Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Remont i zamknięcie szlaku na Tarnicę

  1. #1

    Domyślnie Remont i zamknięcie szlaku na Tarnicę

    "W 2017 roku szlaki na Tarnicę będą remontowane pomiędzy 20 marca a 25 kwietnia, to krótki czas na wykonanie dużych prac, zwłaszcza przy zmiennej kwietniowej pogodzie. Dlatego w tym okresie szlak z Wołosatego na Tarnicę będzie zamknięty i wyłączony z udostępniania turystycznego."

    źródło: https://www.bdpn.pl/index.php?option...=1925&Itemid=1

    Oprócz tego dużo informacji na temat drogi krzyżowej - podana nowa, oficjalna trasa.

  2. #2
    Kronikarz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2015
    Awatar coshoo
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    690

    Domyślnie Odp: Remont i zamknięcie szlaku na Tarnicę

    Poprosimy o więcej schodów

  3. #3
    Debiutant Roku 2018
    Awatar mercun
    Na forum od
    11.2016
    Rodem z
    daleko i blisko....
    Postów
    328

    Domyślnie Odp: Remont i zamknięcie szlaku na Tarnicę

    Te schody to swoista droga krzyżowa. Nic więcej nie potrzeba aby się zajechać
    To najkrajšie na svete nie sú veci, ale chvíle, okamihy, nezachytiteľné sekundy – Karel Čapek

  4. #4

    Domyślnie Odp: Remont i zamknięcie szlaku na Tarnicę

    Zacząłem zastanawiać czy:
    - zamknięcie szlaku (remont) było spowodowane faktycznie stanem, a jeśli tak, to przecież w marcu to jeszcze śnieg tam leży i dostęp wydaje się być utrudniony. Dużo lepszym terminem byłby maj/czerwiec. I tu i tu zdążymy przed sezonem. Chyba, że chodzi o kasę z biletów, no to wtedy faktycznie, tylko do połowy kwietnia trzeba się sprężyć ;-) Poza tym piszą o dużych robotach, a na stronie z przetargami nic takiego nie ma. Czyżby własnymi siłami?
    - zamknięcie szlaku jest spowodowane właśnie terminem drogi krzyżowej (plus minus 2tyg, żeby nie wyglądało, że to tylko dlatego) - żeby był powód skierować pielgrzymów gdzie indziej. Skłaniam się właśnie ku temu.

    Kto będzie chciał, to i tak na Tarnicę może pójść z Ustrzyk G.
    Swoją drogą, uważam, że droga (krzyżowa) na przełęcz Bukowską jest o wiele lepszym rozwiązaniem (niż na Tarnicę).

  5. #5
    Debiutant Roku 2018
    Awatar mercun
    Na forum od
    11.2016
    Rodem z
    daleko i blisko....
    Postów
    328

    Domyślnie Odp: Remont i zamknięcie szlaku na Tarnicę

    Cytat Zamieszczone przez uszatek_mis Zobacz posta
    Zacząłem zastanawiać czy:
    - zamknięcie szlaku jest spowodowane właśnie terminem drogi krzyżowej (plus minus 2tyg, żeby nie wyglądało, że to tylko dlatego) - żeby był powód skierować pielgrzymów gdzie indziej. Skłaniam się właśnie ku temu.
    .
    BINGO! Jak widzisz, w kulturalny sposób Park pozbył się odpowiedzialnych za rozdeptywanie szlaku. To może teraz ( w ramach zapowiedzianego remontu ) pozbiera te klocki, kiedy już niepotrzebne?
    To najkrajšie na svete nie sú veci, ale chvíle, okamihy, nezachytiteľné sekundy – Karel Čapek

  6. #6

    Domyślnie Odp: Remont i zamknięcie szlaku na Tarnicę

    Cytat Zamieszczone przez mercun Zobacz posta
    BINGO! Jak widzisz, w kulturalny sposób Park pozbył się odpowiedzialnych za rozdeptywanie szlaku. To może teraz ( w ramach zapowiedzianego remontu ) pozbiera te klocki, kiedy już niepotrzebne?
    Nie pozbiera, bo jak już pisałem, nie ma żadnego ogłoszonego/zakończonego przetargu na roboty.
    Aż z ciekawości się wybiorę po 25 kwietnia zobaczyć co się zmieniło... Te 2,5h na wejście/zejście mogę poświęcić...

  7. #7
    Debiutant Roku 2018
    Awatar mercun
    Na forum od
    11.2016
    Rodem z
    daleko i blisko....
    Postów
    328

    Domyślnie Odp: Remont i zamknięcie szlaku na Tarnicę

    Cytat Zamieszczone przez uszatek_mis Zobacz posta
    Nie pozbiera, bo jak już pisałem, nie ma żadnego ogłoszonego/zakończonego przetargu na roboty.
    Aż z ciekawości się wybiorę po 25 kwietnia zobaczyć co się zmieniło... Te 2,5h na wejście/zejście mogę poświęcić...
    A no wiem, że nie pozbiera. Takie jeno marzenie miałem przez moment. Tak jak i wiem to, że Słowacy nie pozbierają schodków/podestów na Rysy. Jakby ktoś tej ohydy nie widział to proszę
    schodki.jpg
    Nie wiem czemu to ma służyć jak i nie rozumiem potrzeby schodów na Tarnicę. Dla ochrony samego szlaku jest to zbędne - wystarczą pojedyncze poprzeczki odprowadzające wodę co 20-30 m. A po to by każdy mógł tam wleźć - to lekka przesada bo nie każdy musi. A jak już chce to niech się postara.
    Co do poświęcenia - będę Cie wspierał na odległość bo raczej wtedy nie uda mi się tam być chociaż sam chętnie bym tam się poszwendał. Ale z drugiej strony tak sobie myślę, że nawet te schody nie są w stanie odebrać przyjemności z przeżycia wschodu słońca na Tarnicy. Potraktuj to jako małą sugestię a będzie Ci lżej.
    Ostatnio edytowane przez mercun ; 12-03-2017 o 21:04 Powód: lit
    To najkrajšie na svete nie sú veci, ale chvíle, okamihy, nezachytiteľné sekundy – Karel Čapek

  8. #8
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Remont i zamknięcie szlaku na Tarnicę

    Pozwolę sobie publicznie wyrazić osobisty pogląd : jestem przeciw wszelkim masowym imprezom na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego
    Nie ma znaczenia czy są one pod patronatem ekologicznym, religijnym, czy też sportowym, bądź wypoczynkowym etc.
    Gdy 1000 luda wchodzi w ciągu jednego dnia na ta samą górkę to zostaje tylko..... smród i śmiecie.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Remont i zamknięcie szlaku na Tarnicę

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Pozwolę sobie publicznie wyrazić osobisty pogląd : jestem przeciw wszelkim masowym imprezom na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego
    Nie ma znaczenia czy są one pod patronatem ekologicznym, religijnym, czy też sportowym, bądź wypoczynkowym etc.
    Gdy 1000 luda wchodzi w ciągu jednego dnia na ta samą górkę to zostaje tylko..... smród i śmiecie.
    Żeby tylko tysiąc luda ;-)
    Ale różnicę między imprezą obejmującą jedną górę (Tarnica), a szlak przez kilkadziesiąt km (Rzeźnik) rozumiem, że dostrzegasz? Bo i to, i to impreza masowa.
    Absolutnie nie zamierzam tutaj nikogo faworyzować.

  10. #10
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Remont i zamknięcie szlaku na Tarnicę

    Cytat Zamieszczone przez uszatek_mis Zobacz posta
    Ale różnicę między imprezą obejmującą jedną górę (Tarnica), a szlak przez kilkadziesiąt km (Rzeźnik) rozumiem, że dostrzegasz?
    Ja rozumiem, że dostrzegam: pierwsi rozdeptują jedną górę (Tarnica) a drudzy kilkadziesiąt kilometrów gór (Rzeźnik). I jedni i drudzy masowo
    Czterech panów B.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Chatka Puchatka zamknięta.
    Przez cezaryol w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 25-02-2023, 21:43
  2. Przedsięwzięcie lokalne z Tarnicą w tle,(czyli o tym, jak wystawiłem się na ciosy)
    Przez partyzant w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 29-12-2016, 14:14
  3. Klasztor w Komańczy - tymczasowo zamknięta izba pamięci
    Przez Sonka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-09-2012, 19:41
  4. RIMB - zamknięta epoka
    Przez don Enrico w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-11-2011, 13:52

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •