Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 73

Wątek: Stoh triplex, panna młoda, Pop Ivan i польський міністр

  1. #11
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Stoh triplex, panna młoda, Pop Ivan i польський міністр

    Po niespełna 24 godzinach od wyjścia z pracy stałam już u podnóża gór Marmaroskich. W tym momencie wróciły wspomnienia sprzed 10 miesięcy, gdy wędrowałam odcinkiem od Popa Iwana Marmaroskiego po Stoha i dalej hen Czywczyny i Hryniawy. Tym bardziej cieszyłam się, że wybór padł na ten odcinek górski -od Stoha do Popa Iwana Czarnohorskiego -bo z Stohem mam sentyment a dalej ku Popowi to właściwie jeszcze nie szłam a bardzo chciałam pójść. Podejście do granicy z Rumunią było dość strome ale daliśmy radę :D A jak pojawila się już granica - powróciły wspomnienia! Stoh to jeden z moich ulubionych szczytów Ukraińskich. Raz, że jest on triplexem dawnego styku Polski - Rumuni i Czechosłowacji. Dwa -że podejście na niego budzi dreszczyk emocji, bo często strażnicy graniczni udaremniają na niego wejście dlatego zawsze należy zachować konspirację i tak też było tym razem :) Trzy - od strony zachodniej jest pieruńsko stromy. Cztery -każda osoba, którą widziałam która na niego weszła zawsze jest ogarnięta euforią że się udało ;D Stoh ma to coś w sobie. Ja byłam na nim już 2 razy i myślę, że jeszcze nie raz będę. No i te piękne widoki - Farcaul, Michailecul, Pop Iwan Marmaroski, Czarnohorski, Czywczyny.

    DSC00102.jpg DSC00105.jpg DSC00107.jpg DSC00109.jpg DSC00111.jpg
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  2. #12
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Stoh triplex, panna młoda, Pop Ivan i польський міністр

    Cytat Zamieszczone przez jojo Zobacz posta
    No to jedziemy całą nockę z Turki do Tiaczewa w exclusive kusztetkach za jedyne 99 UAH czyli ok. 14,5 zeta.(...)
    Jak zwykle mistrzostwo należy dla Ciebie w podróżowaniu miejscowymi środkami komunikacji.
    ,... Siedząc przed ekranem wpatruję się w kolejne obrazki z radością, że popełniłeś pierwszą na forum relację z niezliczonych eskapad ukraińskich.

  3. #13
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Stoh triplex, panna młoda, Pop Ivan i польський міністр

    Bo tak Heniu po Ukrainie podróżuje się najlepiej :D Pociągi ukraińskie dalekobieżne kupiejne są w całkiem dobrych warunkach i cenach -drugi raz jadę nim na czarnohorę a ponad miesiąc temu jechałam podobnym nad Morze Czarne. Ale o mistrzostwie Joja w planowaniu ukraińskiej logistyki jeszcze będzie dużo mowy i podziwu ale o tym w stosownej chwili :)
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  4. #14
    Botak Roku 2018

    Na forum od
    01.2009
    Postów
    547

    Domyślnie Odp: Stoh triplex, panna młoda, Pop Ivan i польський міністр

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    ,... Siedząc przed ekranem wpatruję się w kolejne obrazki z radością, że popełniłeś pierwszą na forum relację z niezliczonych eskapad ukraińskich.
    No toś mnie Heniu dogryzł - muszę się jednak bronić. Jako Nasz Guru, Ataman, 3 krotny złoty medalista forumowy powinieneś zauważyć moją wzmożoną aktywność na forum zwłaszcza w tym roku i że już dawno jako pisarz i wklejacz zdjęć wyprzedziłem naszego kumpla :
    Ciepły - 3 posty na Forum (z którym wcześniej rzeczywiście współpracowałam w zakresie ilości postów - ale Go zdradziłem).

  5. #15

    Domyślnie Odp: Stoh triplex, panna młoda, Pop Ivan i польський міністр

    Jimi spałaś na górnej półce w tym exclusive pociągu? Bo mi się też to przydarzyło, a wszystko przez jojo bo zajął najlepszą dolną miejscówkę. I cały czas mnie nurtuje jak to możliwe, że stamtąd nie spada się?

  6. #16
    Botak Roku 2018

    Na forum od
    01.2009
    Postów
    547

    Domyślnie Odp: Stoh triplex, panna młoda, Pop Ivan i польський міністр

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    Ale o mistrzostwie Joja w planowaniu ukraińskiej logistyki jeszcze będzie dużo mowy i podziwu ale o tym w stosownej chwili :)
    JIMI - ale przecież poza pociągiem TURKA - TIACZEWO (za 14,5 zeta) nie było już żadnego planowania ukraińskiej logistyki. Od Tiaczewa przez kolejne dni nie wiedzieliśmy kiedy, gdzie, o której, za ile i czym będziemy podróżować. Nawet nie wiedzieliśmy czy podążymy na Uroczysko Komen, może Stoha, a może na POPA Ivana i Dzembronię - a już na pewno nie planowaliśmy że wylądujemy w Szybenem z Miejscowymi Lesorubami. Właśnie to jest najfajniejsze w wycieczkach po tej krainie.
    A już o польський міністр nie wspomnę .....
    I Pannie Młodej też ...
    Dzięki że piszesz i wklejasz bo już myślałem że sam uparcie będę to ciągnął.
    Ostatnio edytowane przez jojo ; 22-06-2017 o 08:49

  7. #17
    Botak Roku 2018

    Na forum od
    01.2009
    Postów
    547

    Domyślnie Odp: Stoh triplex, panna młoda, Pop Ivan i польський міністр

    Cytat Zamieszczone przez bieszczadzka kuna Zobacz posta
    Jimi spałaś na górnej półce w tym exclusive pociągu? Bo mi się też to przydarzyło, a wszystko przez jojo bo zajął najlepszą dolną miejscówkę. I cały czas mnie nurtuje jak to możliwe, że stamtąd nie spada się?
    No nie Kuna - Ty to wtedy chyba naprawdę powspółpracowałaś z kolegą SZABO **** jak nie zauważyłaś że moją dolną miejscówkę przekazałem bardziej zmęczonemu koledze z Grodu Kraka, a sam całą noc kurczowo trzymałem się drutu podtrzymującego firankę, bo w sennym amoku widziałem całą noc spadające 89,5 kilo na podłogę w Orient Ekspressie.

  8. #18
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Stoh triplex, panna młoda, Pop Ivan i польський міністр

    Kuna, chyba 5 razy jechałam takim pociągiem i zawsze biorę górę! Teraz nawet wypadło mi miejsce dolne ale zamieniłam się specjalnie by mieć górne :D (różne są upodobania).
    Ja będę pisać, tylko teraz nie miałam za bardzo kiedy ale postaram się nadrobić ;p
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 22-06-2017 o 09:44
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  9. #19

    Domyślnie Odp: Stoh triplex, panna młoda, Pop Ivan i польський міністр

    Cytat Zamieszczone przez jojo Zobacz posta
    No nie Kuna - Ty to wtedy chyba naprawdę powspółpracowałaś z kolegą SZABO ****
    Tak a i owszem jako Minister Kultury Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy relacji

  10. #20
    Botak Roku 2018

    Na forum od
    01.2009
    Postów
    547

    Domyślnie Odp: Stoh triplex, panna młoda, Pop Ivan i польський міністр

    Jimi już trochę Naszego Stoha pokazała - ja troszkę jeszcze dorzucę Naszej radochy
    DSC05646.jpgDSC05662.jpgDSC05643.jpg

    DSC05668.jpgDSC05622.jpgDSC05598.jpgDSC05666.jpg

    DSC05591.jpgDSC05597.jpg
    Ostatnio edytowane przez Hero ; 22-06-2017 o 22:56

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pop Iwan po raz kolejny zimą …
    Przez Wojtek Pysz w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 11-02-2017, 07:31
  2. Pop Iwan odbudowa???
    Przez michalN w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 28-07-2016, 00:15
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-03-2014, 11:02
  4. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 15:22

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •