Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50

Wątek: Zabrali mi autobus!!!

  1. #11
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Zabrali mi autobus!!!

    Cytat Zamieszczone przez mercun Zobacz posta
    Biały! Ale obciach, żeby chociaż cytrynowy był...
    O tak! Cytrynka to byłoby coś! Kiedyś jeden z forumowiczów zabierał na zimowe wyjazdy kurtkę puchową całą w takim kolorze. Podobno NASA potrafiła go namierzyć w ciągu paru sekund!

    No właśnie – jak dawno, dawno temu, Maks wykrzykiwał w Seksmisji: „Nie wytrzymam! Permanentna inwigilacja! Nie wytrzymam!” to się zaśmiewaliśmy do łez a teraz co? Na każdym drzewie w Bieszczadach kamery, CIA posiada oprogramowanie z kodami dostępów do wszystkich sieci komórkowych a ostatnio nawet wymyślili taki sprytny program co ma nazwę z aniołem, chyba upadły anioł czy jakoś tak i ten program w tajemnicy przed właścicielem uruchamia jego telewizor (taki z dostępem do netu), wprowadza go niby w stan uśpienia i nagrywa wszystko co się w domu dzieje! Ja na szczęście mam telewizor bez dostępu i na dodatek zepsuty więc mi ten program nie przeszkadza ale kamery trochę mnie irytują

    Ale miało być o kurtce – ten biały zamek jak nic kojarzy mi się z suknią ślubną i jak go widzę to słyszę w głowie Marylę śpiewającą „Już mi niosą suknię z welonem…” Taka jakaś trauma czy cuś.
    A z jej zakupem to też była heca niesłychana, ale o tym opowiem po południu.
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  2. #12
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Zabrali mi autobus!!!

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    Ale miało być o kurtce – ten biały zamek jak nic kojarzy mi się z suknią ślubną i jak go widzę to słyszę w głowie Marylę śpiewającą „Już mi niosą suknię z welonem…” Taka jakaś trauma czy cuś.
    "Już mi niosą suknię z welonem", to nie Maryla śpiewała, tylko Elżbieta.

  3. #13
    Debiutant Roku 2018
    Awatar mercun
    Na forum od
    11.2016
    Rodem z
    daleko i blisko....
    Postów
    328

    Domyślnie Odp: Zabrali mi autobus!!!

    Cytat Zamieszczone przez Piskal Zobacz posta
    "Już mi niosą suknię z welonem", to nie Maryla śpiewała, tylko Elżbieta.
    "Taka jakaś trauma czy cuś." Takie "cuś" to potrafi zabełtać w głowie.
    To najkrajšie na svete nie sú veci, ale chvíle, okamihy, nezachytiteľné sekundy – Karel Čapek

  4. #14
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Zabrali mi autobus!!!

    Cytat Zamieszczone przez Piskal Zobacz posta
    "Już mi niosą suknię z welonem", to nie Maryla śpiewała, tylko Elżbieta.
    Hi, hi, czepiasz się Pan Po szóstej rano takie one podobne, że i rozróżnić ciężko

    Cytat Zamieszczone przez mercun Zobacz posta
    "Taka jakaś trauma czy cuś." Takie "cuś" to potrafi zabełtać w głowie.
    Oj potrafi, potrafi. Nie dziwcie się, że takie qui pro quo skoro świt popełniłem gdyż rano to ja ledwie samego siebie poznaję w lustrze! I tak na przykład dziś, zaledwie kilka minut po napisaniu tego wcześniejszego postu wybiegłem z mieszkania do windy i omalże nie zemdlałem zaraz po wejściu do niej. Można powiedzieć, że miałem przygodę w windzie Pokrótce nakreślę tło: przez ponad miesiąc winda była nieczynna bo ledwie już zipała i trzeba było wymienić ją na nowy model. Jej remont zakończył się kilka tygodni temu i teraz mam taką metalową, srebrną jak ten znaleziony długopis. I rzecz najważniejsza - przycisk zero czyli parter znajduje się dość nisko i jak wchodzę do windy to spuszczam wzrok żeby w niego utrafić bo tuż obok jest inny, który uruchamia dość głośny wentylator a z rana jakoś nie chce mi się go słuchać. Tak więc wchodzę do windy ze wzrokiem utkwionym w przycisk, paluchem go dźgam, podnoszę wzrok a tam przede mną na końcu kabiny - kurna ZJAWA ! A żem się zląkł! Serce zabiło mocniej, ciałem wstrząsnął dreszcz - ja pierdziu, zamontowali lustro i ten drugi to ja! (wczoraj jeszcze lustra nie było a dziś nagle jest - teraz to już się nie dam zaskoczyć)
    Ostatnio edytowane przez sir Bazyl ; 15-03-2017 o 20:06
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  5. #15

    Domyślnie Odp: Zabrali mi autobus!!!

    A co to, blog modowy? Suwak flamastrem maźnij i po kłopocie, do pierwszego prania . Do windy już wszedłeś ale na choćby maluczką górkę, ani ciut ciut. Do rzeczy bo mi tu bredzisz waćpan.
    Ostatnio edytowane przez bieszczadzka kuna ; 15-03-2017 o 20:49

  6. #16
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Zabrali mi autobus!!!

    Cytat Zamieszczone przez bieszczadzka kuna Zobacz posta
    A co to, blog modowy?...
    O rety, znów pomyliłem fora
    Cytat Zamieszczone przez bieszczadzka kuna Zobacz posta
    Do windy już wszedłeś ale na choćby maluczką górkę, ani ciut ciut. Do rzeczy bo mi tu bredzisz waćpan.
    Toż przecie srogi mróz krępuje ruchy, odzież zamienia w twardy pancerz to i idzie się ciężko i powoli
    Cytat Zamieszczone przez bieszczadzka kuna Zobacz posta
    Do rzeczy bo mi tu bredzisz waćpan.
    Ja tu prawdę i tylko prawdę, i nic nie koloruję choć niektórzy sugerują żeby coś maziać i przeinaczać, ale ja nie dam się! Suwak jak był biały tak biały pozostanie!!!
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  7. #17
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Zabrali mi autobus!!!

    No dobra, wrócę teraz do mojej wyprawy i wspinaczki na Górę Parkową zwaną też Stróżna, Stróżnia, Straszyna Góra, Struszyna, Aptekarka, Góra Mickiewicza, Władycza Góra. W jaki sposób w tak atrakcyjnym miejscu ostała się ta enklawa zieleni i skąd te nazwy, można sobie łatwo odnaleźć w necie więc nie będę przewodnikowo zanudzał . Z ciekawostek powiem tylko, że park zaprojektował Władysław Beksiński, dziadek Zdzisława Beksińskiego i syn Mateusza Beksińskiego, współzałożyciela fabryki kotłów, która przekształciła się w fabrykę wagonów a ta z kolei we wspomnianą przez Browara fabrykę Autosan.

    Wkrótce dotarłem w partie szczytowe:
    zabrali1.jpg
    I zdobyłem punkt najwyższy gdzie wyjaśniło się dlaczego Góra Mickiewicza:
    zabrali2.jpg
    Kawałeczek dalej jest taras widokowy, z którego można podziwiać niebywałej urody słup:
    zabrali3.jpg
    I równie uroczą bryłę kościoła:
    zabrali4.jpg
    W dół poszedłem innymi alejkami i dzięki temu natknąłem się na budynek wodociągu miejskiego:
    zabrali5.jpg zabrali6.jpg
    Następnie obrałem za cel Rynek i podreptałem ulicą, którą w 1930 roku przechodził „Marsz Głodnych”:
    zabrali7.jpg
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  8. #18
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Zabrali mi autobus!!!

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    Zabrali, z rozkładu skreślili, wycofali i już od dwóch miesięcy nie jeździ! Znienacka, bez zapowiedzi, bez konsultacji społecznych ze mną, bez litości!
    Panie trzeba zmienić destynację, teraz jeździ się do dużych miast. Do Krakowa i Warszawy kursów mnóstwo!
    Tak swoją drogą, to kiedyś też miałem "swój" autobus, z Krosna do Moszczańca. Wsiadałem do niego w Rymanowie o 6.45 i zazwyczaj od Jaślisk jechałem już sam do końca. Przestałem nim jeździć i zabrali, tak w ogóle zabrał się, zwinął cały krośnieński PKS.

  9. #19
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Zabrali mi autobus!!!

    Minąłem Rynek:
    zabrali8.jpg zabrali12.jpg
    i poszedłem na Zamek:
    zabrali9.jpg
    Tam przedarłem się wzdłuż jego ścian (jakieś taśmy broniące dostępu porozwieszali, ale dałem radę się schylić i przejść pod nimi:)) na następną platformę widokową, z której mogłem podziwiać zator lodowy na Sanie
    zabrali10.jpg
    i ten kościół co wcześniej:
    zabrali11.jpg
    Tyle lat już jeżdżę przez Sanok a nie zdawałem sobie sprawy, że taki socrealistyczny koszmarek tam stoi.
    Z zamku już dość szybko ruszyłem ku stacji. Po drodze minąłem Zdzisława Beksińskiego
    zabrali13.jpg
    Franciszkanina
    zabrali14.jpg
    i dzielnego wojaka Szwejka
    zabrali15.jpg
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  10. #20
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Zabrali mi autobus!!!

    Kilkanaście minut później pędziłem już Żaczkiem, najpierw wzdłuż zamarzniętego Sanu
    zabrali17.jpg
    a później wzdłuż odmarzniętej Osławy
    zabrali18.jpg
    cały czas podziwiając okolicę
    zabrali16.jpg zabrali19.jpg
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Ostatni autobus
    Przez don Enrico w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 21:14
  2. Autobus Ustrzyki Górne - Wrocław
    Przez gunia w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 19:14
  3. Autobus Zakopane - Sambor - Lwów
    Przez nexus w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-09-2012, 11:28
  4. Autobus ze Stężnicy
    Przez malo w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-06-2006, 00:23

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •