Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Na Kopystańkę

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Marcus
    Na forum od
    11.2012
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    95

    Domyślnie Na Kopystańkę

    Pogoda dopisała
    Wybraliśmy się na Pogórze Przemyskie. Z Rybotycz do Kopystna i na Kopystańkę.
    Potem Posada Rybotycka. Na koniec Kopiec Tatarski w Przemyślu.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  2. #2
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Na Kopystańkę

    Cytat Zamieszczone przez Marcus Zobacz posta
    Pogoda dopisała
    Wybraliśmy się na Pogórze Przemyskie. Z Rybotycz do Kopystna i na Kopystańkę.
    (..).
    Bardzo fajna wiosenna wycieczka. Ciekawi mnie którą wersję trasy wybraliście. Z Rybotycz na Kopyśtankę są trzy wersje
    1.(zachodnia) obok cmentarza, polami , a potem lasem w górę
    2.(drogowa) biegnie wąwozem oznaczona szlakiem
    3. (połoninki) najciekawsza , biegnie od krzyża (na trzecim zdjęciu) rozległymi połoninkami z widokiem na Kalwarię
    .
    Ja przymierzam się w tym roku zdobyć Kopyśtankę wersją nr 6 od Cisowej
    ----
    Jak było z widocznością ? Ślepą Górę było widać ?

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Marcus
    Na forum od
    11.2012
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    95

    Domyślnie Odp: Na Kopystańkę

    Wybraliśmy wersję drogową, żółtym szlakiem. Planujemy następnym razem wejść czerwonym z Posady Rybotyckiej. Pewnie w którąś sobotę, wtedy jest otwarta cerkiew. Przy okazji fajnie by było zobaczyć Arboretum w Cisowej. Widoczność była b. dobra. Mieliśmy lornetkę, Kalwaria Pacławska prezentowała się super. Co do Ślepej Góry - wstyd powiedzieć, ale nie spotkałem się z taką nazwą.

  4. #4
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Na Kopystańkę

    Cytat Zamieszczone przez Marcus Zobacz posta
    (...) Co do Ślepej Góry - wstyd powiedzieć, ale nie spotkałem się z taką nazwą.
    Eee..., żaden wstyd. Na szczęście nie wszyscy muszą mieć zboczone myśli i ciągle zbaczać do Dobromila
    .
    Onegdaj Wojtek Pysz tak prezentował ową górę w jednej z relacji

    Gdy się obudziliśmy, zobaczyliśmy dwie góry: postrzępioną Ślepa Góra z zamkiem po lewej i szpiczastą Czarną Górę z klasztorem bazylianów po prawej. A nad nami - przewody linii energetycznej.
    Jeśli na Kopyśtance trafimy na dobrą widoczność możemy zobaczyć taki obrazek (albo lepszy)
    Wszystkie trzy podpisane górki leżą już za Dobromilem , czyli po ukraińskiej stronie
    .
    Kosys.jpg
    .
    Jak już Wojtek pisał Ślepa Góra ma taki charakterystyczny strzępiasty czubek, po tym można próbować ją rozpoznać, choć z tej odległości nie jest to proste.
    Ostatnio edytowane przez don Enrico ; 11-04-2017 o 21:19

  5. #5

    Domyślnie Odp: Na Kopystańkę

    Na Kopystankę... Zazdroszczę! Piękna wycieczka, czuć wiosnę :)

    Co do tras - jako mieszkanka okolic zdobywałam Kopystankę chyba z każdej strony. Z Cisowej najpierw drogą przez łąki, później wzdłuż linii energetycznej, całkiem niezły wariant. Ale najbardziej lubię opcję nr 3 wdg Don Enrico. Swoją drogą - schodziłeś do Rybotycz, czy do skrzyżowania koło Makowej? Polecam drugi wariant, jest dokładnie opisany w najnowszym przewodniku Rewasza po Pogórzu. Przewodnik też bardzo polecam, bo w porównaniu z poprzednimi wersjami autor podaje wiele różnych pomysłów na wędrówki poza szlakami. I nie są to bynajmniej trasy niesprawdzone w terenie. Podczas wspomnianego wcześniej zejścia do Makowej idąc za wskazaniami przewodnika źle skręciłam dokładnie w tym miejscu, które przewidział autor. Dopiero potem wczytałam się dokładniej i zobaczyłam ostrzeżenie, no i trzeba było wracać się pod górę. Don Enrico, dzięki za podpisaną panoramę - człowiek uczy się przez całe życie! Swoją drogą - piszesz, że opcja z Cisowej to nr 6. A 4 i 5? :)

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2015
    Postów
    39

    Domyślnie Odp: Na Kopystańkę

    Też zawsze łazimy wersją nr 3, ale prawie nigdy na Kopystańkę, ostatnio ludzie na nią samochodami wyjeżdżają, co za syf...

    Pytanie mam , zaczynacie koło kościoła w Rybotyczach, potem koło świń przez lakę do płyt, czy jakoś tymi płytami od początku ?.
    Ponoć tam jest jakiś PGR,czy coś w ten deseń i nie da rady przejść.

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2008
    Rodem z
    Dolina Wiaru
    Postów
    45

    Domyślnie Odp: Na Kopystańkę

    PGR był kiedyś, teraz to prywatne gospodarstwo. Lata temu jeździło się tamtędy do Kopysna, jak druga droga (powiatowa) była nieprzejezdna. Obecna "dziedziczka" nie pozwala na przejazd.

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2015
    Postów
    39

    Domyślnie Odp: Na Kopystańkę

    Czyli droga koło świń (dziki i łaciate długie),czy jakiś inny patent ?,
    a w w ogóle ile na tej drodze było kup (ja z siewnika), nie mam pojęcia jakie zwierzęta ,obstawiam wilki, no chyba, że inne padlinożercy, wszystkie futrzaste, niektóre ze szczeciną dzika,wielkość jak z dużego psa.

  9. #9
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Na Kopystańkę

    Ech ! widzę że grono sympatyków Kopyśtanki , choć ukryte, wcale nie jest takie małe
    Cytat Zamieszczone przez Izabela Zobacz posta
    Na Kopystankę... Zazdroszczę! Piękna wycieczka, czuć wiosnę :)
    Co do tras - jako mieszkanka okolic zdobywałam Kopystankę chyba z każdej strony.(...)
    Swoją drogą - piszesz, że opcja z Cisowej to nr 6. A 4 i 5? : (...))
    Trasami nr 5 i 6 szedłem czerwonym szlakiem , czyli można od północy z Brylińców, albo z zachodu od Łodzinki, ale jak popatrzyłem teraz na współzesną mapę to na niej czerwony szlak nie wychodzi na Olchową, jeno idzie dalej asfaltówką do Posady Rybotyckiej.
    Pewnie twórcy szlaku uznali wyższość zabytku nad asfaltowaniem.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •