Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Pod koniec września idę pierwszy raz sam z plecakiem - proszę o wszelkie rady!!!

  1. #1

    Domyślnie Pod koniec września idę pierwszy raz sam z plecakiem - proszę o wszelkie rady!!!

    Kochane Bieszczadzkie Anioły,

    Pod koniec września, prawdopodobnie 24.09 wyruszam z Przemyśla w stronę Bieszczad. Chociaż Bieszczady nie są dla mnie nowością (byłem w Bieszczadach kilka razy) to z plecakiem i sam idę pierwszy raz. Dlatego proszę o wszelkie informacje, porady, rady i wszystko co mi się przyda :)

    Co do trasy to chcę ruszyć z Przemyśla, potem Kalwaria, Ustrzyki, Chrewt, Chata Socjologa, Tarnica, a potem w stronę Cisnej i zobaczymy co dalej.

    Co do ekwipunku to do tej pory zebrałem:

    - śpiwór,
    - dwie pary butów, górskie i adidasy,
    - ubrania,
    - ręcznik szybkoschnący,
    - latarka czołówka i mała latarka ręczna,
    - termos na herbatę i termos na zupę 0,75l,
    - szeroka pałatka przeciwdeszczowa,
    - kubek termiczny,
    - gaz pieprzowy,
    - plastry na odciski, środek na komary,
    - kilka puszek, wafle ryżowe,
    - łyżka, widelec, dobry nóż, zestaw turystyczny garnków,
    i to tyle co pamiętam…


    Jeżeli o czymś zapomniałem, proszę piszcie co jeszcze powinienem wziąć!!

    Dzięki:)

    M

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar tomasz8278
    Na forum od
    05.2014
    Rodem z
    Połaniec
    Postów
    51

    Domyślnie Odp: Pod koniec września idę pierwszy raz sam z plecakiem - proszę o wszelkie rady!!!

    Hej.Musisz byc silny chlop,ze tyle uniesiesz,nie wymieniles plecaka,ktory musi zmiescic ze 20kg ,a to juz tak poniewiera czlowiekiem,ze ma dosc wedrowki,ale trzymam kciuki i czekam na relacje z wedrowki.

  3. #3
    Kronikarz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2015
    Awatar coshoo
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    690

    Domyślnie Odp: Pod koniec września idę pierwszy raz sam z plecakiem - proszę o wszelkie rady!!!

    Ja bym zmienił:
    Wyrzucił adidasy i wziął lekkie sandały. Wyrzucił drugą latarkę, czołówka w zupełności wystarczy. Wyrzuciłbym termos na zupę, lepiej mieć kartusz z gazem+palnik i mieć pod ręką kuchnię. Wyrzuciłbym gaz pieprzowy, szansa, że ci się przyda jest znikoma. Wyrzuciłbym środek na komary, pod koniec września problemu z komarami raczej nie będzie.

    Weź: papier toaletowy, mapa, kompas, karimata(?)...

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Pod koniec września idę pierwszy raz sam z plecakiem - proszę o wszelkie rady!!!

    Piękna trasa...szedłem jej kawałkiem (Huwniki - Żuków) rok temu...
    Gdzie planujesz nocować?...nie widzę namiotu...liczysz na agro?
    Pałatka p deszczowa może robić za namiot, ale jest pewnie pieruńsko ciężka...Jeżeli nie myślisz z niej korzystać do noclegu, to ja zamieniłbym ją na kurtkę...pod koniec września bywają już przymrozki.
    Daruj sobie widelec...łyżka wystarczy. Pamiętaj o wodzie!

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar piotrf
    Na forum od
    08.2005
    Postów
    44

    Domyślnie Odp: Pod koniec września idę pierwszy raz sam z plecakiem - proszę o wszelkie rady!!!

    - wystarczy jedna para butów + klapki pod prysznic, chodzenia po schronisku itp.
    - mała latarka ręczna zbędna jak masz czołówkę
    - termosy zbędne
    - pałatka...hmmm...poncho z Decathlonu wystarczy + pokrowiec na plecak
    - kubek termiczny zbędny
    - gaz pieprzowy zbędny
    - środek na komary zbędny
    - puszki zbędne
    - garnki zbędne
    duży kubek alu lub stalowy wystarczy + micha plastikowa na awaryjną zupkę
    ubrania podziel na zestaw wyjściowy i zestaw schroniskowy czyli mokre i suche

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Pod koniec września idę pierwszy raz sam z plecakiem - proszę o wszelkie rady!!!

    Weź trochę ubranek "bieszczadzkich"...takich które bez żalu będziesz mógł wyrzucić jak Ci plecak da w tyłek, albo jak Ci się nie będzie chciało ich prać

  7. #7
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Pod koniec września idę pierwszy raz sam z plecakiem - proszę o wszelkie rady!!!

    Cytat Zamieszczone przez cubic Zobacz posta
    (...)

    Jeżeli o czymś zapomniałem, proszę piszcie co jeszcze powinienem wziąć!!

    Dzięki:)

    M
    Weź kasę. Może Ci się przydać.

  8. #8

    Domyślnie Odp: Pod koniec września idę pierwszy raz sam z plecakiem - proszę o wszelkie rady!!!

    Jesteście NIESAMOWICI!

    Zerkam czy może ktoś coś napisał, a tu tyle odpowiedzi, że zaniemówiłem :)

    tomasz8278 to mój pierwszy raz sam na sam z plecakiem, mam nadzieję, że dam radę. Jak nie to się poddam, nic na siłę :)

    coshoo boję się sandałów, bo temperatura max kiedy jadę ma być 16 stopni a rano i wieczorem mniej niż 10. Po drugie mam dość ciężkie buty w góry i boję się zmęczenia nóg, a adidasy mam super rozbite (biegałem w nich) i na płaskich terenach mogą być nieocenione jako zmiana obuwia.

    creamcheese nie biorę namiotu, nie chcę dodatkowych kilku kilo, plus palniki itd. Będę spał w schroniskach, agroturystyce i gdzie się da Źle się wyraziłem odnośnie pałatki chodziło mi o takie właśnie poncho rozkładane.

    piotrf dzięki, bardzo konkretne rady. Mała latarka tak na wszelki wypadek, a mam naprawdę małą, wielkość pół telefonu komórkowego, kubek termiczny sobie odpuszczę, ale termos na zupę chyba wezmę. O tej porze roku pół litra ciepłej zupy na szlaku może być na wagę złota. Gaz pieprzowy to tak na wszelki wypadek, na przykład na jakieś błąkające się psy. Komary teraz jeszcze są i dają się we znaki, myślisz, że za dwa tygodnie ich nie będzie????

    creamcheese ciekawe podejście :) Myślę, że będę musiał gdzieś znaleźć nocleg z pralką i coś przeprać, bo nie wezmę całej szafy

    don Enrico no kasa to oczywiste :)


    Dzięki Wam, chciałbym każdemu przybić piątkę, daliście mi dużo do myślenia.


    Mam jeszcze pytania :)

    Czy w schroniskach takich jak Chata Socjologa są takie rzeczy jak płyn do naczyń??? Czy wszystko trzeba mieć ze sobą????

    Zastanawiam się nad karimatą, niby waży niedużo, ale w schroniskach mi się nie przyda, jednak z drugiej strony nawet na odpoczynek w trasie rozłożyć się na karimacie jest przyjemniej niż siedzieć na kamieniu...

    Piszecie, że gaz pieprzowy niepotrzebny, ale z drugiej strony coś tak małego do obrony może warto mieć???



    Ostatnio edytowane przez cubic ; 11-09-2016 o 23:44

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2015
    Postów
    64

    Domyślnie Odp: Pod koniec września idę pierwszy raz sam z plecakiem - proszę o wszelkie rady!!!

    Na płyn w chacie to raczej bym nie liczył.

  10. #10
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Pod koniec września idę pierwszy raz sam z plecakiem - proszę o wszelkie rady!!!

    Ale płyn jest pod Chatą Socjologa, o Ośrodku Wczasowym Sękowiec. I, w tym czasie, dużo osób z forum. Kieruj się do domku nr 1.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pierwszy plecak turystyczny, proszę o pomoc. :)
    Przez gitarzystka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 12:04
  2. Koniec lata na bazie pod Gorcem
    Przez Petefijalkowski w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 21:53
  3. Rajd Połoniny - koniec września w Bieszczadach
    Przez sewerr w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-09-2012, 19:09
  4. Dojazd Łódź- Bieszczady, koniec września
    Przez Malenki_Aniolek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-09-2010, 20:39
  5. Pod namiot w połowie września
    Przez Swatu w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-07-2007, 11:25

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •