Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Wycieczka 5-dniowa

  1. #1

    Domyślnie Wycieczka 5-dniowa

    Witam wszystkich.
    Wraz z dziewczyną planujemy wspólne wakacje w Lipcu i wybór padł na Bieszczady :). Nie mamy kompletnie pojęcia o organizowaniu takich wycieczek ( właściwie będą to pierwsze wspólne wakacje od 7 lat ) tak więc powiem nieco więcej czego oczekujemy.

    - Pobyt w jednym stałym miejscu (nie ma znaczenia czy mocno zaludnione czy mniej)
    -Chcemy zabrać ze sobą rowery aby zrobić jakąś trasę lub dwie, problem w tym że nie może być zbyt wiele podjazdów więc trudność ma być niska
    - Będziemy mieli do dyspozycji auto więc możemy jeździć do ciekawych miejsc tak myślę do 100km w jedną stronę.
    - Łatwe szlaki wędrowne (jak mówiłem, nie mamy zbytniego doświadczenia)

    Tak więc czy istnieje takie miejsce gdzie można się zakotwiczyć na te załóżmy kilka dni i pozwiedzać bez zbytniego przemęczenia się ?

  2. #2

    Domyślnie Odp: Wycieczka 5-dniowa

    Cytat Zamieszczone przez klopdi Zobacz posta
    Witam wszystkich.
    Wraz z dziewczyną planujemy wspólne wakacje w Lipcu i wybór padł na Bieszczady :). Nie mamy kompletnie pojęcia o organizowaniu takich wycieczek ( właściwie będą to pierwsze wspólne wakacje od 7 lat ) tak więc powiem nieco więcej czego oczekujemy.

    - Pobyt w jednym stałym miejscu (nie ma znaczenia czy mocno zaludnione czy mniej)
    -Chcemy zabrać ze sobą rowery aby zrobić jakąś trasę lub dwie, problem w tym że nie może być zbyt wiele podjazdów więc trudność ma być niska
    - Będziemy mieli do dyspozycji auto więc możemy jeździć do ciekawych miejsc tak myślę do 100km w jedną stronę.
    - Łatwe szlaki wędrowne (jak mówiłem, nie mamy zbytniego doświadczenia)

    Tak więc czy istnieje takie miejsce gdzie można się zakotwiczyć na te załóżmy kilka dni i pozwiedzać bez zbytniego przemęczenia się ?
    Cześć.
    Po pierwsze takich jak Twój postów na pewno było już z milion i to tylko w ostatnim roku, więc trochę sugeruję samemu poszukać.
    Ale po kolei:
    - jeśli miejsce pobytu nie ma znaczenia, to o co pytasz.. Bierzesz (kupujesz) mapę, celujesz mniej więcej w środek Bieszczad, żeby było mniej więcej równo i szukasz noclegów. Pytanie czy to ma być kwatera prywatna/agroturystyka/schronisko/pole namiotowe ?
    - jeśli mało podjazdów to raczej sugeruję północną, niższą część Bieszczad. Ale np. przełęcz Żebrak (poszukaj) też jet ciekawa. Doświadczonych rowerzystów na forum jest znacznie więcej i to oni się powinni wypowiedzieć dokładniej.
    - auto - i bardzo dobrze. Promień 100km daje Wam w zasięgu całe Bieszczady. Od np. jeziorek Duszatyńskich koło Komańczy na zachodzie, po Wołosate na wschodzie i Solinę na północy. Jeśli nie wiesz o czym piszę - kup mapę.
    - nie wiem co znaczy łatwe - w Bieszczadach wszystkie są dobrze oznakowane. Może chodzi o krótkie i widokowe? Patrz punkt 1 - mapa.

    W ogóle zakup mapy Bieszczad to podstawa przy planowaniu. Zadawaj bardziej szczegółowe pytania, a nie takie ogólniki, to masz szansę otrzymać dokładniejsze odpowiedzi.
    Jaka mapa? Dobra. Też trochę o mapach znajdziesz na forum. Ze swojej strony proponuję mapę Compassu, ostatnie, XIX wydanie z 2017.

    Mam nadzieję, że trochę pomogłem.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Wycieczka 5-dniowa

    Polecam Wetlinę. To naprawdę niezłe miejsce na rozpoczęcie przygody z Bieszczadami. Generalnie Bieszczady są jednak górami, więc nie licz, że nie będzie podjazdów . Trochę się umordujecie ale chyba o to chodzi To już wyższa partia gór, ale i tak szlaki piesze są łatwe. Połoniny na wyciągnięcie ręki...

    Pozdrawiam

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. 5-dniowa trasa, pomoc!
    Przez Misiekstudent w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 21:28
  2. 3 dniowa trasa w bieszczady z namiotem - weekend majowy.
    Przez login_87 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 00:24
  3. 4 dniowa trasa
    Przez Hunter w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-05-2008, 13:45
  4. Trasa 3-dniowa
    Przez fisiak w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-10-2006, 00:06

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •