Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: Irlandzki czajnik

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Irlandzki czajnik

    Dla mnie pomijając gabaryty i wagę jest jeszcze jedno co dyskwalifikuje ten sprzęt, to jest tylko możliwość zagotowania wody. Wieczorem na biwaku lubię ugotować makaron lub kaszę a jak to zrobić z Kelly Kettle?

  2. #12
    Debiutant Roku 2018
    Awatar mercun
    Na forum od
    11.2016
    Rodem z
    daleko i blisko....
    Postów
    328

    Domyślnie Odp: Irlandzki czajnik

    Cytat Zamieszczone przez krzychuprorok Zobacz posta
    Dla mnie pomijając gabaryty i wagę jest jeszcze jedno co dyskwalifikuje ten sprzęt, to jest tylko możliwość zagotowania wody. Wieczorem na biwaku lubię ugotować makaron lub kaszę a jak to zrobić z Kelly Kettle?
    I dlatego preferuję albo wyższą patelnię albo rondelek plus coś pod spód ( to nawet mogą być dwa, trzy kamienie lub grubsze szczapy, nawet wilgotne). I wodę zagotuje i jajecznicę usmaży. Dla ekstremalistów: można równocześnie zagotować wodę na herbatę lub kawę i jaja na twardo, lub inne - w kąpieli wodnej; ewentualnie - wspomniany wyżej makaron. I tak się to wszystko w trzewiach wymiesza
    Ostatnio edytowane przez mercun ; 29-03-2017 o 19:15 Powód: literówka
    To najkrajšie na svete nie sú veci, ale chvíle, okamihy, nezachytiteľné sekundy – Karel Čapek

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar Slav
    Na forum od
    10.2014
    Postów
    300

    Domyślnie Odp: Irlandzki czajnik

    Do czajnika są jakieś akcesoria,ale jak mamy menażkę (w czymś musimy jeść) wrzątek i ogień to raczej nie powinno być problemu z gotowaniem ?


    Kiedyś kupiłem "mikro" kuchenkę z demobilu, wkład żelowy jako źródło zasilania - trudno to zgasić, trzeba odciąć dopływ powietrza. Wymiary pozwalają aby wykorzystać ten wkład do czajnika np: podczas kilkudniowych opadów. To jest zaleta w moim odczuciu, że nie ma ograniczeń jak w kuchence gazowej ( która działa tylko na gaz).
    DSCN4413.jpg

    Zrobiłem pomiar i wyszło 24x12 z "groszami" bez tej podstawy. Zmierzyłem też termos 32x8 , więc z tymi "gabarytami" nie ma co przesadzać. Nie faworyzuje tego sprzętu,staram się być obiektywny i dostrzegam też minusy. Zapewne wygodniej postawić menażkę na gazie i tylko mieszać łyżką

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •