Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Wczesnym rankiem w deszczu i we mgle

  1. #11
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Wczesnym rankiem w deszczu i we mgle

    Cytat Zamieszczone przez maciejka Zobacz posta

    (...)
    Zaskoczyły ,mnie te niedźwiedzie na moście w Studennym
    Prędzej bym się tam spodziewał amerykanckiego komandosa
    ....a klimatki superkowe.

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Wczesnym rankiem w deszczu i we mgle

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Zaskoczyły ,mnie te niedźwiedzie na moście w Studennym
    Prędzej bym się tam spodziewał amerykanckiego komandosa
    ....a klimatki superkowe.
    Widocznie się rozmnożyły, bo rok temu o tej porze, jeszcze ich tam nie było. A klimatki nie tylko superkowe, ale również tak jakoś znajome i bliskie sercu.

  3. #13
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Wczesnym rankiem w deszczu i we mgle

    Cytat Zamieszczone przez peruwianka Zobacz posta
    patrząc na te zdjęcia czuję zapach deszczowego lasu i mokrej trawy....
    A ja jeszcze ten niesamowicie intensywny zapach wilgotnych od deszczu albo rosy narcyzów rosnących wśród traw.

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Ja lubię, z tą jej intensywnością i mocą wiosennej zieleni podkreślonej mżawką jeszcze bardziej.(...)
    Cerkwiska, nawet tak spustoszone jak to w Studennem, też wspaniale się w takiej aurze prezentują.
    Cytat Zamieszczone przez maciejka Zobacz posta
    To nie koniec tych wrażeń, jeszcze delikatny zapach kwitnących jabłoni...(...) Jedni czekają na swój zachód czy wschód słońca na połoninach, na inwersję czy widok Tatr. Ja cały rok czekam, na to jedyne, niepowtarzalne wiosenne zestawienie, ucztę dla wszystkich zmysłów
    Masz rację Maciejko - majowe Bieszczady są nie do podrobienia.

    Pięknie Wam dziękuję za ten deszcz, mgłę i zieloności.

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: Wczesnym rankiem w deszczu i we mgle

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Zaskoczyły ,mnie te niedźwiedzie na moście w Studennym
    Prędzej bym się tam spodziewał amerykanckiego komandosa
    .
    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta
    Widocznie się rozmnożyły, bo rok temu o tej porze, jeszcze ich tam nie było. A klimatki nie tylko superkowe, ale również tak jakoś znajome i bliskie sercu.
    Na szczęście niedźwiedzie nas nie zaskoczyły, a jeśli chodzi o namnożenie to pojawiły się masowo wszelakie pełzające stwory i trzeba, było bardzo uważać przy stąpaniu, żeby jakaś przykra kolizja nie nastąpiła.






    - - - Updated - - -

    Cytat Zamieszczone przez asia999 Zobacz posta
    A ja jeszcze ten niesamowicie intensywny zapach wilgotnych od deszczu albo rosy narcyzów rosnących wśród traw.
    Masz rację Maciejko - majowe Bieszczady są nie do podrobienia.

    Pięknie Wam dziękuję za ten deszcz, mgłę i zieloności.
    Tak Asiu, był zapach narcyzów na cerkwisku, był też zapach czeremchy, a wśród ziela, co pewien czas dochodził nas zapach czosnku niedźwiedziego. Rozumiemy się bardzo dobrze.
    Ale "nie dziękuj, wyznam Ci szczerze"....bo to jeszcze nie koniec relacji

    Następny dzień był całkiem inny, ale tytuł wątku również pasuje.
    A zaczęło się od sposobów na pogodę w Bieszczadach. Ja specjalistką od tego nie jestem, przeciwnie - cichutko i z ciekawością obserwowałam poczynania moich towarzyszy
    Ale o tym najlepiej jak oni sami napomkną...

  5. #15
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Wczesnym rankiem w deszczu i we mgle

    Cytat Zamieszczone przez maciejka Zobacz posta
    Następny dzień był całkiem inny, ale tytuł wątku również pasuje.
    A juści, że pasuje!

    W Sanoku od wczesnego rana panowało niemałe zamieszanie, otóż niejaki sir Bazyl najpierw bawił się w chowanego z kierowcą busa z Rzeszowa a potem potajemnie fotografował rozkłady jazdy firm konkurencyjnych. Kto wie co się z tego mogło rozwinąć, na szczęście udało się go namierzyć, spacyfikować, do auta schować i z Sanoka wywieźć. W drodze troszkę się ogarnął i stwierdził, że w górach ma być dzisiaj słońce. Trudno było te teorie traktować serio, bo - jako się już rzekło - tytuł wątku pasował, było bowiem deszczowo i mglisto.

    Cytat Zamieszczone przez maciejka Zobacz posta
    A zaczęło się od sposobów na pogodę w Bieszczadach. Ja specjalistką od tego nie jestem, przeciwnie - cichutko i z ciekawością obserwowałam poczynania moich towarzyszy
    Istotnie, Maciejka siedziała sobie na tylnym siedzeniu a ja z Bazylem rozpocząłem poszukiwania tego mitycznego słońca. W Lesku nie było, w Hoczwi nie było, w Baligrodzie nie było. Ale gdzieś musiało być! Pewnie zaraz za Habkowcami Albo w samej Cisnej? Nic z tego, było nawet gorzej (padało tak o 5% mocniej i niebo było w 1/20 mocniej chmurami zaciągnięte). No to skoro wcześniej było lepiej to co za problem auto odwrócić tak, aby początek miało tam gdzie wcześniej koniec? Żaden!

    I znów w Habkowcach brak poprawy a w Baligrodzie... lepiej nie mówić Ponieważ jednak zachodziła obawa, że albo dzień albo paliwo w aucie nam się na tych poszukiwaniach skończą, zatrzymaliśmy się obok cmentarza wojskowego w Baligrodzie i na przekór mgle poszliśmy do góry. A dokładniej w prawo i do góry. Mniej więcej tutaj:

    Czterech panów B.

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: Wczesnym rankiem w deszczu i we mgle

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Istotnie, Maciejka siedziała sobie na tylnym siedzeniu a ja z Bazylem rozpocząłem poszukiwania tego mitycznego słońca.
    Siedziała i spod opadających powiek śledziła bieg wydarzeń;-)
    Silnik cicho mruczał, kolebał na zakrętach i nie miała nic przeciw temu, że pejzaże zmieniały się od Leska do Cisnej i na odwrót, a z przodu dobiegały dywagacje na temat grubości, gęstości i barwy chmurzysk będących stałym i niewzruszonym elementem krajobrazu.

    Ale gdzieś tam w głowie i w duszy już mi się jakiś wybór miejsca zalągł i spokojnie czekałam, aż dotrzemy właśnie tam!

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: Wczesnym rankiem w deszczu i we mgle

    Kiedy już osiągnęliśmy wysokość zachęcającą do okólnego podziwiania terenu, sir Bazyl gwałtownie wstrzymał pochód i... zaczęliśmy się sobie przyglądać

  8. #18
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Wczesnym rankiem w deszczu i we mgle

    Kto się komu przyglądał to wyjawimy dopiero jak Bazyl dojdzie do siebie po KIMBie, a na razie sprytnie omijamy tę kwestię i idziemy dalej

    Po przełamaniu grzbietu oddzielającego Baligród od Żernicy zaświeciło nam, w oddali niestety, słońce.



    Patrzyliśmy na ten widok jak zaczarowani, tym bardziej, że słońca przybywało!



    Nie czekaliśmy długo jak zaświeciło i u nas



    Po chwili odpoczynku pełni optymizmu ruszyliśmy w kierunku widocznej w oddali cerkwi. Jeszcze gdzieś po bokach czaiły się chmury, ale słońca było coraz więcej.

    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 23-05-2017 o 22:18 Powód: Literówka
    Czterech panów B.

  9. #19
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Wczesnym rankiem w deszczu i we mgle

    Po przekroczeniu przeszkody wodnej (pierwsze w tym roku brodzenie w potoku na bosaka) byliśmy przy cerkwi.



    Cały czas coś się tam zmienia! Nie zostaliśmy jednak na dłużej, bo piękna pogoda zapraszała do wędrówki. Tylko na którą górkę wejść? Na tę po prawej?



    A może na tę?



    A może to ta sama? Nic, tylko łazić i tapety do Windowsa tworzyć Piękna, soczysta zieleń (kilka dni padało) wraz z niebieskim niebem i białymi obłoczkami tworzyły niezapomnianą scenerię. A rano jeździliśmy tam i z powrotem nie mogąc się zdecydować, którą mgłę wybrać...
    Czterech panów B.

  10. #20
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Wczesnym rankiem w deszczu i we mgle

    W końcu wybraliśmy piękną łąkę, którą opuściliśmy dno doliny i wspięliśmy się wyżej. Po kolejne widoki




    Po kliknięciu większa wersja.

    Szkoda było zapuszczać się w las, na szczęście po minięciu Bani, Szczuba i Białego Wierchu wcale nie mieliśmy gorzej



    W tle lekko majaczyły najwyższe szczyty Bieszczadów podczas gdy my mijaliśmy podłożone pod nami...
    Czterech panów B.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. W deszczu, we mgle, w słońcu.
    Przez bartolomeo w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 25-11-2013, 10:42
  2. Michniowiec w deszczu.
    Przez WUKA w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21-12-2012, 10:35
  3. Nudna wycieczka nieciekawą okolicą w deszczu i błocie
    Przez bartolomeo w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-06-2012, 19:14
  4. Trzy dni w deszczu
    Przez wojtekbieszczad w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-12-2006, 22:48
  5. bieszczady po deszczu
    Przez bartek134 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-07-2004, 22:52

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •