Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Sakramencka zadyma VII

  1. #11
    Debiutant Roku 2018
    Awatar mercun
    Na forum od
    11.2016
    Rodem z
    daleko i blisko....
    Postów
    328

    Domyślnie Odp: Sakramencka zadyma VII

    Wystarczy, że człowiek na kilka dni wyjedzie a już się robi na forum ruch. I, powiem Wam uczciwie, że to mnie cieszy. No bo to jest, nie tylko - mam nadzieje z nazwy - forum dyskusyjne a do spełnienia warunku dyskusji potrzeba więcej niż jednego zdania.
    Co do mojej oceny filmiku – mimo czterech ( nawet nie trzech, jak deklarowałem ) piw nic się w tej kwestii nie zmieniło. Tyle, że szybciej usnąłem.

    No bo jeżeli to miało być z założenia ucieszne to widz powinien się śmiać. No może nie cały czas ale przynajmniej kilka razy i po obejrzeniu całości mieć dobry humor. A tu nic. Glut bez lekkości.
    No może ja jestem zanadto wybredny ale uważam, że jeżeli coś się kręci koło Bieszczadów to od tego wymaga się więcej. I gdyby ten filmik, zresztą z całkiem fajnym pomysłem, był zrobiony dobrze to pewnie bym ochował i achował.
    Chyba, że ja źle ten film zrozumiałem i miał on w założeniu obnażać bolączki polskiej kinematografii ostatnich lat: niepotrzebne dłużyzny, dialogi bez związku z akcją, zresztą drętwo wypowiadane , przekleństwa, które nic nie wnoszą do akcji przez swoją nienaturalność, ujęcia
    w myśl zasady „ byle były” itd. Jeżeli tak jest to przepraszam.

    Czy Morsztyn miał rację? W przypadku tego wiersza – tak. Ale jemu chodziło o zaślepienie miłością. I faktycznie – gdybym był zaślepiony miłością do Bieszczadów pewnie bym się poddał.

    Ale mam jeszcze deko rozumu i staram się oceniać krytycznie. Gdyby ludzkość tej umiejętności nie zdobyła w drodze ewolucji to pewnie byśmy jeszcze siedzieli w jaskiniach.

    I generalnie – co do piękna. Piękno JEST obiektywne. I nie zależy od osobistej opinii jak tego chce relatywizm. Jest wartością samą w sobie.
    P.S. Ale gdyby ktoś za jakiś czas uznał, że film jest wart rimejku to mam takie sugestie:
    - zamiast pikselować tablicę rejestracyjną - zrobić nową na potrzeby filmu np. ŁUP 001,
    - zamiast dwóch lewych rąk BOSSA - wprowadzić jedną lewą rękę o imieniu BIES, a drugi niech będzie CZAD ale jako lewa noga BOSSA. Kojotów w Bieszczadach nie uświadczysz.
    A jakby co do czego – tantiemy chętnie przyjmę.
    To najkrajšie na svete nie sú veci, ale chvíle, okamihy, nezachytiteľné sekundy – Karel Čapek

  2. #12

    Domyślnie Odp: Sakramencka zadyma VII

    Siemano!
    Cholera, nie wiem dlaczego nie dostałem powiadomienia na maila, że tu taki ruch.

    Cytat Zamieszczone przez Recon Zobacz posta
    A ten PieronskiAncymon to nie jest czasem bębniarz z Dzików?
    Wprawdzie Dziki już popadały ale bębniarz ten sam. :D

    Dzięki za słowa krytyki. I te sprzyjające i te nie.
    Co do samego filmu. To czysta amatorszczyzna. Aktorzy kiepscy bo ani jednego aktora tu nie ma.
    Ludzi z łapanki namówieni w barze/przy ognisku do spontanicznej akcji na zasadzie:
    -Władek - będziesz aktorem?
    -Bede aktorem!
    Nagrane byle jakimi aparatami i telefonem.
    Priorytety były takie, że ma być wesoło "na planie". I było. Dlatego następne filmy będą. Sorry. :D
    Sława Starym Bogom...

  3. #13

    Domyślnie Odp: Sakramencka zadyma VII

    Cytat Zamieszczone przez długi Zobacz posta
    Ej Ty koneserze Sztuki Filmowej ... Wetlina to nie Twin Peaks
    Ale dlaczego?!
    Skoro Baligród może być to i Wetlina też. :D
    twinpeaks.jpg
    Sława Starym Bogom...

  4. #14
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Sakramencka zadyma VII

    Nie mogłem znaleźć podobieństwa do Davida L.
    A tak poza tym, ... może być, nawet tartak miałeś przed domem
    Państwo dość silne, by Ci wszystko dać jest dość silne, by Ci wszystko odebrać

  5. #15
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Sakramencka zadyma VII

    Viperaberus napisał :"Dzięki za słowa krytyki. I te sprzyjające i te nie.
    Co do samego filmu. To czysta amatorszczyzna. Aktorzy kiepscy bo ani jednego aktora tu nie ma.
    Ludzi z łapanki namówieni w barze/przy ognisku do spontanicznej akcji na zasadzie:
    -Władek - będziesz aktorem?
    -Bede aktorem!
    Nagrane byle jakimi aparatami i telefonem.
    Priorytety były takie, że ma być wesoło "na planie". I było. Dlatego następne filmy będą. Sorry. :D[/QUOTE]"

    W twórczości wszelakiej jest tak, że bardzo ważne jest coś postanowić, zacząć i ukończyć. Jak się ma trochę samokrytycyzmu to wiele niedociągnięć się zauważy. Jak widać Viperaberus ma do dzieła odpowiedni dystans. Pierwsze koty za płoty.

    Pamiętacie początki filmowanych wesel ? Jaki ludziska mieli ubaw i jak taśmy były wielokrotnie katowane? I ta muzyka. Ciocie to przy oglądaniu tak rechotały, że pokazywały wszystkie swoje plomby. Ja to nawet swojego nie obejrzałem do końca a nawet nie miałem kamerzysty, tylko szwagier filmował z ukrycia. Może dlatego całkiem dobrze wyszło.

    Pozdrawiam. Czekam na doskonalszą wersję.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Gorgany Zachodnie. VII. 2016.
    Przez Gryf w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-11-2016, 19:30
  2. KIMB nr VII - relacji nie będzie, co najwyżej jakieś reminiscencje!
    Przez Pastor w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 26-10-2008, 20:01
  3. Tematyka obrad VII KIMB
    Przez Stały Bywalec w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 02-06-2008, 12:01
  4. Lista chętnych do uczestnictwa w VII KIMB
    Przez Stały Bywalec w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 17-05-2008, 01:56
  5. VII KIMB 2008 - zgłaszanie lokalizacji, harmonogram przygotowań
    Przez Stały Bywalec w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 03-01-2008, 20:07

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •