Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Wątek: Zabrali mi autobus!!!

  1. #1
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Zabrali mi autobus!!!

    Zdrada Panie i Panowie! Zdrada!

    Zabrali, z rozkładu skreślili, wycofali i już od dwóch miesięcy nie jeździ! Znienacka, bez zapowiedzi, bez konsultacji społecznych ze mną, bez litości! Porzucili wiernego pasażera na pastwę innych przewoźników, oferujących przejazd do Sanoka o porach nijak dopasowanych do dalszych połączeń w kierunkach jedynie słusznych!

    Kęsim, kęsim, kęsim!

    W drugą niedzielę lutego chciałem wybrać się moim autobusem jadącym na Bukowiec, startującym z Rzeszowa o 6.45. Wieczorem w sobotę spakowałem mały plecak i na szczęście, jakimś bezwarunkowym odruchem, tchnięty przeczuciem albo raczej chęcią zaoszczędzenia kilku groszy (bo przez e-podróżnika często kupowałem bilet 50% taniej ) wystukałem na ich stronie szukaj połączenia: Rzeszów – Berezka (bo tam chciałem wysiąść) i wyświetliło się nic czyli, że klapa. No dobra, pomyślałem - kurs przyspieszony więc może się tam nie zatrzymuje. No to Rzeszów – Myczków a tu też zero odzewu! Popsuło się czy co? Nie mogłem uwierzyć, że wychodzi, że nie jeździ, to wpisałem docelowo Bukowiec i stała się jasność a mnie ścięło jakby grom z jasnego nieba we mnie przywalił! Stało się! Armagedon, panika, załamka…a człowiek na głodzie!
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  2. #2
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Zabrali mi autobus!!!

    No przecież jest w Sanoku Autosan, możesz sobie kupić nowy autobus. I znowu będziesz miał swój
    Pozdrav

  3. #3
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Zabrali mi autobus!!!

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    No przecież jest w Sanoku Autosan, możesz sobie kupić nowy autobus. I znowu będziesz miał swój
    Niedawno syndyk chciał całą fabrykę sprzedać, za długo zwlekałem z decyzją, wahałem się i ktoś mnie wyprzedził jak H9-tka furmankę
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  4. #4
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Zabrali mi autobus!!!

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    …a człowiek na głodzie!
    Na lokalnym rynku zostało jeszcze dwóch dealerów (Marcel i Neo (bus)) oferujących odlot, jakby to ujął poeta – w krainę łagodności. Neo postawił twarde warunki – spotkamy się w środku nocy, o czwartej trzydzieści albo zapomnij o ofercie. Marcel był bardziej ludzki i zaproponował piątą czterdzieści pięć. W Sanoku miał mnie przejąć Żaczek i poprowadzić torami do nieba bram. Ale nim je uchyliłem rozstając się z Żaczkiem w Rzepedzi , wylądowałem pięć po siódmej w Sanoku. Arriva pięć minut wcześniej zaoferowała obecnym na stanowisku, odjazd aż po niemalże Bieszczadów kres, czyli do Ustrzyk Górnych. Żebym się ze…spocił to nie dognam! Do spotkania z Żaczkiem godzina czterdzieści a tu srogi mróz szczypie i kąsa zajadle po tym i po owym.
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  5. #5
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Zabrali mi autobus!!!

    A bo chce wam się jeździć na takie zadupie? A propos, DALEKO JESZCZE DO KIMBU??!!!

  6. #6
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Zabrali mi autobus!!!

    Ojej. Polecam artykuł - http://www.nowiny24.pl/bieszczady/a/...upie,11879090/

    Nawiasem mówiąc, sama korzystałam już kilka razy z opcji Neo o 4.30 -nic przyjemnego -pomimo ciepłego i przestronnego autobusu przyjemnosc trwa ok 1 godziny. Po tym czasie, czyli po godzinnej drzemce, o 5.30 jest zawsze przesiadka w Niebylcu gdzie jeden duży autobus Neo zamienia się na kilka małych busów Neo jadących dalej w różne kierunki. Dla mnie to dalej to zawsze był Sanok, nie wiem dokąd dalej jechał ale gdzies by tam pojechał, chyba Polanczyk.
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  7. #7
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Zabrali mi autobus!!!

    Cytat Zamieszczone przez Piskal Zobacz posta
    A bo chce wam się jeździć na takie zadupie?
    U nie to już nie jest kwestia chcenia - ja po prostu muszę

    Cytat Zamieszczone przez Piskal Zobacz posta
    A propos, DALEKO JESZCZE DO KIMBU??!!!
    Mam nadzieję, że tak ze cztery, pięć wyjazdów jeszcze i już KIMB

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    Hurrraaa! Czyli nie tylko mi to przeszkadza i cieszy mnie, że coś się dzieje w temacie transportu publicznego.

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    Nawiasem mówiąc, sama korzystałam już kilka razy z opcji Neo o 4.30 (...)
    Ja też. Opcja Neo jeszcze się pojawi gdyż właściwie to miałem napisać o ostatniej niedzieli ale jakoś mi od razu relacja zawinęła na wyjazd sprzed miesiąca więc pociągnę już chronologicznie dalej.

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    ... -pomimo ciepłego i przestronnego autobusu przyjemnosc trwa ok 1 godziny. (...)
    Tak z perspektywy osobnika w średnim wieku zaawansowanym, godzina przyjemności to naprawdę sporo. Ale żeby w autobusie?!
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  8. #8
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Zabrali mi autobus!!!

    Jak wszyscy wiecie, centrum Sanoka to taka góra oblepiona budynkami ale sam pipant szczytowy pozostał porośnięty drzewami i jak dotąd przeze mnie nie zdobyty. Ruszyłem więc z kopyta ku górze próbując wytrzymać atak mrozu w tym co miałem na sobie. Niestety ciągle było mi zimno ale miałem ukryty w plecaku sposób na rozgrzanie się. Nie, nie był to koniak ani inna nalewka tylko kurtka puchowa kupiona w całkiem niezłej, promocyjnej cenie w Decathlonie. Polecam gorąco – bardzo fajny zakup – jest ciemno zielona i tylko ma denerwujący, biały zamek – BIAŁY ZAMEK! Kto to wymyślił?! No dobra, trochę się już do niego przyzwyczaiłem ale zawsze jak ją wydzieram z pokrowca to mnie irytuje, ten biały zamek – kurtka śliczna, ciemno zielona a tu ten biały zamek. No nie mogę – jak można było to tak spartolić! Biały zamek cholera…

    Przy pierwszej ławce szybko zrzuciłem z siebie cieniutką nieprzemakalną kurtkę, polar i na koszulkę ubrałem puchówkę, zasunąłem biały zamek i naciągnąłem na siebie wcześniej zrzucone warstwy i już po chwili miłe uczucie ciepła rozchodziło się po całym tułowiu.

    Pod ławką coś się srebrzyło więc się schyliłem i wyrwałem z lodu całkiem fajny metalowy długopis na wkłady typu zenit. Od razu go bardzo polubiłem i jak odmarzł to okazało się, że działa i teraz piszę właśnie nim tą relację. Taka pamiątka z Sanoka, z Góry Parkowej (364 m n.p.m.).
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  9. #9
    Debiutant Roku 2018
    Awatar mercun
    Na forum od
    11.2016
    Rodem z
    daleko i blisko....
    Postów
    328

    Domyślnie Odp: Zabrali mi autobus!!!

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    biały zamek – BIAŁY ZAMEK! Kto to wymyślił?! No dobra, trochę się już do niego przyzwyczaiłem ale zawsze jak ją wydzieram z pokrowca to mnie irytuje, ten biały zamek – kurtka śliczna, ciemno zielona a tu ten biały zamek. No nie mogę – jak można było to tak spartolić! Biały zamek cholera…
    Biały! Ale obciach, żeby chociaż cytrynowy był...
    To najkrajšie na svete nie sú veci, ale chvíle, okamihy, nezachytiteľné sekundy – Karel Čapek

  10. #10
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Zabrali mi autobus!!!

    Cytat Zamieszczone przez mercun Zobacz posta
    Biały! Ale obciach, żeby chociaż cytrynowy był...
    Mogło być gorzej. Różowy na przykład. A tak, to nie jesteś widoczny na śniegu. Przynajmniej we fragmencie.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Ostatni autobus
    Przez don Enrico w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 21:14
  2. Autobus Ustrzyki Górne - Wrocław
    Przez gunia w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 19:14
  3. Autobus Zakopane - Sambor - Lwów
    Przez nexus w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-09-2012, 11:28
  4. Autobus ze Stężnicy
    Przez malo w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-06-2006, 00:23

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •