Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Politechnika Rzeszowska chce wybudować stację narciarską w Bieszczadach

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Leuthen
    Na forum od
    08.2008
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    652

    Domyślnie Politechnika Rzeszowska chce wybudować stację narciarską w Bieszczadach

    "Politechnika Rzeszowska chce wybudować stację narciarską vis a vis swojego ośrodka szybowcowego w Bezmiechowej w Bieszczadach. Pomysł pozytywnie ocenia Marszałek Województwa. Zdaniem Władysława Ortyla miejsce to byłoby wówczas wykorzystywane przez cały rok, a samorządowi zależy na rozwoju aktywnej turystyki w regionie.

    Bezmiechowa jeszcze przed wojną zasłynęła ze szkoły pilotów szybowcowych. Zdecydowało doskonałe położenie i korzystne wiatry. Obecnie szkolą się tu nie tylko studenci Politechniki Rzeszowskiej, ale też miłośnicy latania na lotniach i motolotniach. Marszałek Podkarpacia uważa, że rośnie popularność łączenia tych dziedzin z narciarstwem i dlatego jego zdaniem ta dyscyplina miałaby szansę na rozwój.
    Trasa narciarska w Bezmiechowej liczyłaby około 3 kilometrów i byłaby jedną z najdłuższych w Polsce. Politechnika Rzeszowska chce wybudować tam hotel i całą niezbędną infrastrukturę. Wcześniej stok, na którym miałaby powstać inwestycja trzeba wylesić. Temat będzie omawiany na posiedzeniu Senatu Politechniki w połowie stycznia."


    http://www.radio.rzeszow.pl/informac...cje-narciarska

  2. #2
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Politechnika Rzeszowska chce wybudować stację narciarską w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Leuthen Zobacz posta
    "Politechnika Rzeszowska chce wybudować stację narciarską vis a vis swojego ośrodka szybowcowego w Bezmiechowej w Bieszczadach.
    a gdzie ma być dokładnie to vis a vis?

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Politechnika Rzeszowska chce wybudować stację narciarską w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez asia999 Zobacz posta
    a gdzie ma być dokładnie to vis a vis?
    Domyślam się, że to będzie wzdłuż żółtego szlaku. Bardzo przyjemna trasa i nie tylko jako narciarska. A okazały hotel, to już tam jest.

    Bezmiechowa G..jpg

  4. #4
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Politechnika Rzeszowska chce wybudować stację narciarską w Bieszczadach

    To jedno z moich ulubionych miejsc do "siedzenia i patrzenia", chociaż wolałam tą starą wersję bez hotelu. To ta stacja ma być przy hotelu? Ja zrozumiałam, że na jakimś szczycie "vis a vis" i zastanawiałam się gdzie, bo jakoś nic mi nie pasowało.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Politechnika Rzeszowska chce wybudować stację narciarską w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta
    Domyślam się, że to będzie wzdłuż żółtego szlaku. Bardzo przyjemna trasa i nie tylko jako narciarska. A okazały hotel, to już tam jest.

    Bezmiechowa G..jpg
    Stok na południowym zboczu? Nie wierzę.
    Raz, że stok w okolicy szybowiska wg mnie nie wchodzi w grę m.in. ze względu na podpory wyciągów.
    Dwa, że zgoda na dodatkowe wylesienie zaraz obok rezerwatu nie wydaje mi się prawdopodobne.
    Trzy, że "Politechnika Rzeszowska chce wybudować tam hotel i całą niezbędną infrastrukturę. Wcześniej stok, na którym miałaby powstać inwestycja trzeba wylesić." Rozumiem, że mowa o nowym hotelu i wylesieniu.

    Bardziej stawiałbym na sąsiedni grzbiet, albo ten sam, ale jego północne zbocze.
    Trasa narciarska o długości 3km przy tych wysokościach (różnica max 200m), jakie tam są, to będzie bardzo rodzinna i lajtowa. Dla porównania, najbliższa Laworta w U.Dolnych ma przewyższenie 256m i długość 1250m.

    Poza wszystkim, Bezmiechowa (jakby nie patrzył) to nie Bieszczady.
    Ostatnio edytowane przez uszatek_mis ; 02-01-2017 o 09:13

  6. #6
    Debiutant Roku 2017

    Na forum od
    06.2016
    Postów
    107

    Domyślnie Odp: Politechnika Rzeszowska chce wybudować stację narciarską w Bieszczadach

    W świetle ostatnio wprowadzonych przepisów wydaje się, że problemu z wy/odlesieniem może nie być wcale lub będzie on nieznaczny. Wystarczy, że inwestor będzie właścicielem gruntu. A sąsiedztwo rezerwatu? W Białowieży nie takie trudności pokonano... jeszcze za "starego prawa"!
    Moim zdaniem lokalizacja nie dotyczy terenu na południowym stoku, bo po pierwsze to południowy stok, po drugie sąsiedztwo czynnego lądowiska i konstrukcji wyciągowych jest karkołomne ze względów bezpieczeństwa lotów.

  7. #7
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Politechnika Rzeszowska chce wybudować stację narciarską w Bieszczadach

    Ja się z Wami zgadzam, że południowy stok odpada w przedbiegach. Wieści lokalne szepczą o północnym.
    http://lesko24.pl/bezmiechowa-polite...ch-00e6mk.html
    a hotel raczej też nie będzie obok tego, tylko gdzieś po sąsiedzku. Ale gdzie?

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Nie chce sama jechac w biesy...
    Przez ninka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 09-12-2005, 22:54

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •