Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Odwiedziny w miejscach zakazanych

  1. #1
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odwiedziny w miejscach zakazanych

    Pod koniec września w jednej z forumowych dyskusji Leuthen napisał:

    Cytat Zamieszczone przez Leuthen
    Znane sa mi przypadki scigania userow for gorskich, glownie w TPN, za takowe praktyki, opisane w internecie..
    Wspomniane w cytacie "praktyki" to wizyty w miejscach formalnie niedostępnych dla turystów, np. na tych obszarach parków narodowych, do których nie prowadzą żadne znakowane szlaki turystyczne.

    Przypomniałem sobie o tej uwadze przed chwilą, trafiłem bowiem na ciekawy artykuł w Rzeczpospolitej, w którym przedstawiciel Tatrzańskiego Parku Narodowego potwierdza słowa Leuthena:

    Cytat Zamieszczone przez TPN
    Regularnie przeszukujemy serwisy i patrzymy, czy nie ma na nich zdjęć i filmów, na których widać, że turyści ewidentnie złamali prawo, np. kąpiąc się w górskich stawach, nocując poza schroniskiem, chodząc poza szlakami, paląc ogień czy papierosy na terenie TPN. Ludzie się tym chwalą na swoich profilach, bo wschód słońca nad górami jest urokliwy. Przeglądanie pod tym kątem internetu weszło do stałych obowiązków części strażników. Turyści są bardzo zdziwieni, gdy się z nimi kontaktujemy.
    BdPN o ile mi wiadomo na razie takich technik nie stosuje. Co więcej nasze forum to nie FB, gdzie dane piszącego są podane jak na talerzu. Mocno jednak mogą być zaskoczeni ci, którzy założą, że BdPN nie pójdzie za przykładem TPN a schowanie się pod forumowym nickiem zapewnia anonimowość.

    Artykuł do przeczytania w całości tutaj.
    Czterech panów B.

  2. #2

    Domyślnie Odp: Odwiedziny w miejscach zakazanych

    Też słyszałem o tego typu akcjach ze strony TPN (o akciach BdPN jeszcze nie), jednakże nawet jeśli mam takie zdjęcie np na fb to po pierwsze muszą mi udowodnić że to jest moje zdjęcie (mogłem np. wrzucić zdjęcie które znalazłem w sieci, lub zdjęcie od znajomych, a nie pamiętam już dokładnie od kogo itp.). Podejrzewam że jeśli szukają to ewidentnie ewidentnych przypadków. A ktoś kto pozwala sobie na takie ewidentne obnażanie się w necie jest ewidentnie.... hm nieroztropny

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. [wydzielony] Jak to jest z graniem w miejscach publicznych ?
    Przez partyzant w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 08:21
  2. Kącik Facjat Zakazanych
    Przez trzykropkiinicwiecej w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 19:38

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •