Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Bieszczady Marzec.

  1. #11
    Debiutant Roku 2018
    Awatar mercun
    Na forum od
    11.2016
    Rodem z
    daleko i blisko....
    Postów
    328

    Domyślnie Odp: Bieszczady Marzec.

    Wszystko jest dla ludzi...myślących. To, że łamią prawo i tym się chwalą to tylko źle o nich świadczy. FB , oprócz ludzi pozytywnie zakręconych, jest także pełen osobników popieprzonych tak jak i generalnie ten obecny świat. Również o skłonnościach samobójczych, których nawet sobie nie uświadamiają.
    Ja osobiście ( i pewnie nie tylko ja ) życzę Ci powodzenia i PRZEŻYCIA ( w przenośni i dosłownie) pozytywnej przygody.
    To najkrajšie na svete nie sú veci, ale chvíle, okamihy, nezachytiteľné sekundy – Karel Čapek

  2. #12

    Domyślnie Odp: Bieszczady Marzec.

    Dzięki :) przyda się. Jak będzie serio kiepsko nie będę się pchał wysoko. Wszystko z głową.

  3. #13
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2011
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    66

    Domyślnie Odp: Bieszczady Marzec.

    Samotnie? A można się dołączyć na kawałek w worku B.? Tyle że mnie pasuje bez szlaku i forma słabiutka i nie mam kiedy nadrobić.

  4. #14
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Bieszczady Marzec.

    Cytat Zamieszczone przez LEGINISTA Zobacz posta
    Założyłem temat aby mi ktoś odpowiedział na moje pytania, ....
    Miałem zamiar odpowiedzieć na Twoje pytania zaraz po ukazaniu się tego wątku, nawet już coś zacząłem pisać, ale zrezygnowałem, bo .... nie udało mi się znaleźć ani jednego pytania, na które potrafiłbym wytrawnemu wędrowcowi odpowiedzieć, nie narażając się posądzenie, że chcę dawać złote rady.

    Pierwsze pytanie "Czy o tej porze mogę liczyć na dobry dojazd" [z Lublina], dotyczyło komentarza do rozkładu jazdy, więc rzetelnej rady mogą tu udzielić tylko inni mieszkańcy Lublina lub ktoś z forum miłośników transportu kołowego.

    Drugie pytanie, to w zasadzie inwentaryzacja Twojego sprzętu biwakowego i innych goreteksów. A temat "Jak wygląda to w kwestii prawnej" [biwakowanie m.in. w PN] był na forum poruszany sto razy, można to też przeczytać w każdym przewodniku, na rewersach map, w folderach, itp.
    A pewnie jakiś przewodni sobie przed długą wędrówką sprawiłeś.

    Czwarte pytanie, o bacówki, uznałem za nieco nietrafione, bo tu od dawna nie ma baców, toteż i nie ma bacówek.

    Za sensowne i oryginalne uznałem pytanie trzecie, to z chlebem za 10 zł. Z pewnym opóźnieniem odpowiadam, że ceny bywają tu nieco wyższe, niż gdzie indziej, ale tylko nieco. Ten sprzedawca od chleba za 10 zł musiał mieć jakieś swoje tajemnicze motywacje, wyznaczając taką cenę;-)

    Cytat Zamieszczone przez LEGINISTA Zobacz posta
    ... a nie tutaj mi dawał złote rady.
    W imieniu wszystkich dających złote rady - przepraszamy. To się więcej nie powtórzy.

    Cytat Zamieszczone przez LEGINISTA Zobacz posta
    Do odważnych świat należy, reszta niech w domach siedzi
    Ja tam raczej strachliwy jestem, ale w domu trudno mnie utrzymać;-) Innych strachliwych też z domu wyganiam - a sio!
    Ale odważnym też wszystkiego dobrego życzę!

  5. #15
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Bieszczady Marzec.

    Cytat Zamieszczone przez LEGINISTA Zobacz posta
    Jak cenowo sytuacja wygląda w sklepach ? Kiedyś byłem z kolegami w Bieszczadach i zaszliśmy do sklepu. Ceny sięgały nawet 10 zł za chleb.
    Udokumentowane ceny z lutego 2017. Sklep przydrożny w znanej miejscowości bieszczadzkiej. Tutaj wybór chleba.



    A tutaj ceny możliwe do odczytania.



    Cytat Zamieszczone przez LEGINISTA Zobacz posta
    ... w większości ceny takie są?
    Inny przykładowy towar pierwszej potrzeby


    I zbliżenie na ceny:

  6. #16

    Domyślnie Odp: Bieszczady Marzec.

    Zapomniałem całkowicie o tym temacie :d Żyję, wróciłem cały, nie zamarzłem, nic mnie nie zjadło. Śniegu było po kolanach to fakt. Wyprawa raczej ciężka fizycznie niż bardzo niebezpieczna. Tak że więc świat dalej należy do odważnych a reszta niech czeka na lato :) tylko uwaga wtedy na upały :)

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar Krytyk Ludowy
    Na forum od
    08.2013
    Rodem z
    Południowe rubieże naszego nieszczęśliwego kraju - Kraków
    Postów
    96

    Domyślnie Odp: Bieszczady Marzec.

    Ceny chleba - normalne. Nie stwierdziłem anomalii.
    10 zł za chleb? A gdzież to tak i w którymż miesiącu?
    ...bo rozumiem, że chodziło o chleb wypiekany a nie ten w płynie i nie marki Guinnes w wersji Draft/Draught...

  8. #18

    Domyślnie Odp: Bieszczady Marzec.

    To było parę lat temu jak byłem z kolegami. Ceny rzeczywiście były wyższe. Akurat był to początek lipca. Albo to był chleb od gospodarza kupiony bo też raz zwykły chleb zakupiliśmy.

  9. #19
    Debiutant Roku 2018
    Awatar mercun
    Na forum od
    11.2016
    Rodem z
    daleko i blisko....
    Postów
    328

    Domyślnie Odp: Bieszczady Marzec.

    Dobrze kiedy wędrowiec wraca ze szlaku cało. Znaczy, że miał rozum i szczęście ( tak pół na pół). A jakby tak jeszcze mała relacja w myśl zasady " a co widział i co przeżył...". Jest taka szansa?
    Osobiście też nie lubię upałów i "stonki". Dla mnie góry kończą się kiedy schodzi śnieg, późna wiosna a potem dopiero koniec października. No chyba, że całkiem wysoko ale to już inna historia. I inne góry.
    To najkrajšie na svete nie sú veci, ale chvíle, okamihy, nezachytiteľné sekundy – Karel Čapek

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Militaria" - Walki w Bieszczadach: 1945-marzec 1946, wiosna 1946-1947
    Przez Waldemar w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-11-2016, 00:25
  2. Poszukuję pokoju w Bieszczadach - Marzec/Kwiecień
    Przez sebek777 w dziale Noclegu szukam
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-01-2014, 22:00
  3. Wetlina - Marzec
    Przez Arzahel111 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-01-2009, 15:23
  4. Ustrzyki Górne marzec
    Przez janesko w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-03-2007, 10:52

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •