Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Który szlak wybrać zimą.

  1. #1

    Domyślnie Który szlak wybrać zimą.

    Witajcie.
    Nie znalazłem podobnego tematu na forum, ale być może nie przeszukałem go zbyt dogłębnie, dlatego jeśli taki tematu już był to z góry przepraszam a moderatorów proszę o usunięcie tego tematu.
    Mam do was małe pytanie, zwiedziłem Bieszczady wzdłuż i wszerz w porach wiosenno-letnio-jesiennych, jednak nigdy nie byłem tam zimą. Stąd moje pytanie, który szlak wybrać tak na pierwszy raz ? Wyjeżdżam za tydzień a kompletnie nie mam pomysłu. Myślałem, żeby się przejść na Caryńską i na Rawki tak na początek. Czy jest to dobry pomysł ?

  2. #2
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Który szlak wybrać zimą.

    Najłatwiejszy może być (*) szlak na Wetlińską z Przełęczy Wyżnej. A potem Smerek ze Starego Sioła, Rawki z przełęczy Wyżniańskiej, Caryńska, Tarnica z Wołosatego. W dowolnej kolejności.

    (*) może być, bo zimą nie ma nic pewnego na 100%, wystarczy lepszy wiaterek i po przedeptanym szlaku nie będzie śladu nim godzina minie
    Czterech panów B.

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Biała Podlaska
    Postów
    50

    Domyślnie Odp: Który szlak wybrać zimą.

    Wszystko zależy od pogody, nawet łatwe szlaki bywają niedostępne przy kiepskiej pogodzie. Oglądałem ostatnio na youtube relacje z podejścia na Tarnicę, Chatkę Puchatka i chyba Caryńska. Rzecz działa sie ok 5 stycznia br, śnieg mróz -20, wszystkie trzy podejścia zakończyły się odwrotem..

  4. #4

    Domyślnie Odp: Który szlak wybrać zimą.

    Cytat Zamieszczone przez Rancil Zobacz posta
    Witajcie.
    Nie znalazłem podobnego tematu na forum, ale być może nie przeszukałem go zbyt dogłębnie, dlatego jeśli taki tematu już był to z góry przepraszam a moderatorów proszę o usunięcie tego tematu.
    Mam do was małe pytanie, zwiedziłem Bieszczady wzdłuż i wszerz w porach wiosenno-letnio-jesiennych, jednak nigdy nie byłem tam zimą. Stąd moje pytanie, który szlak wybrać tak na pierwszy raz ? Wyjeżdżam za tydzień a kompletnie nie mam pomysłu. Myślałem, żeby się przejść na Caryńską i na Rawki tak na początek. Czy jest to dobry pomysł ?
    Jak na pierwszy raz to:
    1. z kimś, a najlepiej w kilka osób
    2. wszystkie trasy po lesie będą lepsze od tych poza lasem, prościej (ale i tak nie łatwo) będzie po bardziej uczęszczanym szlaku
    3. tak jak przedmówcy piszą, w zimie niekoniecznie uda Ci się zrealizować plany, więc odwrót po własnych śladach nie jest żadną ujmą.
    W zależności od ilości śniegu warto rozważyć zabranie rakiet (GOPR pisze, że miejscami w lesie jest do 180cm śniegu, za to szczyty są wywiane i zalodzone).
    Trasy podane przez bartolomeo - jak najbardziej. Dodałbym jeszcze Bereżki-Przysłup Caryński-Połonina Caryńska i w zależności od warunków albo powrót tą samą trasą, albo zejście do Górnych.
    Albo w druga stronę.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Który szlak wybrać zimą.

    Dzięki wielkie za każdą odpowiedź!
    Jasne że odwrót i rezygnacja nie jest żadną ujmą dla nikogo, szczególnie jeśli się po Bieszczadach nie chodziło w ogóle zimą. Wyjazd już za dwa dni, także zobaczymy jak to będzie!
    Dzięki wielkie jeszcze raz!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Samochody terenowe - jaki wybrać?
    Przez Marcowy w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 07-05-2016, 15:46
  2. Ciekawy, trudny i krajobrazowy szlak - jaki wybrać ??
    Przez jokubek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-02-2010, 13:36
  3. Który to szczyt, które to źródło...
    Przez wtak w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2008, 15:17
  4. Gdzie się wybrać
    Przez gnom w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 12-09-2006, 19:00
  5. Który szlak???
    Przez tehanu w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-07-2003, 15:15

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •