Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Zdobycie Tarnicy!

  1. #11
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Zdobycie Tarnicy!

    Rety to już nie karpaty ;p - czekamy na zdjęcia!
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: Zdobycie Tarnicy!

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    I w ten oto sposób, po raz kolejny w bieżącym roku – nie zdobyłem Tarnicy!
    Cytat Zamieszczone przez bieszczadzka kuna Zobacz posta
    Przekazuję pozdrowienia. Bazyl zdobył najwyższy szczyt Półwyspu Bałkańskiego, Musała.
    Ale ćwiczysz Bazylu, ćwiczysz, kiedyś się uda z tą Tarnicą!

  3. #13
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Zdobycie Tarnicy!

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    ...
    Dobra rozgrzewka,
    Tak, tak, powoli łapię kondycję choć znacznie szybciej zadyszkę :) Jeszcze muszę deczko popracować nad psychą bo jak widzę te stopnie, zasieki, cielętniki to mi troszkę siada...i mam taki:
    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    ...
    ...Nieutulony w piersi żal,
    Cytat Zamieszczone przez calanthe Zobacz posta
    każdy by się bał jakby mu na trasie przez cały czas towarzyszyły takie ostrzeżenia! :)
    Załącznik 41430
    Dlatego właśnie chciałem iść w nocy :)

    Cytat Zamieszczone przez peruwianka Zobacz posta
    Ja się odważyłam iść na Tarnicę w roku ubiegłym (po wieloletniej przerwie)... a zaryzykowałam bo to był październik, rankiem i w kierunku tego szczytu oprócz mnie szła tylko jedna (!!!) osoba. Po pokonaniu schodów (łatwo nie było) okazało się, że jestem... jedyną osobą, która stoi na szczycie... wyglądało to mniej więcej tak
    Ja chyba jednak poczekam aż śnieg zasypie to wszystko, choć sądząc po ostatnich zimach, może okazać się, że się nie doczekam takiej aury. Zastrzegam więc, że termin zdobycia szczytu nie jest do końca przesądzony :)
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  4. #14
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Zdobycie Tarnicy!

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    Bazyl, Bazyl... Ostatnio słyszę od ludzi -znających Bieszczady według ich dobrze- że używam nazw takich, że oni mają wrażenie, że kompletnie tych Bieszczadów nie znają ... -gdzie to kurka jest?!
    Też często się z tym spotykam. Ale to głównie przez nazewnictwo z map W. Krukara, często nieznane osobom ponownie zasiedlającym Bieszczady. Ludzie ci często znają Bieszczady ale wiele miejsc jest dla nich nienazwanych bądź używają nazw innych, stosowanych przez miejscowych czy przez leśników. A jak widać nawet na współczesnych mapach różnych wydawnictw te same miejsca noszą inne nazwy - nie ma lekko :) Sam też bardzo wielu nie znam i pisząc tą relację siedziałem nad mapami i starałem się posługiwać tymi mniej znanymi żeby pokazać nie tylko piękno krajobrazu na zdjęciach ale również bogactwo stosowanego nazewnictwa. (Hi, hi, nikt jakoś nie dostrzegł piękna krajobrazu na tych moich zdjęciach - ale lepiej nie potrafię :))
    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    ...No więc pofatygowałam się o otwarcie mapy -tej właściwej. Szukam, szukam -z góry do dołu -gdzie on wysiadł. Chyba ma iść na Tarnicę. Po jakimś czasie zlokalizowałam... Dział :D W sumie widać z niego Czereszenkę! Ale.... gdzie na mapie reszta nazw! Gdy dotarłam do zdjęcia ruin... wkurzyłam się i zamknęłam mapę. Bo się zorientowałam, że patrzę w ogóle nawet nie na tę stronę mapy..........
    Hi, hi, nie chciałem nikogo wkurzać ale właśnie z myślą o takich czytelnikach, którzy sięgną po mapę używałem tych a nie innych nazw. Miło, że jest jeszcze kilku zapaleńców, którym mapy nie są obce!
    Cytat Zamieszczone przez slawek71 Zobacz posta
    Jimi jedna mapa na Bazyla to stanowczo za mało , ja otworzyłem dwie a nawet trzy i dobrą chwilę musiałem dumać nad tymi Bazyla krętymi ścieżkami , no i chyba jakoś powoli przebrnąłem.
    Sławek poszedł bardzo dobrym tropem - też siedziałem nad trzema mapami: Ruthenus "pomarańczowa" i "zielona" (dlaczego dwie tego samego wydawnictwa jest opisane tu ) oraz Compass. Głównie używam map Ruthenus'a ale już szmat czasu temu zaintrygowała mnie nazwa Las Czterdzieści Pięć używana na mapach firmy Compass i postanowiłem też jej użyć. Podobnie z Szymanową Górą.
    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    ...Bazyl stale twierdzi, że jest wielkie mnóstwo rzeczy, o których jeszcze nic nie wie oraz tysiące miejsc, w których jeszcze nie był.
    Już tłumaczę dlaczego tak jest :) . Dużo czasu spędzam w domu nad mapami, wypatruję różnych ciekawostek (tyle, że ja do nich zaliczam np. łąki, strome zbocze, tereny nieistniejących wsi czy nawet jak pisałem powyżej wystarczy intrygująca nazwa itp.) i później staram się jakoś ułożyć trasę wędrówki by sprawdzić co to takiego. A takich detali jest właśnie tysiące!

    PS
    Trasa przeze mnie opisana przebiegała od Hoczwi do Czaszyna.
    Ostatnio edytowane przez sir Bazyl ; 25-09-2016 o 15:13 Powód: dodałem PS
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  5. #15
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Zdobycie Tarnicy!

    Cytat Zamieszczone przez bieszczadzka kuna Zobacz posta
    Przekazuję pozdrowienia. Bazyl zdobył najwyższy szczyt Półwyspu Bałkańskiego, Musała. Mało mu było polski gór....
    Chciałem porównać, które są wyższe :), bo ładniejsze to wiadomo które!

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    Rety to już nie karpaty ;p - czekamy na zdjęcia!
    Jak się ogarnę to kilka wrzucę.

    Cytat Zamieszczone przez maciejka Zobacz posta
    Ale ćwiczysz Bazylu, ćwiczysz, kiedyś się uda z tą Tarnicą!
    Mam taką nadzieję Maciejko, mam taką nadzieję :)
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  6. #16

    Domyślnie Odp: Zdobycie Tarnicy!

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    Ja chyba jednak poczekam aż śnieg zasypie to wszystko, choć sądząc po ostatnich zimach, może okazać się, że się nie doczekam takiej aury. Zastrzegam więc, że termin zdobycia szczytu nie jest do końca przesądzony :)
    Nie bądź pesymistą i nie siej tu defetyzmu.... Zima musi być... I nie tylko z powodu "zniknięcia" schodów pod śniegiem...

  7. #17
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Zdobycie Tarnicy!

    Mówią, że historia lubi się powtarzać. Coś w tym jest, gdyż jak w ubiegłym tygodniu zalęgła się ponownie we mnie chęć zdobycia Tarnicy, to znów
    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    ...podjąłem starania zebrania mocnej grupy, której skład dawałby szanse na sukces w ataku szczytowym. Nie bez znaczenia była motywacja i determinacja ewentualnych uczestników wyprawy...
    Dzwonię do Henia i pytam:
    - Donie, może wyruszymy ją zdobyć?!
    Don wymigał się uroczystościami rodzinnymi:
    don Enrico.jpg

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    ....Dzwonię więc do Bartolomea…
    I kuszę: zdobądźmy ją!
    Okazało się, że ma katar i jeśli w tym agonalnym stanie zdecyduje się coś zdobyć, to będą to krople do nosa w aptece za rogiem.
    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    Kurcze blade, zostałem sam z całym przedsięwzięciem ...
    Cytat Zamieszczone przez maciejka Zobacz posta
    Ale ćwiczysz Bazylu, ćwiczysz, kiedyś się uda z tą Tarnicą!
    Tak, tak, poćwiczyłem różne takie bicepsy, tricepsy oraz inne wielocepsy i po tym tuningu
    bazylpotuningu.jpg
    postanowiłem spróbować się z tą Tarnicą!
    Kilka godzin przed niedzielnym świtem, o czwartej w środku nocy zwlokłem się z łoża, przygotowałem kanapki, zalałem jeden termos kawą, drugi herbatą i o piątej wystartowałem w kierunku południowo-wschodnich rubieży.
    O ósmej jadłem już śniadanie na parkingu w Wołosatym i chłeptałem poranną kawcię.
    Po kwadransie ruszyłem w drogę i wkrótce znalazłem się w pięknym, zimowym lesie
    natarnice1.jpg natarnice2.jpg
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  8. #18
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Zdobycie Tarnicy!

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    jeśli w tym agonalnym stanie zdecyduje się coś zdobyć, to będą to krople do nosa w aptece za rogiem.
    Nic takiego mówić nie mogłem, nie mam apteki za rogiem a po przeciwnej stronie ulicy. Ruchliwej ulicy!
    Czterech panów B.

  9. #19
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Zdobycie Tarnicy!

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Nic takiego mówić nie mogłem, nie mam apteki za rogiem a po przeciwnej stronie ulicy. Ruchliwej ulicy!
    No chyba że tak

    Wracamy do mojej ekspedycji
    Cichutko parłem do góry, aż tu nagle, zza drzewa ukazał mi się duch
    natarnice3.jpg
    Jak widać był przyjaźnie nastawiony, ale następny stwór jakby mniej
    natarnice4.jpg
    Niedaleko przechadzał się jakiś muminkopodobny osobnik
    natarnice5.jpg
    Czarno-białą scenerię zakłócił mi pod parkową wiatą
    natarnice6.jpg
    kolorowy element
    natarnice7.jpg natarnice8.jpg
    Tenże element miał pierońskie adhd i ciągle podfruwał to na gałąź, to na stół, to na podłogę, to na ścieżkę i ciężko było go capnąć zoomem ale jak się zamyślił na sekundę to udało się go uwiecznić.
    Od wyjścia z Wołosatego aż do górnej granicy lasu nie było widać ani słychać nikogo przede mną czy za mną. Po świeżych tropach poznałem, że wcześniej musiały iść dwie osoby lecz okazało się, że nie potrafię zliczyć do trzech, gdyż na linii lasu spotkałem jednego zeszronionego turystę, który już schodził w dół i podczas krótkiej pogaduszki poinformował mnie, że na szczycie jest jeszcze dwóch i piździ!
    Myknąłem nad ledwie widocznymi w śniegu cielętnikami
    natarnice9.jpg
    i mijając wyłaniające się z gęstego mleka fantazyjne kształty
    natarnice10.jpg
    dotarłem wkrótce do szlakowskazu na przełęczy
    natarnice12.jpg
    i po kilku chwilach stanąłem przed czymś, co średnio przypominało krzyż
    natarnice13.jpg
    i gdyby nie rozbrzmiewające fanfary

    nie uwierzyłbym, że zdobyłem szczyt!

    Niestety widoczność na połoninie sięgała kilku metrów a wiatr wiał dość mocno więc zrezygnowałem z robienia pętli przez Halicz i uskrzydlony sukcesem, zleciałem do Wołosatego w 30 minut, mijając po drodze sporo wdrapujących się ku górze turystów. Kilka minut po jedenastej siedziałem już w samochodzie i ruszyłem w drogę powrotną do Rzeszowa.
    Ostatnio edytowane przez sir Bazyl ; 30-01-2019 o 21:56
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  10. #20
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Zdobycie Tarnicy!

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    Kilka minut po jedenastej siedziałem już w samochodzie i ruszyłem w drogę powrotną do Rzeszowa.
    Lat temu już kilka nie mogłem spać pewnej niedzieli i gdzieś koło 2oo postanowiłem pojechać w góry. Zanim się spakowałem była 3oo, chwilę później ruszyłem w drogę. Też na Tarnicę, tylko latem. Szczyt zdobyłem kilka minut po 8oo a w Wołosatem byłem jeżeli dobrze pamiętam koło 13oo (ale po pętelce przez Halicz). I wszystko byłoby pięknie gdyby w drodze powrotnej nie męczyło mnie spanie... Pospałem sobie wtedy dłuższą chwilę koło stacji Orlenu w Sanoku i w domu byłem przez to wcale nie tak wcześnie. Ty, jak rozumiem, też autem jechałeś? Po zimowej wędrówce w ciepłym aucie dopiero musiało spanie dokuczać
    Czterech panów B.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Taras widokowy na Tarnicy
    Przez Krzysztof Franczak w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 164
    Ostatni post / autor: 30-08-2012, 22:31
  2. Warunki na Tarnicy
    Przez jajek12 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2011, 17:11
  3. [foto] 18.X.2005 - droga ku Tarnicy od U.G.
    Przez piotrf w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-10-2005, 13:26
  4. Historia krzyża na Tarnicy
    Przez Kriss40 w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-09-2004, 20:33
  5. Dziura w Tarnicy?
    Przez Mundek w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-08-2003, 00:24

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •