Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Pytanie do ludzi Bieszczad - czy damy radę?

  1. #1

    Question Pytanie do ludzi Bieszczad - czy damy radę?

    Witam! Planujemy ze znajomymi wakacyjny przemarsz przez Bieszczady. Próbujemy - tak jak zawsze-tuptać z plecakiem od punktu do punktu. Plan stworzony w nocy wygląda tak:
    Dzień pierwszy: Komańcza - Cisna.
    Dzień drugi: Cisna - Chatka Puchatka przez: Okrąglik, Smerek.
    Dzień trzeci: Chatka Puchatka- Mała Rawka przez p. Caryńską, Ustrzyki G. , Krzemieniec
    Dzień czawrty: Mała Rawka- Wołosate przez: p. Wyżniańską, Przysłup Caryński, Bukowe Berdo
    Dzień piąty: Wołosate - Ustrzyki Górne przez Halicz, Tarnicę.

    Nie mam pojęcia, czy taki plan jest do zrealizowania, gdyż będziemy "bieszczadzkimi prawiczkami" mimo górskiego łazęgowstwa 😆. Będę bardzo wdzięczna za konstruktywne korekty i podpowiedzi. Śpimy w schroniskach - najczęściej. Zawsze :). Teraz też tak planujemy. Bieszczadzkie Dusze, co Wy na to?
    Agatka

  2. #2
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Pytanie do ludzi Bieszczad - czy damy radę?

    Witaj na Forum. Plan jest do zrealizowania jeżeli jesteście w dobrej formie, bo odcinki jakie zaplanowaliście mają nawet po 30 km, po 8 czy nawet 10 godzin. Poza tym drobna uwaga do czwartego dnia: w Wołosatem nie ma schroniska.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Pytanie do ludzi Bieszczad - czy damy radę?

    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Nad formą pracujemy cały rok. Ale do gór podchodzimy pokornie i z nisko pochyloną głową. Jak nam pozwolą, to zmagając się z własną niemocą - poradzimy.
    Czy nie ominęliśmy w planie czegoś, jakieś mega miejsca, zakątku, który powinniśmy zobaczyć? Czy któryś ze szlaków jest trudniejszy. Z doświadczenia wysoko-górskiego wiem, że można iść spokojnie 30 km przez 10 godzin i zmagać się jedynie z kondycją, a można zaplanować trasę 6/7 km. i "mordować" się z nią tyle samo czasu.
    W Wołosatem znaleźliśmy ośrodek badawczy BPN. Może tam się uda. Jak nie to Hotelik pod Tarnicą lub inna prywatna kwatera, choć wolałabym coś BPN lub PTTK.
    Jeszcze raz serdeczne dzięki za już i ... proszę o jeszcze :)
    Pozdrawiam!

  4. #4

    Domyślnie Odp: Pytanie do ludzi Bieszczad - czy damy radę?

    Cytat Zamieszczone przez Droppi Zobacz posta
    Dzień pierwszy: Komańcza - Cisna.
    Dzień drugi: Cisna - Chatka Puchatka przez: Okrąglik, Smerek.
    Dzień trzeci: Chatka Puchatka- Mała Rawka przez p. Caryńską, Ustrzyki G. , Krzemieniec
    Dzień czawrty: Mała Rawka- Wołosate przez: p. Wyżniańską, Przysłup Caryński, Bukowe Berdo
    Dzień piąty: Wołosate - Ustrzyki Górne przez Halicz, Tarnicę.
    Nie jestem człowiekiem Bieszczad, ale myślę, że plan jest zbyt ambitny. Przydały by się jakieś dni odpoczynkowe. Na przykład Chatka Puchatka - Wetlina i dopiero na drugi dzień Wetlina - Mała Rawka.

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar piotrf
    Na forum od
    08.2005
    Postów
    44

    Domyślnie Odp: Pytanie do ludzi Bieszczad - czy damy radę?

    Dzień 3-5 są w miarę realne przy założeniu, że pogoda dobra, napieracie bez marudzenia, a nie oglądacie i podziwiacie widoki . Dni 1-2 są raczej nie do spełnienia chyba, że wyruszycie o 4 rano, na lekko, przy dobrej pogodzie. Pamiętajcie, że dzień jest krótki i pogoda niepewna. Ja bym wziął pod uwagę odcinki 5 h max wg. mapy

  6. #6

    Domyślnie Odp: Pytanie do ludzi Bieszczad - czy damy radę?

    Cytat Zamieszczone przez piotrf Zobacz posta
    Dzień 3-5 są w miarę realne przy założeniu, że pogoda dobra, napieracie bez marudzenia, a nie oglądacie i podziwiacie widoki . Dni 1-2 są raczej nie do spełnienia chyba, że wyruszycie o 4 rano, na lekko, przy dobrej pogodzie. Pamiętajcie, że dzień jest krótki i pogoda niepewna. Ja bym wziął pod uwagę odcinki 5 h max wg. mapy

    piotrf - dziękuję!
    Ten plan dotyczy sierpnia, więc i długiego dnia. Zazwyczaj wyruszaliśmy ze wschodem słońca.
    Czy mogłabym poprosić Cię o pomoc w korekcie? Mamy do dyspozycji 5 dni a chcemy zobaczyć ile się da. Co wyrzucić? Z czego nie zrezygnować za żadne skarby świata?

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Prośba o radę.
    Przez Marcus w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-10-2014, 20:24
  2. Najdziksze i najcudniejsze rejony bieszczad - pytanie !
    Przez Bartloholic w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-09-2013, 15:03
  3. Bieszczadów czy Bieszczad !?!
    Przez md w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-01-2006, 10:29
  4. Damy radę! damy radę! k.j.mać!!!!
    Przez barszczu w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 16-07-2005, 13:13
  5. Wróciłem z Bieszczad czy z Bieszczadów???
    Przez bogo9 w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-01-2005, 03:58

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •