Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Tydzień w Bieszczadach

  1. #1

    Domyślnie Tydzień w Bieszczadach

    Witam wszystkich,
    19 października wybieram się wraz z żoną na tygodniowy urlop w Bieszczady. Mamy zarezerwowany nocleg w Dwerniku i zastanawiamy się jak spędzić ten tydzień. Mamy do dyspozycji auto więc szukam "szlaków-pętel" tak żeby podjechać gdzieś autem, zostawić je i wrócić w to samo miejsce.
    Na pewno jeden dzień poświęcimy na Solinę i okolice. W pozostałe dni chcielibyśmy pozdobywać kilka szczytów i ogólnie sobie połazić :) Tarnica, Smerek, Połonina Caryńska, co jeszcze polecacie na tę porę roku? Z uwagi na to, że będzie to końcówka października i dni coraz krótsze musimy się ograniczyć do tras max 7-8 godzinnych, ale jesteśmy zmotoryzowani więc możemy sobie podjechać gdziekolwiek w zasięgu kilkudziesięciu km.

  2. #2

    Domyślnie Odp: Tydzień w Bieszczadach

    Ja polecam Ci odwiedzić jeszcze Wetlinę. Ja tam często wyjeżdżam własnie jesienią. I bardzo mi się tam podoba.Polecam zaglądnąć do chatki Puchatka.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Tydzień w Bieszczadach

    Myślę nad jedną trasą (ponoć około 6h, nie wiem ile to może wyjść, żeby zdążyć też popodziwiać krajobrazy):
    Ustrzyki Górne - Połonina Caryńska - Przełęcz Wyżniańska - Mała i Wielka Rawka i powrót do Ustrzyk niebieskim szlakiem

    Poza tym na Tarnicę z Wołosatego i powrót tą samą trasą chyba, bo nie wiem jak do tego inaczej podejść mając auto w Wołosatem (chyba że od innej strony).

    O Wetlinie myśleliśmy i chętnie też odwiedzimy :)

  4. #4

    Domyślnie Odp: Tydzień w Bieszczadach

    Tarnica od Wołosatego to najgorszy pomysł z możliwych. Droga jest najszybsza, ale cały czas pod górę po schodach :(

    Skoro macie samochód to polecam podjechać do Mucznego i wejść najpierw na Bukowe Berdo i wtedy na Tarnicę. Niestety musicie wracać tą samą trasą (też tego nie lubię).

    Albo zostawcie samochód w Ustrzykach Górnych, wejdźcie na Tarnicę od Ustrzyk Górnych i tą samą trasą w dół (5:20h)

    Albo wejdźcie od Górnych i zejdźcie do Wołosatego (z Wołosatego do Górnych łatwo podjechać busem lub stopem) (4:20h)

    Albo jeszcze jedna opcja: Tarnica od Górnych, potem Halicz, Rozsypaniec, Przełęcz Bukowska (pod granicą ukraińską) i zejście do Wołosatego (do Górnych bus lub stop) (7:15)

    Ostatnia trasa dość wymagająca, ale chyba najładniejsza i nie wracacie tą samą trasą.

    Dobrej pogody :)
    Ostatnio edytowane przez cubic ; 06-10-2016 o 13:18

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Sierpniowy tydzień w Bieszczadach?
    Przez nulus w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 00:26
  2. Tydzień w Bieszczadach
    Przez Hero w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-10-2005, 00:10
  3. Tydzień w Bieszczadach
    Przez bena w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-08-2005, 22:46
  4. tydzień w bieszczadach
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-09-2002, 08:42
  5. Tydzień w Bieszczadach II...
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2001, 14:30

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •