Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Autobusy nie będą jeździć w Bieszczadach

Mieszany widok

  1. #1
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Autobusy nie będą jeździć w Bieszczadach

    Czy zbliża się Prima Aprilis ?
    Czy naprawdę szykuje się totalna likwidacja połączeń autobusowych w Bieszczadach ?
    Obecnie obsługuje je firma Ariva , ale decyzja o likwidacji jej oddziałów w Sanoku i Ustrzykach Dolnych już zapadła.

  2. #2
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Autobusy nie będą jeździć w Bieszczadach

    Bo Bieszczady przynoszą straty. Ciekawe co starostwo na to? Ja korzystam z PKS, ale dwa razy w roku. Ciekawe natomiast jak dzieci z Zatwarnicy i Nasicznego będą dojeżdżać do szkoły w Lutowiskach. Kilka lat temu można było dojechać z Sękowca do Sanoka, potem do Dolnych, ostatnio do Lutowisk, dalej z przesiadką. Najpierw cały tydzień, potem od poniedziałku do piątku. Pewnie wejdą jakieś firmy prywatne, busy. Ale generalnie cholernie mi się to nie podoba.

  3. #3
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Autobusy nie będą jeździć w Bieszczadach

    Nie tylko Ariva ale PKS też. Od 1 lutego zlikwidowano jedyny autobus, który jeździł w weekendy z Rzeszowa w Bieszczady o w miarę sensownej porze, pozwalającej na zrobienie jednodniowej wycieczki, ten 6.45 na Bukowiec. Ja jeździłem znacznie częściej niż Piskal, bo kilka razy w miesiącu ale okazało się to za mało (a w relacjach prosiłem, błagałem - jeździjcie autobusami bo polikwidują!). Raz jechałem nim z Sanoka sam, większość kursów to kilka osób (za Sanokiem trzy do pięciu), pojedyncze przypadki - kilkanaście ale też do Sanoka, czasem Leska a później pustki. To samo było kiedyś z kursem na Ustrzyki Górne oraz do Jaślisk przez Komańczę. Wszystkie zlikwidowali bo woziły głównie powietrze. Dla dzieci, gminy mają zapewnić dojazd więc pojawią się jakieś szkolne autobusy. W tygodniu być może też w miejsce tych przewoźników pojawią się nowi ale w weekendy to chyba już będzie można zapomnieć o możliwości dostania się w Bieszczady komunikacją publiczną o dogodnej (w miarę wczesnej) porze. Trzeba się przerzucić na telewizję i galerie handlowe
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  4. #4
    Kronikarz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2015
    Awatar coshoo
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    690

    Domyślnie Odp: Autobusy nie będą jeździć w Bieszczadach

    Świetna wiadomość... Bieszczady znów stają się trudno dostępne... Czyli teraz w Bieszczady trzeba będzie startować z Leska?
    Ostatnio edytowane przez coshoo ; 14-02-2017 o 08:48

  5. #5
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Autobusy nie będą jeździć w Bieszczadach

    Wy to macie dobrze, bo galerię macie właśnie pomiędzy dworcami, a ja tym o 6.45 właśnie jeździłem. O 9 byłem w Lesku. Pierwsze piwo u Magdy i przesiadka do Dolnych. Przyjeżdżałem w piątki, żeby się dostać głębiej, ale wyjeżdżać też musiałem w piątki. Dobrze, że Wojtek Myśliwiec kupił samochód i Grzesiu chce jeździć w tym czasie, co ja.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Autobusy nie będą jeździć w Bieszczadach

    Nikt nie podał źródła, to ja będę tym dokładnym ->

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Autobusy nie będą jeździć w Bieszczadach

    Kursów już jest tak mało, że ciężko liczyć na Arrivę i coś sensownego zaplanować. Nie ukrywam, że przez to teraz jeżdżę samochodem, albo autostopem. Szkoda, szczególnie mieszkańców Bieszczadów, dla których autobus to był jedyny środek transportu. Może w miejsce Arrivy pojawi się inny przewoźnik, gdzie mu się będzie opłacało? Do Ustrzyk Dolnych, czy gdzieś jeszcze?

  8. #8

    Domyślnie Odp: Autobusy nie będą jeździć w Bieszczadach

    Ostatnio edytowane przez uszatek_mis ; 22-03-2017 o 08:50

  9. #9
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Autobusy nie będą jeździć w Bieszczadach

    Fakt, że dziecko mi przeszkadzało, ale w pewnym momencie zamiast samorządy przeczytałem samosądy. Żeby to się tak nie skończyło

  10. #10

    Domyślnie Odp: Autobusy nie będą jeździć w Bieszczadach

    Witam. Ja mam kwaterę w Kalnicy w sierpniu i mam do Was pytanie; czy wogóle " coś"latem będzie jeździć, jakieś busy ? na trasie Kalnica- Wetlina czy UG ?

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Co to rośnie w tych Bieszczadach ?
    Przez Henek w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 3596
    Ostatni post / autor: 07-07-2022, 20:48
  2. Autobusy: Rzeszów - Gdańsk
    Przez długi w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 11:55
  3. Autobusy od strony Słowacji
    Przez damian w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-06-2010, 22:39
  4. Dlaczego tak nie ma w Bieszczadach ?
    Przez Henek w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 06-05-2009, 18:57
  5. Nie ma turystów w Bieszczadach
    Przez irek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-02-2005, 23:16

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •