samowystarczalna. Plecak ciężki, waga jego malała z każdym dniem ale gdy napełniłam na full zapasy wody (np. gdy następne źródło było przewidywane za 24h a w tym trzeba zaliczyć biwak wieczorny i poranny), jego waga sięgała pewnie do ok 18-19 kg, średnie dzienne pokonywane dystanse wyniosły 25 km (to bardzo dużo z takim obciążeniem i w górskim terenie) i tak 7 dni. Było pięknie. Życzę i Tobie wiele przygód i powodzenia. Radzę lepiej przemyśleć kwestię żywieniową -jak wziąć jedzenie by było go dużo, było pożywne, lekkie i zajmowało możliwie jak najmniej. Tylko, że wtedy koniecznym jest turystyczna kuchenka gazowa. Ja nie wyobrażam sobie wędrowania (na dystanse dłuższe niż 1 dzień) bez niej. Sporo osób korzysta z rad takiego podróżnika, podaję Ci link -> http://www.lukaszsupergan.com/jedzen...ch-przykladow/ . Ja już mam wymyślone swoje podróżnicze menu, więc nie korzystałam z jego wskazówek ale niewykluczone, że kiedyś skorzystam a już na pewno warto ją pokazać początkującym.
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 17-09-2016 o 20:35
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  6. #26
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Pod koniec września idę pierwszy raz sam z plecakiem - proszę o wszelkie rady!!!

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    Ja też dziad ...
    ...gdy następne źródło było przewidywane za 24h ...
    Szanowny/szanowna dziadu/dziadówko W Twoim wieku należy obowiązkowo zapisać się na KKPWwK.

  7. #27

    Domyślnie Odp: Pod koniec września idę pierwszy raz sam z plecakiem - proszę o wszelkie rady!!!

    Cytat Zamieszczone przez cubic Zobacz posta
    Kochani, dzięki za wszystkie rady, mam jeszcze pytanie odnośnie noclegów, schronisk itd. Czy możecie napisać zgodnie ze swoją wiedzą, gdzie warto zanocować, a które przybytki omijać, gdzie można coś zjeść, a gdzie trzeba wziąć swoje? Poniżej zamieszczam listę miejsc gdzie planuje nocować, dopisujcie proszę co wiecie :)

    [...]
    Schronisko Studenckie Koliba (opcja)
    Bacówka PTTK Pod Małą Rawką - słyszałem dużo dobrego
    Bywam dość regularnie, polecam, jest jedzenie; w Kolibie nie ma sprzedaży alkoholu.
    Proponowałbym wcześniej zadzwonić i zapytać o obłożenie (pod Małą Rawką będzie więcej ludzi) ale na pewno gdzieś Cię wcisną, nawet jak nie będzie miejsc na łóżkach.
    Tomek w Kolibie pewnie też

    namiary pewno sam znajdziesz, ale masz tu:
    http://www.rawki.pl
    http://koliba.bieszczady.pl

  8. #28
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Pod koniec września idę pierwszy raz sam z plecakiem - proszę o wszelkie rady!!!

    I tym sposobem zdałem sobie sprawozdanie że odpowiedź na pytanie
    Kochani, dzięki za wszystkie rady, mam jeszcze pytanie odnośnie noclegów, schronisk itd. Czy możecie napisać zgodnie ze swoją wiedzą, gdzie warto zanocować,
    jest bez sensu
    Bo o co gościu pyta ?
    Wymienia ileś schronisk z zapytaniem czy tam będzie dobry nocleg czy nie ( w przyszłosci) ??? co ma na myśli ? środowisko? gospodarzy ? czy wędrowców ?
    ---
    nadzieję przywrócił mi ten wpis
    Cytat Zamieszczone przez qubutek71 Zobacz posta
    No właśnie zdałem sobie sprawę, że "starym dziadem" się robię i stać mnie już tylko na narzekanie Jeżeli ktoś decyduje się na samotną wędrówkę, pierwszy raz z plecakiem i ma zamiar z buta przejść jakieś 150 km a do tego zadaje ( za przeproszeniem ) takie z du...y wzięte pytania to znaczy, że nie ma żadnego doświadczenia w tym względzie A skoro nie ma, to żadne internetowe porady mu nie pomogą...szkoda pisania. Niech idzie, niech sam się przekona co jest niezbędne a następnym razem będzie mądrzejszy! Powodzenia i wytrwałości w nauce!!!

  9. #29

    Domyślnie Odp: Pod koniec września idę pierwszy raz sam z plecakiem - proszę o wszelkie rady!!!

    Cytat Zamieszczone przez qubutek71 Zobacz posta
    No właśnie zdałem sobie sprawę, że "starym dziadem" się robię i stać mnie już tylko na narzekanie Jeżeli ktoś decyduje się na samotną wędrówkę, pierwszy raz z plecakiem i ma zamiar z buta przejść jakieś 150 km a do tego zadaje ( za przeproszeniem ) takie z du...y wzięte pytania to znaczy, że nie ma żadnego doświadczenia w tym względzie A skoro nie ma, to żadne internetowe porady mu nie pomogą...szkoda pisania. Niech idzie, niech sam się przekona co jest niezbędne a następnym razem będzie mądrzejszy! Powodzenia i wytrwałości w nauce!!!
    Myślałem, że forum jest także od zadawania pytań. Nawet jeżeli czasami któreś z pytań wyda się komuś "z dupy". Jeżeli się pomyliłem to przepraszam. Proszę, nie fatyguj się i nic już nie pisz.

    - - - Updated - - -

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    I tym sposobem zdałem sobie sprawozdanie że odpowiedź na pytanie

    jest bez sensu
    Bo o co gościu pyta ?
    Wymienia ileś schronisk z zapytaniem czy tam będzie dobry nocleg czy nie ( w przyszłosci) ??? co ma na myśli ? środowisko? gospodarzy ? czy wędrowców ?
    ---
    nadzieję przywrócił mi ten wpis
    Wymieniłem listę schronisk na trasie, która potencjalnie mnie interesuje. Nie wiem czy cała czy jakiś fragment. Pytając o te miejsca miałem na myśli obłożenie, jakość jedzenia itd. Część osób chyba złapała o co mi chodzi i rzeczowo odpisała. Ty uznałeś je za bez sensu i masz takie prawo. Dziękuję za życzliwość i powodzenia.

  10. #30
    Bieszczadnik Awatar Kurdybanek
    Na forum od
    05.2015
    Rodem z
    Inowrocław
    Postów
    64

    Domyślnie Odp: Pod koniec września idę pierwszy raz sam z plecakiem - proszę o wszelkie rady!!!

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    (...) Sporo osób korzysta z rad takiego podróżnika, podaję Ci link -> http://www.lukaszsupergan.com/jedzen...ch-przykladow/ . Ja już mam wymyślone swoje podróżnicze menu, więc nie korzystałam z jego wskazówek ale niewykluczone, że kiedyś skorzystam a już na pewno warto ją pokazać początkującym.
    Fajna stronka na pewno nie raz tam zajrzę
    „Gdybyśmy naprawdę kochali nasze dzieci na świecie nie byłoby wojen” (Jiddu Krishnamurti)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pierwszy plecak turystyczny, proszę o pomoc. :)
    Przez gitarzystka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 12:04
  2. Koniec lata na bazie pod Gorcem
    Przez Petefijalkowski w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 21:53
  3. Rajd Połoniny - koniec września w Bieszczadach
    Przez sewerr w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-09-2012, 19:09
  4. Dojazd Łódź- Bieszczady, koniec września
    Przez Malenki_Aniolek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-09-2010, 20:39
  5. Pod namiot w połowie września
    Przez Swatu w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-07-2007, 11:25

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •