Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 80

Wątek: Chatka Puchatka zamknięta.

  1. #71
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    386

    Domyślnie Odp: Chatka Puchatka zamknięta.

    To poniżej znalazłem na stronie Parku:

    "Turyści!

    W dniu 24 września nastąpi, z niecierpliwością oczekiwane, otwarcie schronu turystycznego na Połoninie Wetlińskiej dla ruchu turystycznego. W obiekcie będzie można odpocząć, ogrzać się, skorzystać z toalety. Ze względu na ubytek w roślinności związany z budową schronu, prosimy o poruszanie się po utwardzonych odcinkach dojściowych do budynku. Teren dookoła obiektu podlega obecnie rekultywacji, w wielu miejscach przykryty jest matami jutowymi, pod którymi odradzają się zbiorowiska roślinne typowe dla połonin. Zapraszamy do korzystania z trasów widokowych wraz z ławami, punktu widokowego na grani połoniny i ław na fundamencie dawnego garażu. W najbliższym czasie będą trwały dalsze prace, które umożliwią pozostanie w schronie na noc w razie takiej potrzeby."

    Niech mnie ktoś poprawi bo może czegoś nie doczytałem. Wygląda to prawie na standard każdego dworca-przystanku PKP za komuny. Usiąść , schronić przed deszczem , zagrzać się. Piszę prawie bo na przystanku można było się spokojnie przespać jeśli spóźniło się na pociąg (lub on był spóźniony).
    Schronisko górskie bez możliwości noclegu i jakiegokolwiek bufetu? Ależ czasy nastały!

  2. #72
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sanok
    Postów
    89

    Domyślnie Odp: Chatka Puchatka zamknięta.

    Cytat Zamieszczone przez kulczyk1 Zobacz posta
    Niech mnie ktoś poprawi bo może czegoś nie doczytałem. Wygląda to prawie na standard każdego dworca-przystanku PKP za komuny. Usiąść , schronić przed deszczem , zagrzać się. Piszę prawie bo na przystanku można było się spokojnie przespać jeśli spóźniło się na pociąg (lub on był spóźniony).Schronisko górskie bez możliwości noclegu i jakiegokolwiek bufetu? Ależ czasy nastały!
    Wygląda na to, że trzeba tak ustawić wędrówkę, żeby przyjść do schroniska wieczorem. Wtedy nie przegonią tylko pozwolą zanocować:)
    Kolega był dzisiaj na połoninie, w chatce tłumy. Jakiś tam bufet jest, bo mówił, że wypił herbatę za dyszkę.

  3. #73
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    386

    Domyślnie Odp: Chatka Puchatka zamknięta.

    Byłem w czwartek wcześnie rano - tłumów nie było.
    W bufecie można zakupić kawę i herbatę. Na pytanie o mineralkę lub napoje usłyszałem , że "jeszcze nie mamy".
    Zauważyłem taką wywieszkę:
    Biesy 10 (117).jpg

    Trochę słabe. Dwa tygodnie po otwarciu taka krytyczna awaria.
    Jednym z argumentów nowego był zielony przybytek za granią - nieestetyczny w górskim krajobrazie. Teraz dwa toitoie w panoramie połoniny to szczyt estetyki.

    Biesy 10 (118).jpg

    Nie rozumiem dlaczego panele nie zostały umieszczone na dachu tylko na szpecących otoczenie stelażach.
    Trudno tez zrozumieć co miał na myśli autor projektując na skraju tarasu tą ambonę , mównicę czy jakkolwiek nazywa się to zadaszone ustrojstwo chroniące przed opadam jeszcze słabiej niż dobrze znane deszczochrony przy szlakach.

  4. #74
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,098

    Domyślnie Odp: Chatka Puchatka zamknięta.

    Cytat Zamieszczone przez kulczyk1 Zobacz posta
    ...
    Zauważyłem taką wywieszkę:
    Biesy 10 (117).jpg

    Trochę słabe. Dwa tygodnie po otwarciu taka krytyczna awaria.
    Jednym z argumentów nowego był zielony przybytek za granią - nieestetyczny w górskim krajobrazie. Teraz dwa toitoie w panoramie połoniny to szczyt estetyki.

    Biesy 10 (118).jpg
    Bo to nieestetyczne było kiedyś, za poprzedników, za swoich już nie razi
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  5. #75
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,122

    Domyślnie Odp: Chatka Puchatka zamknięta.

    Cytat Zamieszczone przez kulczyk1 Zobacz posta
    (...)
    Jednym z argumentów nowego był zielony przybytek za granią - nieestetyczny w górskim krajobrazie. Teraz dwa toitoie w panoramie połoniny to szczyt estetyki.

    Biesy 10 (118).jpg

    (...).
    Fakt , dwie kolorowe tojki zdecydowanie ubarwiają krajobraz .
    Mnie nurtuje techniczny aspekt. Takie kibelki wymagają serwisowania (zalecane raz w tygodniu/ w przypadku imprez częściej)
    Wykonuje to specjalistyczny pojazd w/g planu
    znaleziony cytat
    4. Cykliczny serwis toalety przenośnej – Mycie i dezynfekcja kabiny

    Podczas serwisu kierowca ma obowiązek przy użyciu specjalistycznej chemii biodegradowalnej, szczotki oraz myjki ciśnieniowej wymyć kabinę i usunąć ew. kamień zbierający się na powierzchni pisuaru i zbiornika. Dodatkowo kabina powinna być umyta na zewnątrz.5. Cykliczny serwis toalety przenośnej – Zalanie zbiornika płynem zapachowo-dezynfekującym

    Po wybraniu zbiornika i umyciu kabiny kierowca serwisant zalewa zbiornik płynem zapachowo-dezynfekującym w niebieskim kolorze. Dzięki płynowi w kabinie i koło niej unosi się miły zapach całkiem inny niż ten przy sławojkach. Taki płyn 100% swojej właściwości zachowuje przez tydzień, po tym okresie intensywność zapachowa i właściwości dezynfekujące zaczynają znacznie spadać. Cenna uwaga to ze płynu powinno być co najmniej 20l.
    ....
    Pytanie proste : jaki pojazd wyjeżdża na połoninę aby serwisować tojki ?
    A może helikopterem ?

  6. #76
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Chatka Puchatka zamknięta.

    Znany jest przypadek, właśnie z jednego z tych przybytków, jak turysta postanowił skorzystać z niego w sposób, do jakiego nie został stworzony. Zamiast siąść jak człowiek na desce ten wspiął się na nią aby kucnąć nad dziurą. Przeważony plastikowy wychodek wywrócił się na drzwi, wylał swą zawartość i uwięził winowajcę. I dobrze.

  7. #77
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2014
    Postów
    237

    Domyślnie Odp: Chatka Puchatka zamknięta.

    Oj to znana metoda na nielubianych współpracowników na budowach, współplażowiczy, współimprezowiczy na koncercie i innych "współ" wszędzie tam gdzie można znaleźć "tojki". Przewalić szalet na drzwi i obserwować efekty z bezpiecznej odległości.

  8. #78
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    386

    Domyślnie Odp: Chatka Puchatka zamknięta.

    https://nowiny24.pl/bieszczady-kontr...ar/c7-17161821

    Podoba mi się schludny strój w regulaminie. Mogli napisać , że wieczorowy.

  9. #79
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,440

    Domyślnie Odp: Chatka Puchatka zamknięta.

    Cytat Zamieszczone przez kulczyk1 Zobacz posta
    Podoba mi się schludny strój w regulaminie. Mogli napisać , że wieczorowy.
    Regulaminu nie czytałem ale powszechnie wiadomo, że klient w krawacie jest mniej awanturujący się.

  10. #80
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    386

    Domyślnie Odp: Chatka Puchatka zamknięta.

    Takie dwa komunikaty ze strony Parku.

    UWAGA!
    23.02.2023.
    W okresie zimowym w schronie BdPN na Połoninie Wetlińskiej były dostępne miejsca do odpoczynku w porze nocnej dla zapóźnionych turystów. Osoby, które z uwagi na późną porę lub niekorzystne warunki atmosferyczne nie mogły zejść w dolinę, miały możliwość skorzystania z sali na piętrze obiektu. Niestety z przyczyn prawnych musimy zawiesić tą formę udostępniania schronu. Całodobowo czynna będzie część obiektu przylegająca do dyżurki Grupy Bieszczadzkiej GOPR, gdzie osoby potrzebujące znajdą pomoc.



    Turyści!
    24.02.2023.
    Informujemy, iż pracujemy obecnie nad nowym Regulaminem Parku, który zostanie opublikowany na przełomie marca i kwietnia b.r. Ma to związek również ze zmianami w organizacji zwiedzania Parku. Letni sezon turystyczny zaczyna się 15.04.2023 roku. Do tego czasu ostatecznie zostaną dopracowane wszystkie programy parku związane z edukacją przyrodniczą i turystyczną. Znajdzie się tam również Regulamin korzystania ze schronu na Połoninie Wetlińskiej. Uspokajamy Państwa - obiekt działa i będzie działał. Zasady jego funkcjonowania omawiamy obecnie na spotkaniach z przewodnikami turystycznymi. Kolejne spotkanie planowane jest na dzień 25 lutego. Natomiast na dzień 25 marca zaplanowaliśmy szkolenie na licencję Parku. Musimy pogodzić w naszych zarządzeniach zapisy dokumentów prawnych takich jak: Plan Ochrony, który obowiązuje od ostatniego kwartału zeszłego roku na kolejne 20 lat, Ustawa o ochronie przyrody, jak również wytycznych Instytucji Wdrażającej RPO odnośnie dofinansowania części inwestycji na Połoninie Wetlińskiej.


Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Chatka Puchatka - aktualności
    Przez butek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 26-07-2015, 17:47
  2. Noclecg w schronisku Chatka Puchatka
    Przez JoeSimpson w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 09:04
  3. Chatka puchatka
    Przez buba w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 13-07-2009, 01:12
  4. Chatka Puchatka
    Przez farban w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-06-2008, 00:26
  5. Chatka Puchatka
    Przez Baldhead w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 11-03-2006, 22:33

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •